Комбіліпен : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Комбіліпен
Виробник:
Фармстандарт-УфаВИТА, ОАО, г.Уфа, Российская Федерация
Діюча речовина:
Цианокобаламин (Cyanocobalaminum)
Тиамин (Thiaminum)
Лидокаин (Lidocaine)
Пиридоксин (Pyridoxine)
ATX-класифікація:

A11DB - Витамин в1 в сочетании с витамином в6 и/или в12

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Випускається комбіліпен у вигляді розчину для введення внутрішньом'язово.

Діючі речовини ліки: тіаміну гідрохлорид (100 mg), піридоксину гідрохлорид (100 mg),

ціанокобаламін (1 mg), лідокаїну гідрохлорид (20 mg).

Показання

Комбіліпен – комплекс вітамінів групи В для внутрішньом'язового введення. Його дія обумовлена властивостями нейротропних вітамінів, присутніх у його складі: тіаміну (вітаміну В1), піридоксину (вітаміну В6), ціанокобаламіну (вітаміну В12). Крім того, препарат містить анестезуючий засіб – лідокаїн.

Тіаміну гідрохлорид - водорозчинна форма вітаміну В1, який бере участь у проведенні нервових імпульсів, забезпеченні аксонального транспорту, що сприяє регенерації нервової тканини, у високій концентрації має знеболювальну дію при нейрогенному характері болю (пов'язаних з ураженням нервів).

Піридоксин (В6) бере участь в обміні вуглеводів, жирів, білків, необхідний для нормального процесу кровотворення, оптимальної роботи центральної та периферичної частин нервової системи. Цей вітамін забезпечує передачу між синапсами, процеси гальмування в центральній нервовій системі, бере участь у транспорті сфінгозину – речовини, що входить до складу оболонки нерва, а також бере участь у продукції катехоламінів (адреналіну, норадреналіну, допаміну).

Ціанокобаламін (В12) є найважливішим фактором кровотворення, нормального зростання, розвитку епітеліальних клітин, бере участь у продукції нуклеотидів. Це вітамін необхідний обміну фолієвої кислоти, вироблення мієліну.

Призначається Комбіліпен:

  • у комплексному лікуванні неврологічних захворювань: полінейропатії різного походження (алкогольної, діабетичної та ін.);

  • при невралгії трійчастого нерва;

  • при больовому синдромі, викликаному захворюваннями хребта, нервів (міжреберна невралгія, шийно-плечовий синдром, поперековий синдром, люмбоішіалгія, корінковий синдром, шийний синдром, викликаний змінами хребта);

  • при невриті лицевого нерва.

Протипоказання

Не можна призначати Комбіліпен:

  • при алергії чи непереносимості компонентів ліків;

  • при тяжких або гострих формах декомпенсованої недостатності серця:

  • при вагітності/лактації;

  • у дитячому віці.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування не рекомендовано.

Спосіб застосування та дози

У разі вираженого больового синдрому доцільно починати лікування з внутрішньом'язового введення (глибоко) 2 ml розчину щодня протягом 5 – 10 днів з переходом надалі на прийом внутрішньо або більш рідкісні ін'єкції – 2 – 3 рази/тиждень протягом 2 – 3 можливим продовженням лікування (таблетками).

Передозування

Симптоми передозування ліками: запаморочення, алергічні реакції (свербіж, кропив'янка, почервоніння, набряк), травні порушення (позиви до блювання, біль у животі, розлади стільця), підвищене потовиділення, часті серцебиття ( тахікардія).

Лікування передозування проводять загальноприйняті методи дезінтоксикації (виведення токсинів), включаючи прийом ентеросорбенту, промивання шлунка.

Побічні ефекти

Можливі прояви алергії (шкірні реакції у вигляді кропив'янки, свербежу, утруднене дихання, анафілактичний шок, набряк Квінке). В окремих випадках можуть виникати пітливість, вугрі, тахікардія.

Умови та термін зберігання

Оптимальна температура зберігання ліків: 2 – 8°С (у холодильнику). Термін придатності цих ліків – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії