Галоперидол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Галоперидол
Виробник:
Элегант Индия, Индия
Діюча речовина:
Галоперидол (Haloperidolum)
ATX-класифікація:

N05AD01 - Галоперидол

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Галоперидол виготовляється в таблетках і розчині для парентерального введення. Головний компонент препарату – галоперидол.

Показання

Галоперидол використовується в терапії хронічних і гострих психічних розладів, таких як шизофренія, а також маніакально-депресивний, епілептичний і алкогольний психози. Крім цього, препарат застосовують при лікуванні хореї Гентінгтона, олігофренії, ажитованої депресії, заїкання, психомоторного збудження, галюцинацій і марення різної етіології.

Галоперидол показаний для використання в терапії поведінкових розладів у дітей і літніх пацієнтів, при хворобі Туретта і психосоматичних порушень. Його призначають хворим, які проходять курс хіміотерапевтичного лікування для усунення нападів нудоти і блювоти.

Протипоказання

Галоперидол не призначається пацієнтам:

  • з тяжкими формами токсичного пригнічення центральної нервової системи, спричиненого прийомом медикаментозних препаратів;

  • із захворюваннями центральної нервової системи, що характеризуються розвитком екстрапірамідних розладів, істерії, депресії та коми;

  • у стадії лактації та вагітності;

  • віком до 3 років;

  • при непереносимості галоперидолу та інших похідних бутирофенону.

Галоперидол з обережністю призначають хворим, якщо в них в анамнезі є закритокутова глаукома, захворювання серцево-судинної системи в стадії декомпенсації, ниркова або печінкова недостатність, порушення провідності міокарда, серцево-легенева або легенева недостатність, хронічний алкоголізм, тиреотоксикоз, збільшення передміхурової залози. Заборонено використання Галоперидолу в складі комплексного лікування з антикоагулянтами.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У терапії вагітних і жінок, які годують груддю, застосування Галоперидолу можливе тільки в разі крайньої необхідності.

При призначенні препарату жінкам, які годують груддю, жінка повинна відмовитися від лактації.

Спосіб застосування та дози

Галоперидол приймають за тридцять хвилин до їжі. Дорослі приймають від 0,5 до 5 мг від 2 до 3 разів на день. Максимальна разова доза не повинна перевищувати 2 мг. Залежно від реакції організму пацієнта на прийом препарату його доза може бути збільшена до 10 мг на день. Прийом препарату у найвищій разовій дозі – 40 мг можливий, якщо у пацієнта немає жодних супутніх захворювань і тільки короткими курсами.

У педіатричній практиці доза препарату розраховується на підставі маси тіла дитини: від 0,025 до 0,075 мг на кг на день, розбитих на кілька прийомів.

Передозування

При прийомі Галоперидолу у високих дозах можливе виникнення ригідності м'язів, локального і загального тремору, лабільності артеріального тиску, підвищеної сонливості, пригнічення дихання, коми і шоку.

У разі пригнічення дихання показано проведення штучної вентиляції легенів, введення плазми крові та норадреналіну. Для усунення симптомів екстрапірамідних розладів хворому призначають введення протипаркінсонічних засобів.

Побічні ефекти

Прийом Галоперидолу може супроводжуватися розвитком безсоння та екстрапірамідних розладів, що характеризуються хиткою ходою, порушенням координації рухів і тремором кінцівок.

Умови та терміни зберігання

Галоперидол слід зберігати в місцях, які захищені від проникнення вологи і світла, а також не доступні для дітей. Термін придатності засобу – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії