Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Кетотифен виробляється в таблетках та сиропі. Основний інгредієнт засобу – кетотифену фумарат.

Показання

Кетотифен використовують для лікування та профілактики алергічних захворювань, таких як алергічний бронхіт, атопічна бронхіальна астма, сінна лихоманка, алергічний риніт, алергічний дерматит, алергічний кон'юнктивіт, кропив'янка.

Протипоказання

Кетотифен не застосовується, якщо у хворого є тромбоцитопенія, епілепсія, ниркова недостатність, дитячий вік до 3 років, годування груддю та вагітність.

Кетотифен не призначається тим, хто за родом професії керує транспортними засобами або потенційно небезпечними механізмами.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з тим, що дія Кетотифену на організм плода і новонародженого не вивчена, препарат не може використовуватися в терапії цієї категорії хворих.

При необхідності призначення Кетотифену жінкам на стадії лактації, на час терапії вони повинні припинити грудне вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Кетотифен застосовується перорально вчасно або після їжі. Дорослі приймають препарат по 1 мг двічі на добу – вранці та ввечері. Якщо мінімальні дози препарату не дозволяють досягти необхідного терапевтичного ефекту, можливе підвищення дозування до 4 мг на добу. Якщо при прийомі препарату у хворого спостерігається розвиток седативного ефекту, то рекомендовано повільне збільшення дози протягом перших 7 днів лікування. У цьому випадку лікування лікарським засобом рекомендується починати з прийому 0,5 мг на добу перед відходом до сну, поступово дозу препарату збільшують до необхідних цифр.

Діти, яким виповнилося 3 роки, приймають препарат по 1 таблетці або по 5 мл сиропу двічі на день, від 6 місяців і до 3 років – по 2,5 мл засобу 2 рази на день.

Кетотифен призначений тривалого прийому. Максимального ефекту вдається досягти лише після декількох тижнів лікування. Курс терапії в середньому може тривати від 2 до 3 місяців. Припинення прийому препарату проводиться поступово – від 2 до 4 тижнів.

Передозування

При передозуванні Кетотифену у хворих може розвинутись ністагм, підвищена сонливість, сплутаність свідомості, порушення серцевого ритму, дезорієнтація, задишка, судоми, зниження артеріального тиску, підвищена збудливість.

Якщо хворий прийняв збільшену дозу препарату, то необхідно викликати блювання і призначити йому прийом адсорбентів. За потреби хворому проводять симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

У деяких хворих при прийомі Кетотифену спостерігається виникнення підвищеної сонливості, сухості у роті, зниження швидкості реакції та підвищення апетиту.

Умови та термін зберігання

Термін придатності Кетотіфену – 5 років. Препарат слід зберігати у темному прохолодному та недоступному для дітей місці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії