Магній В6 : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Діюча речовина:
- Пиридоксин гидрохлорид (Pyridoxine hydrochloride)
Магния лактат (Magnesium lactate) - ATX-класифікація:
J05AX - Прочие противовирусные средства
J05AX - Прочие противовирусные средства
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Магній – це внутрішньоклітинний катіон, який здатний знижувати збудливість нейронів та інгібувати нервово-м'язову передачу. Він є важливою складовою багатьох ферментативних реакцій і тканин організму і входить до складу кісток скелета.
Дефіцит в організмі магнію може виникати на тлі метаболічної патології (хронічна вроджена гіпомагніємія) та недостатнього прийому магнію з їжею, причиною якого є незбалансоване харчування, алкогольна залежність, парентеральне харчування.
Іноді дефіцит магнію в організмі може виникнути на тлі порушення адсорбції мікроелемента в кишечнику, що виникла на тлі хронічної діареї, гіпопаратиреоїдизму, нориці органів травлення.
Нестача магнію в організмі може виникати на тлі дисфункції нирок, зумовлених порушенням роботи канальців, тяжкої поліурії, надмірного прийому сечогінних препаратів, хронічного пієлонефриту, первинного гіперальдостеронізму, лікування цисплатином.
Склад та форма випуску
Діючі речовини: магній та піридоксин.
Кожна таблетка містить магнію лактату дигідрату 470 мг (що відповідає 48 мг Mg2+, або 1,97 ммоль) та піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6) 5 мг.
Препарат випускається у формі пігулок, покритих оболонкою.
Показання
Магній В6 - це препарат, який застосовується в терапії підтвердженого дефіциту магнію в організмі, який виник самостійно, так і спільно з іншими дефіцитними станами.
Протипоказання
Магній В6 – ліки, які не призначаються пацієнтам з підвищеною чутливістю до його компонентів, тяжкою формою ниркової недостатності, при кліренсі креатиніну нижче 30 мл на хвилину. Прийом препарату протипоказаний, якщо хворий страждає на фенілкетонурію та гіпермагніємію, гіпервітаміноз вітаміну В6, міастенію гравіс, атріовентрикулярну блокаду, тяжку артеріальну гіпотензію.
Неприпустимо поєднувати прийом Магній В6 з ліками, у складі яких є леводопа. Лікарський засіб не може призначатися хворим, які страждають на діарею та непереносимість фруктози, синдромом мальабсорбції глюкози або галактози, дефіцит сахарази-ізомальтази.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Магній В6 – ліки, які не мають токсичної дії. Під час вагітності потреба у цьому мікроелементі та вітаміні значно збільшується.
Проведені контрольовані дослідження в США дозволили встановити, що прийом Магнію В6 незалежно від триместру не несе жодних ризиків для плода, що дозволяє застосовувати його в терапії вагітних, але тільки під наглядом лікаря.
Відомо, що Магній В6 здатний проникати в грудне молоко жінки, але незважаючи на це він може використовуватися в терапії жінок, що лактують, без жодних ризиків для її дитини. Незважаючи на повну безпеку цього препарату, фахівець при його призначенні повинен пам'ятати, що піридоксин у великих дозах може погіршувати лактацію.
Спосіб застосування та дози
Таблетки рекомендується ковтати цілком і запивати достатньою кількістю води. Магній В6 – ліки, які слід приймати під час їжі, що знижує їх подразнюючу дію на слизову оболонку шлунку. Дорослі хворі одержують препарат від 6 до 8 таблеток на день. Добову дозу слід розділити на два або три прийоми.
Діти старше шести років, з масою тіла понад двадцять кілограмів, отримують Магній В6 від 10 до 30 мг/кг маси тіла на добу, що відповідає 4 – 6 таблеткам. Добову дозу слід розділити на два або три прийоми.
Як тільки рівень магнію в крові досягне норми, прийом препарату слід припинити.
Якщо у хворого виявлено важку форму дефіциту магнію, лікування слід починати з використання внутрішньовенних аналогів Магнію В6.
У тому випадку, якщо у пацієнта виявлено і дефіцит калію, то на початковій стадії слід провести коригування рівня магнію у його крові.
Передозування
При прийомі препарату у високих дозах у пацієнта спостерігається виникнення симптомів характерних для передозування магнію. Як правило, при прийомі пероральної форми цього мікроелемента не відзначається розвитку серйозних токсичних реакцій.
Виразність симптомів передозування залежить від рівня магнію в крові та проявляється різким зниженням артеріального тиску, появою нудоти, блювання, пригніченням роботи центральної нервової системи, порушенням рефлексів, пригніченням дихання, зупинкою серця та паралічем дихання.
У цьому випадку хворому показано проведення регідратації та форсованого діурезу.
При прийомі піридоксину в дозах, що перевищують максимальні терапевтичні, може відзначатися розвиток парестезій, сенсорного дефіциту, мимовільного скорочення та болів у м'язах, порушення рівноваги, тремор кінцівок, прогресуюча сенсорна атаксія.
Небажані симптоми швидко проходять самостійно та не вимагають призначення додаткового лікування після припинення прийому піридоксину.
Побічні ефекти
Іноді при прийомі Магнію В6 у хворих відзначається розвиток алергічних реакцій, що виявляються шкірними висипами, шкірним свербінням, еритемою, кропив'янкою, екземою, ангіоневротичним набряком, а в особливо тяжких випадках анафілактичним шоком.
Також при прийомі Магнію В6 у хворих може спостерігатися поява диспепсичних розладів, абдомінальних болів, порушення випорожнень.
Умови та термін зберігання
Магнію В6 – препарат, який не вимагає створення спеціальних умов для зберігання. Лікарський засіб слід зберігати в оригінальній упаковці, у місцях, захищених від сонячного світла та вологи, а також недоступних для дітей при температурі навколишнього середовища не більше 30 °С. Тривалість зберігання лікарського засобу становить два роки.
Препарат категорично заборонено використовувати з терапевтичною або профілактичною метою після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію