Ізопринозин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Ізопринозин
Виробник:
ТЕВА Фармацевтикал Индастриз Лтд, ИзраильЛизомедикамента Текникал Фармацевтикал Сосьедаде для "Тева Фармацевтикал Индастриз", Израиль
Діюча речовина:
Инозин пранобекс (Inosinum pranobexum)
ATX-класифікація:

J05AX05 - Инозин пранобекс

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Лікарська форма Ізопринозину – це таблетки.

Головний діючий інгредієнт препарату – інозин пранобекс.

Показання

Ізопринозин використовується при терапії гострих вірусних інфекцій та грипу.

Крім цього, його застосовують у терапії контагіозного молюска, цитомегаловірусної та папіломавірусної інфекцій, також при тяжкому перебігу кору.

Його застосовують у складі лікування інфекцій, які викликані вірусом Herpes simplex першого, другого, третього та четвертого типу.

Протипоказання

Ізопринозин не призначається, якщо пацієнт страждає на подагру, сечокам'яну хворобу, порушення ритму серця, хронічне порушення роботи нирок, гіперчутливість до інозин пранобексу. Препарат неприпустимо використовувати для лікування дітей з масою тіла менше п'ятнадцяти кілограмів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з тим, що безпека використання Ізопринозину в терапії вагітних і жінок, що годують, не доведена, його призначення цієї категорії пацієнтів заборонено.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Ізопринозину слід приймати після їжі. Добова доза Ізопринозину для дорослих і дітей старше 3 років з масою тіла більше 15 кг становить 50 мг на кг маси тіла, розділеної на 3 або 4 прийоми. Дорослі приймають від 6 до 8 таблеток на добу діти – по 2 таблетки на 5 кг маси тіла.

При лікуванні важких інфекцій доза Ізопринозину може бути збільшена до 100 мг на кг маси тіла на добу, розділених на 4 або 6 прийомів. Найвища доросла доза препарату 4 г, дитяча – 50 мг.

Тривалість лікування при гострих вірусних інфекціях від 5 до 14 діб. Лікування слід продовжувати ще дві доби після зникнення симптомів інфекції. У разі потреби курс терапії може бути збільшений за рекомендацією лікаря.

При терапії хронічних інфекцій, що рецидивують, лікування проводиться курсами, тривалістю від 5 до 10 днів, з інтервалом між лікуванням не більше 8 днів. При необхідності проведення хворому підтримуючої терапії доза препарату може бути зменшена до 500 або 1000 мг на добу, що дорівнює 1 або 2 таблеткам препарату на день протягом 30 днів.

Після 14 днів прийому Ізопринозину хворому необхідне проведення контролю рівня сечової кислоти у плазмі. При прийомі препарату більше 4 тижнів хворий потребує контролю роботи печінки та нирок.

Передозування

На даний момент не зареєстровано випадків передозування ізопринозином.

Побічні ефекти

При прийомі Ізопринозину у хворого можуть розвинутися нудота, блювання, біль у животі, порушення випорожнення, тимчасове підвищення активності трансаміназ, збільшення концентрації сечовини в плазмі крові, шкірні висипання, свербіж шкіри, поліурія, суглобові болі та загострення подагри.

Умови та термін зберігання

Ізопринозин потрібно зберігати у сухому темному та захищеному від дітей місці.

Тривалість зберігання – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії