Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Діюча речовина – ніфурател, містить і додаткові компоненти. Випускається у формі таблеток для перорального прийому в дозуванні по 200 мг в одній таблетці.

Показання

Синтетичний антибактеріальний (протимікробний), протигрибковий, протипротозойний лікарський засіб. Завдяки високій ефективності та низькій токсичності має широкий спектр клінічної дії. Застосовують у разі вульвовагінальних інфекцій, які спричинені різними патогенними мікроорганізмами, кандидозом, трихомонадами, бактеріями, хламідіями. Ефективний у разі пієлонефриту, уретриту, циститу, пієдиту, інших хвороб, якими може бути уражена сечовивідна система.

Також застосовується при запальних, зокрема хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту (здебільшого його верхніх відділів), що спричинені хелікобактеріями, (хронічний гастрит, виразка шлунку та 12-палої кишки, гастроезофагітний рефлюкс, кишковий амебіаз, лямбліоз), грампозитивними або грамнегативними бактеріями (ентерококи, стафілококи, цитобактерії, інш.). Препарат вибору за необхідності лікування сальмонельозу, шигельозу. Оскільки повністю виводиться через нирки, чинить активну антибактеріальну дію на сечовивідні шляхи.

Протипоказання

Не застосовується у разі непереносимості речовин препарату, що входять до його складу, а також при порушенні роботи нирок, нейропатії та дефіциті у пацієнта глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Не призначений для лікування дітей молодше 6 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не рекомендовано. Вплив на плід не вивчений. Можливе застосування тільки за суворими показаннями і під жорстким контролем лікаря.

Спосіб застосування та дози

У разі інфекцій, спричинених хелікобактеріями, а також лямбліозу, приймають 400 мг по 2-3 рази на день, лікування триває один тиждень. Дитяче дозування розраховується таким чином: 15 мг на 1 кг ваги, прийом – двічі на день.

Кишковий дисбактеріоз лікують у тому ж дозуванні, але триває лікування 10 днів, інфекції сечовивідної системи - до 2-х тижнів. Лікар може на свій розсуд подовжити або повторити курс лікування.

За рекомендацією лікаря курс лікування може бути продовжений або повторений.

Вагінальні інфекції лікують прийомом від 4 до 6 таблеток тричі на день протягом тижня. Лікування проходять обидва партнери, які вступали в статевий контакт. Діти отримують дозування 10 мг на 1 кг ваги, двічі на день протягом 10 днів. Необхідно утримання від статевих контактів аж до лабораторно підтвердженого виліковування від захворювання.

Слід зазначити, що прийом цього препарату збільшує протимікозну дію ністатину при комплексному прийомі.

Передозування

Випадки передозування даним препаратом відзначені не були.

Побічні ефекти

Препарат рідко спричиняє побічні дії. Зокрема, у поодиноких випадках відзначалося виникнення диспепсичних розладів, нудоти, проносу, гіркоти у роті. Іноді відзначалися алергічні висипання на шкірі. У поодиноких випадках виникала периферична нейропатія.

Умови та терміни зберігання

Зберігається до 5 років при температурі не вище 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії