Лікарський препарат Фосфоглів відноситься до типу комбінованих медикаментів.
Він виконує такі функції: захист печінки, стабілізація мембран та бар'єр від вірусної небезпеки. Активні два компоненти – гліциризинова кислота та фосфоліпіди.
Фосфоліпіди діють як реаніматор та захисник печінки. Один із складових фосфоліпідів є структурним елементом внутрішньоклітинних та клітинних мембран гепатоцитів, що діє позитивно на регенерацію структури та функціонування мембран.
Препарат нормалізує жировий та білковий обмін в організмі, позитивно впливає на структуру тканини, запобігаючи цирозу та іншим руйнаціям органу. При пероральній формі Фосфоглів добре всмоктується в систему травлення організму, циркулюючи в плазмі до 12 годин з моменту прийому.
Склад та форма випуску
Активні речовини фосфоліпіди та натрію гліциризиніту.
Препарат виробляється у капсулах по 10 штук в упаковці. У одній пачці – 5 таких упаковок.
1 капсула містить 65 мг фосфоліпідів і 35 мг гліциризинової кислоти.
Показання
Призначають пацієнтам при діагнозах гострий та/або хронічний гепатит вірусного походження, цироз печінки, токсичні отруєння печінки, стеатогепатоз та стеогепатит.
Як додатковий препарат у комбінованій терапії може призначатися при інтоксикаціях, нейродермітах, екземах і навіть псоріазі.
Протипоказання
Дитячий вік віком до 12 років, природна чутливість до компонентів препарату.
Обережно призначають фосфоглів при синдромі підвищеного тиску в портальній вені.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Результатів експериментальних або лабораторних досліджень, що стосуються прийому препарату жінками в положенні і матерям, що годують, недостатньо, щоб рекомендувати Фосфоглів в цей період.
Препарат можна застосовувати в лактаційний період за умов відмови від годування груддю, інакше слід подумати про застосування інших препаратів.
Спосіб застосування та дози
Фосфоглів у капсулах приймають внутрішньо. Для посилення ефекту від компонентів, що діють, рекомендується пити ліки в момент прийому їжі.
Таблетки ковтають повністю, запиваючи склянкою води.
Тривалість курсу лікування, кількість капсул, які слід приймати та частоту прийому повинен призначити лікар відповідно до анамнезу та результатів аналізів.
Як правило, Фосфоглів приймається три або чотири рази на добу по 1-2 капсули. Такий курс-інтенсив показаний при гострих та хронічних ураженнях печінки. Дози препарату залежать від поточного стану пацієнта, наявності реакцій на препарат та інших ліків, які приймає пацієнт.
Зазвичай, курс терапії Фосфоглівом становить 1 місяць. При запущених та тривалих хворобах у негострій фазі цей період становить до півроку.
При необхідності можна проходити курс терапії за чітко позначеними періодами 2-3 місяці, роблячи перерви по 30-60 днів.
Передозування
Фосфоглів нетоксичний. Фактів передозування не було зареєстровано за весь період існування препарату.
Побічні ефекти
Незважаючи на позитивне прийняття більшістю пацієнтів, ліки, як і будь-який препарат, можуть абсолютно особливо діяти на кожного індивідуально.
У поодиноких випадках люди, які приймають препарат, відзначали кропив'янку, свербіж, висипання на шкірі.
Зазвичай усі симптоми та побічні реакції мають властивість зникати після припинення прийому препарату самостійно без додаткового симптоматичного лікування.
В окремих випадках препарат діє на організм шляхом підвищення кортикостероїдних гормонів. У таких випадках можлива затримка натрію та води, вимивання калію з організму, підвищення артеріального тиску.
Умови та термін зберігання
Для збереження термінів придатності препарат слід зберігати при температурі від 15 до 20 С. При дотриманні умов зберігання препарат придатний протягом трьох років.