Міотіл : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Міотіл
Виробник:
Биофарм Лтд, Польша
Діюча речовина:
тиоколхикозид
ATX-класифікація:

M03B - Миорелаксанты с центральным механизмом действия

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Діючий компонент є напівсинтетичною речовиною - похідною колхікозиду з міорелаксуючою фармакологічною активністю. Препарат сприяє зниженню чи усуненню м'язових спазмів центрального походження. Міорелаксуючий ефект поширюється також і на вісцеральні м'язи.

Курареподібний ефект лікарській речовині не властивий. Механізм дії проявляється центральним шляхом. Він не призводить до паралічу та зниження амплітуди потенціалу дії кінцевої рухової пластинки м'яза.

Доведено, що центральний міорелаксуючий ефект має селективне походження як агоніст GABA та гліцинергічних рецепторів. За рахунок гліциноміметичних властивостей активного компонента зумовлені ефекти на різних рівнях нервової системи. Це відіграє важливу роль при рефлекторних спазмах, які виникають при ревматизмі або травмах, і м'язових спазмах церебрального походження.

Фармакологічна речовина не впливає на серцево-судинну та дихальну системи.

Склад та форма випуску

В 1 таблетці міститься 8 мг тіоколхікозіду.

До складу допоміжних речовин входять: моногідрат лактози, мікрокристалічна целюлоза (тип 101), мікрокристалічна целюлоза (тип 102), повідон (тип K30), безводний колоїдний діоксид кремнію, кросповідон (тип А), магнію стеарат.

Пігулки мають круглу двоопуклу форму, забарвлені у жовтий колір.

Показання

Препарат Міотил застосовується як супутня терапія м'язових контрактур з больовими симптомами при гострих патологіях хребта.

Після перорального застосування тіоколхікозид швидко метаболізується до аглікон-3-димитилтіоколхікозиду або SL59.0955. Далі відбувається процес глюкуронізування до SL18.0740, який має рівну фармакологічну активність з тіоколхікозидом. Таким чином, він забезпечує фармакологічну ефективність після перорального прийому тіоколхікозіду. В основному це відбувається за рахунок метаболізму в кишечнику, чим пояснюється відсутність незміненої форми тіоколхікозиду після перорального застосування.

Більшість метаболітів активного інгредієнта виводиться з калом, менша – із сечею. Час напіввиведення метаболітів становить від 3 до 7 години.

Протипоказання

Абсолютними протипоказаннями для призначення лікарського засобу є підвищена чутливість до активного інгредієнта або до будь-якого з компонентів, що входять до складу допоміжних речовин.

Також препарат не застосовується у таких ситуаціях: одночасне застосування з міорелаксантами інших груп; препаратами, які пригнічують діяльність центральної нервової системи, антигіпертензивними препаратами, групами лікарських засобів курареподібного походження, антикоагулянтами.

При вживанні препарату категорично протипоказано вживання алкоголю.

Лікарський препарат не рекомендується призначати пацієнтам, які страждають на епілепсію або тим, хто має ризик виникнення нападів.

Медикамент протипоказаний до застосування у дітей віком до 16 років.

Лікарський засіб містить моногідрат лактози, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази Лаппа або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції препарат не слід застосовувати.

Оскільки препарат може викликати сонливість, слід уникати керування транспортними засобами.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Міотил протипоказаний до застосування у вагітних, а також жінкам, які планують вагітність. Жінки дітородного віку повинні бути поінформовані про ризики, пов'язані з прийомом препарату. Якщо в ході терапії препаратом у жінки настала вагітність, використання препарату слід негайно відмінити та знайти відповідну заміну лікарському засобу.

В ході експериментів було доведено, що один з метаболітів активного інгредієнта індукує анеуплоїдію (тобто нерівне число хромосом у клітинах, що діляться) в концентраціях, близьких до виявлених в плазмі крові людини. Це відповідає застосуванню лікарського засобу у дозі 8 мг 2 рази на добу перорально. Анеуплоїдія є фактором ризику тератогенності, ембріо/фетотоксичності, спонтанного викидня, порушення чоловічої фертильності, а також розвитку раку.

У зв'язку з цим необхідно уникати застосування лікарського засобу у дозах, що перевищують рекомендовані протягом тривалого часу.

Відомо, що компонент, що діє, проникає в грудне молоко. Тому при призначенні медикаменту вигодовування слід скасувати.

Спосіб застосування та дози

Таблетки не можна ділити або розжовувати, їх необхідно ковтати цілком і запивати склянкою води.

Міотил рекомендується приймати у дозі, яка становить 8 мг кожні. Для досягнення терапевтичного ефекту слід приймати ліки кожні 12 годин (добова доза повинна становити 16 мг). Курс фармакотерапії не повинен перевищувати 7 діб.

Якщо після прийому препарату у пацієнта спостерігається діарея, дозу слід зменшити.

При необхідності лікарський засіб можна призначати препаратами антацидного ряду.

Передозування

Найбільш поширеними ефектами передозування Міотил є діарея або блювання. Специфічного антидоту для зняття симптомів передозування немає. Слід вдатися до симтоматичної терапії. Хворий повинен перебувати під суворим наглядом лікаря.

Побічні ефекти

Найчастіше зустрічаються такі побічні ефекти:

  • алергічні реакції (кропив'янка, набряк Квінке); анафілактичний шок;

  • везикулярний висип, свербіж, еритема, макулопапульозний висип;

  • біль у животі, діарея, нудота та блювання;

  • сонливість, судоми або рецидиви судом у пацієнтів, які страждають на епілепсію.

Умови та термін зберігання

Міотил повинен знаходитись у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності складає 2 роки від дня випуску. Зберігати лікарський засіб слід в оригінальній упаковці в захищеному від прямого сонячного проміння місці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії