Лінкоміцин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Киевмедпрепарат, ПАО, г.Киев, Украина
- Діюча речовина:
- Линкомицин (Lincomycinum)
- ATX-класифікація:
J01FF02 - Линкомицин
J01FF02 - Линкомицин
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад і форма випуску
Лінкоміцин виготовляється в капсулах. Діючий компонент – лінкоміцину гідрохлорид.
Показання
Лінкоміцин використовується для лікування викликаних чутливою до препарату мікрофлорою інфекційних захворювань:
опорно-рухового апарату (остеомієліт і септичний артрит);
дихальних шляхів і ЛОР-органів (трахеїт, фарингіт, пневмонія, бронхіт, абсцес легені, синусит, отит);
уражень м'яких тканин (інфікованих гнійних ран, фурункульозу, панарицію, маститу, бешихи, бешихового запалення та абсцесів).
Протипоказання
Лінкоміцин не призначається пацієнтам, у яких було виявлено підвищену чутливість до антибактеріальних препаратів, що належать до групи лінкозамідів. Також його не призначають дітям до 6 років і хворим, які страждають на важке порушення роботи нирок або печінки.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Рекомендується уникати використання Лінкоміцину в терапії жінок, які годують груддю, і вагітних. У II і III триместрах призначення Лінкоміцину можливе тільки за життєво важливими показниками і після ретельного співвідношення користі та шкоди від його використання.
При призначенні Лінкоміцину жінці на стадії лактації, грудне вигодовування рекомендується припинити.
Спосіб застосування та дози
Тривалість лікування і дози Лінкоміцину лікар підбирає індивідуально з урахуванням віку пацієнта і тяжкості захворювання. Капсули приймають за 30 або 60 хвилин до або через 2 години після їжі. Капсули перед вживанням не рекомендується відкривати або розжовувати.
Дітям з масою тіла понад 25 кг від 6 до 14 років призначають по 30 мг препарату на кг маси тіла. Добова доза ділитися на 2 або 3 прийоми. При лікуванні Лінкоміцином рекомендується суворо дотримуватися рівних проміжків часу між прийомом препарату. За необхідності добова доза може бути збільшена до 60 мг на кг маси тіла дитини.
Дорослі хворі отримують по 500 мг препарату 3 рази на добу, через рівні часові проміжки. За необхідності добова доза препарату може бути збільшена до 2000 мг.
У середньому лікування займає від 7 до 14 днів. При лікуванні тяжких форм остеомієліту тривалість лікування може бути збільшена до 21 дня.
Використання Лінкоміцину в терапії пацієнтів з порушенням функції нирок або печінки можливе тільки після корекції дозування.
Передозування
На даний момент немає офіційно описаних випадків гострого передозування Лінкоміцином. Однак при тривалому прийомі препарату у підвищених дозах у хворих спостерігається розвиток кандидозних інфекцій і псевдомембранозних колітів.
При виявленні у пацієнта симптомів передозування хворому відміняють терапію Лінкоміцином і призначають коректне симптоматичне лікування.
Побічні ефекти
Прийом Лінкоміцину добре переноситься хворими, але в деяких випадках у пацієнтів спостерігається підвищення активності печінкових ферментів, нудота, блювота, езофагіт, порушення випорожнення, м'язова слабкість, головні болі, запаморочення, гіпертензія, ангіоневротичні набряки, кропив'янка, свербіж шкіри та висипання.
Якщо під час терапії Лінкоміцином у хворого виникли будь-які незвичайні реакції, то рекомендується терміново повідомити про них лікаря.
Умови та терміни зберігання
Лінкоміцин потрібно зберігати в недоступному для дітей, темному і сухому місці в оригінальній упаковці. Термін придатності – 4 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію