Фурацилін Розчин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Дальхимфарм, ОАО, г.Хабаровск, Российская Федерация
- Діюча речовина:
- Нитрофурал (Nitrofuralum)
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Це протимікробний засіб. Препарат активний проти грампозитивної та грамнегативної флори, в т.ч. Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Shigella dysenteriae, Shigella boydii, Shigella flexneri, Shigella sonnei, Clostridium perfringens, Escherichia coli, Salmonella spp. Демонструє ефективність при стійкості мікроорганізмів до інших (не з групи похідних нітрофурану) протимікробних засобів. Також пригнічує життєдіяльність грибкової флори. Має відмінний від інших хіміотерапевтичних засобів механізм дії: флавопротеїни мікробів відновлюють 5-нітрогрупу, високореактивні амінопохідні, що утворюються при цьому, змінюють конформацію білків та інших макромолекул, викликаючи загибель клітини. Резистентність розвивається повільно, не досягає високого ступеня. Сприяє збільшенню поглинальної здатності ретикулоендотеліальної системи, посиленню фагоцитозу.
Склад та форма випуску
Активний компонент: нітрофурал (0,2мг/1мл).
Випускається Фурацилін Розчин у формі розчину для місцевого та зовнішнього застосування.
Показання
Застосовується Фурацилін Розчин у складі комплексної терапії:
- при гострому тонзиліті (ангіні);
- при стоматиті;
- при гінгівіті;
- при блефариті;
- при кон'юнктивіті.
- при гнійних ранах;
- при пролежнях;
- при опіках ІІ-ІІІ ступеня;
- при дрібних пошкодженнях шкіри (в т.ч. подряпинах, тріщинах, порізах).
Протипоказання
Протипоказаний Фурацилін Розчин:
- при гіперчутливості до нітрофуралу, похідних нітрофурану, будь-якого іншого компонента препарату;
- при кровотечі;
- при алергодерматозах;
- при виражених порушення функції нирок.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Допускається застосування при вагітності та грудному вигодовуванні, якщо передбачувана користь для здоров'я матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.
Спосіб застосування та дози
Фурацилін Розчин застосовують місцево чи зовнішньо.
Спосіб та кратність застосування залежать від форми та виразності захворювання, досягнутого ефекту лікування, характеру супутньої терапії та визначається індивідуально.
При необхідності розчин можна стерилізувати додатково при 100°С протягом 30 хвилин.
Для полоскання рота і горла при тонзиліті рекомендується застосовувати 100 мл розчину на кожне полоскання.
Для лікування гнійних ран, виразок шкіри, пролежнів, опіків ІІ–ІІІ ступеня рекомендується застосовувати розчин шляхом зрошення ранової поверхні.
Для підготовки гранулюючої поверхні до накладання вторинного шва, пересадки шкірного клаптя рекомендується зрошення розчином та вологі пов'язки з ним.
Для лікування остеомієліту патологічну порожнину у кістки багаторазово промивають розчином.
У торакальній хірургії препарат використовують для санації плевральної порожнини шляхом введення до плевральної порожнини 20-100 мл розчину, в т.ч. при емпіємі плеври.
При хронічному гнійному отиті розчин у невеликій кількості наносять на ватний тампон або турунду та вводять у зовнішній слуховий прохід. З цією метою (для комфортнішої процедури) розчин рекомендується підігріти до температури тіла.
Передозування
Випадків передозування не було виявлено.
Лікування: необхідне ретельне спостереження за пацієнтом, підтримуюча та симптоматична терапія.
Побічні ефекти
Можливі місцеві алергічні реакції, розвиток дерматиту, що потребує тимчасової перерви у лікуванні або повного припинення застосування.
Умови та термін зберігання
Зберігати Фурацилін Розчин за температури до +25°C не більше 2 років.
Заборонено застосування лікарського засобу після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці. Необхідно зберігати ліки в недосяжності для дітей.
Розчин потрібно зберігати за кімнатної температури, але важливо обмежувати його перебування на світлі (під дією сонячного світла, особливо УФ-випромінювання, нітрофурани швидко розпадаються).
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію