Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Випускається у вигляді таблеток 10 mg, розчину 30 mg/ml.

Кожна таблетка Кетанова містить: активний компонент – кеторолаку трометамін 10 mg, допоміжні речовини – мікрокристалічна целюлоза, кукурудзяний крохмаль, кремнію діоксид, гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь-400, титану діоксид, очищений тальк.

B 1 ml розчину міститься кеторолаку трометаміну 30 mg, допоміжні речовини – хлорид натрію, натрію гідроксид, етанол, динатрію едетат, вода для ін'єкцій.

Показання

Кетанов – негормональні протизапальні та знеболювальні ліки.

Препарат має сильну аналгетичну дію, має також помірну жарознижувальну, протизапальну дії. Механізм його дії пов'язаний з невиборчим пригніченням ферментів ЦОГ-1/-2 у тканинах, внаслідок чого гальмується продукція простагландинів, які відповідають за больову чутливість, терморегуляцію, розвиток запалення.

Ці ліки не спричиняють залежності, не впливають на опіоїдні рецептори, не пригнічують мозковий дихальний центр, не мають седативного (заспокійливого) та анксіолітичного (протитривожного) впливу.

За силою знеболювальної дії Кетанов можна порівняти з морфіном, значно перевищує ліки групи нестероїдних протизапальних.

Після введення в м'яз або прийому внутрішньо початок знеболювальної дії зазвичай відзначається через півгодини або годину відповідно.

Призначається Кетанов при больовому синдромі середньої/сильної інтенсивності (4-10 балів за візуальною шкалою болю) різної причини (в т.ч. у післяопераційному періоді, при онкозахворюваннях).

Протипоказання

Не можна призначати Кетанов:

  • при алергії на кеторолак, інші нестероїдні протизапальні ліки, "аспіриновій" астмі, ангіоневротичному набряку, бронхоспазму, гіповолемії (незалежно від причини), зневоднення;

  • при ерозивно-виразкових ураженнях шлунку/кишкового тракту в гострій фазі, пептичних виразках;

  • при порушенні згортання крові - гіпокоагуляції (в т.ч. гемофілії);

  • при недостатності функції печінки/нирок (за показником виділення креатиніну >50 mg/l);

  • при підтвердженому/підозрюваному геморагічному інсульті, геморагічному діатезі;

  • прийому інших нестероїдних прозапальних ліків;

  • при високому ризику розвитку чи рецидиві (повторі) кровотечі, зокрема, після операцій;

  • при порушенні кровотворення;

  • при вагітності, пологах, лактації;

  • при віці <16 років.

Дані ліки не застосовують для знеболювання під час або перед хірургічними операціями через високий ризик виникнення кровотечі, а також для лікування хронічного болю.

З обережністю призначають Кетанов при бронхіальній астмі, системному червоному вовчаку, хронічній недостатності серця, артеріальній гіпертензії, порушенні роботи нирок, порушенні відтоку жовчі (холестазі), активному гепатиті, холециститі, сепсисі, похилому віці (> 65 років), поліпозі.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Заборонено.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Кетанов застосовують перорально (всередину через рот) одноразово або з повтором залежно від виразності болю.

Одноразова доза – 10 mg, при необхідності повторного прийому рекомендується 10 mg до 4 разів на добу в залежності від вираженості болю.

Максимальна сумарна доза на добу не повинна перевищувати 40 mg.

При внутрішньому прийомі тривалість лікування не повинна перевищувати 5 днів.

Розчин для ін'єкцій необхідно вводити глибоко внутрішньом'язово в мінімальних ефективних дозах, підібраних відповідно з інтенсивністю болю, реакцією хворого. За необхідності допускається одночасне призначення опіоїдних aнальгетиків у зменшених дозах.

Разова доза для одноразового внутрішньом'язового введення: хворим <65 років – 10-30 мг; хворим >65 років або з порушенням функції нирок - 10-15 mg.

Дозування при багаторазовому введенні: хворим <65 років – 10-30 мг, потім – по 10-30 мг кожні 4-6 годин; хворим >65 років або з порушенням функції нирок – 10-15 mg кожні 4-6 годин.

Максимальна сумарна доза для хворих <65 років не повинна перевищувати 90 mg/добу, а для хворих >65 років або з порушенням функції нирок – 60 mg при внутрішньом'язовому введенні.

При ін'єкційному введенні тривалість лікування не повинна перевищувати 5 днів.

При переході з парентерального введення (ін'єкцій) на прийом внутрішньо сумарна доза на добу обох лікарських форм не повинна перевищувати 90 mg для пацієнтів <65 років та 60 mg – для пацієнтів >65 років або з порушеною функцією нирок. При цьому доза таблеток не повинна перевищувати 30 мг.

Передозування

Симптоми передозування: біль у надшлунковій ділянці, блювання, поява пептичних виразок шлунку, ерозивний гастрит, дисфункція нирок, розвиток метаболічного ацидозу.

Лікування передозування: промивання шлунку, прийом ентеросорбенту, проведення симптоматичної терапії з метою підтримки важливих функцій організму. Ліки не виводиться за допомогою діалізу достатньою мірою.

Побічні ефекти

З боку травлення: гастралгія (біль у надшлунковій ділянці), діарея, стоматит, метеоризм (здуття), запор, відчуття переповнення шлунку, нудота, ерозивно-виразкові зміни шлунково-кишкового тракту, в т.ч. c перфорацією, кровотечою (що проявляється гострим "кинджальним" болем, спазмом або печінням у надшлунковій ділянці, блюванням на зразок "кавової гущі", дьогтеподібним стільцем), холестатична жовтяниця (через порушення відтоку жовчі), гепатит, гострий панкреатит.

З боку сечовиділення: гостра недостатність нирок, біль у попереку (з або без гематурії, азотемії), гемолітичний уремічний синдром (ниркова недостатність, пурпура, гемолітична анемія, тромбоцитопенія), часте сечовипускання, підвищення/зниження об'єму сечі, набряки, нефрит.

З боку органів чуттів: зниження слуху, дзвін у вухах, нечіткість зорового сприйняття.

З боку дихальної системи: бронхоспазм (різке звуження бронхів), диспное (порушення дихання), риніт (нежить), набряк гортані.

З боку нервової системи: сонливість, головний біль, запаморочення, асептичний менінгіт (судоми, сильний головний біль, лихоманка, ригідність м'язів шиї/спини), зміна настрою, неспокій, депресія, галюцинації, психоз.

З боку серцево-судинної системи: набряк легень, підвищення артеріального тиску, непритомність.

З боку кровотворення: анемія (молокров'я), лейкопенія, еозинофілія.

З боку гемостазу: носова кровотеча, ректальна кровотеча, кровотеча з післяопераційної рани.

З боку шкіри: висип (включаючи макулопапулезну), пурпура, ексфоліативний дерматит (лихоманка з ознобом або без, ущільнення, лущення шкіри, почервоніння, опухання і болючість піднебінних мигдаликів), кропив'янка, синдроми Стівенса.

Місцеві реакції: печіння, біль у місці уколу.

Алергічні реакції: зміна кольору шкіри обличчя, кропив'янка, свербіж шкіри, набряки повік, утруднене, свистяче дихання.

Інші: лихоманка, набряки гомілок, пальців, ступнів, підвищення маси тіла, пітливість, набряк язика.

Умови та термін зберігання

При 15-25°С. Термін придатності таблеток, розчину – три роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії