Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Тримебутин, діючи на енкефалінергічну систему кишечника, є регулятором його перистальтики. Володіючи спорідненістю до рецепторів збудження і пригнічення, чинить стимулюючу дію при гіпокінетичних станах гладкої мускулатури кишечнику і спазмолітичну – при гіперкінетичних. Тримебутин, змінюючи вісцеральну чутливість, зменшує вісцеральний біль і забезпечує аналгетичний ефект при абдомінальному больовому синдромі. Препарат діє на всьому протязі шлунково-кишкового тракту, знижує тиск сфінктера стравоходу, сприяє випорожненню шлунку і посиленню перистальтики кишечнику, а також сприяє відповідній реакції гладкої мускулатури товстої кишки на харчові подразники. Тримебутин відновлює нормальну фізіологічну активність мускулатури кишечнику при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, пов'язаних із порушеннями моторики.

Склад і форма випуску

Активна речовина: Тримебутину малеат (Trimebutine maleate) (100 мг, 200 мг).

Випускається Необутин у формі таблеток.

Допоміжні речовини: лактози моногідрат, винна кислота, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), повідон КЗО, кремнію діоксид колоїдний (аеросил), магнію стеарат.

Допоміжні речовини для оболонки: гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), тальк, Опаспрей білий М-1-7111 [титану діоксид, етанол денатурований (спирт метильований), гіпромелоза-2910, вода], кремнієвий піногасник.

Показання

Необутин застосовують:

- для симптоматичного лікування спазмів, болю, відчуття здуття (метеоризму), дискомфорту в ділянці живота, моторних розладів кишечнику зі зміною частоти випорожнень (діарея або закреп), печії, диспепсії, відрижки, блювання, нудоти, пов'язаних із функціональними захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту, жовчних шляхів;

- у разі жовчнокам'яної хвороби;

- у разі дисфункції жовчовивідних шляхів;

- при синдромі подразненого кишечника;

- у разі дисфункції сфінктера Одді;

- при постхолецистектомічному синдромі;

- при післяопераційній кишковій непрохідності.

Протипоказання

Необутин протипоказаний:

- у разі гіперчутливості до тримебутину малеату, непереносимості допоміжних компонентів, присутніх у складі препарату;

- у разі вагітності;

- при віці до трьох років.

Для попередження рецидиву синдрому подразненого кишечнику після проведеного курсу лікування у період ремісії рекомендується продовжити прийом препарату у дозі 300 мг на добу протягом 12 тижнів.

Препарат Необутин не чинить седативної дії, не впливає на швидкість психомоторної реакції та може використовуватися в осіб різних професій, зокрема тих, що потребують підвищеної уваги та координації рухів. Однак з огляду на можливі побічні дії, що можуть впливати на зазначені здібності (запаморочення та інші), слід бути обережним під час керування автотранспортом і заняттях іншими потенційно небезпечними видами діяльності.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

В експериментальних дослідженнях не виявлено даних про тератогенність та ембріотоксичність тримебутину. Проте, у зв'язку з відсутністю необхідних клінічних даних застосування тримебутину у період вагітності протипоказане.

Не рекомендується застосовувати тримебутин у період грудного вигодовування, у зв'язку з відсутністю достовірних клінічних даних, які б підтверджували безпеку застосування тримебутину в цей період. У разі необхідності застосування тримебутину в період грудного вигодовування, грудне вигодовування слід припинити.

Спосіб застосування та дози

Необутин застосовують внутрішньо до прийому їжі.

Стандартна доза для дорослих, дітей старше 12 років – 100-200 мг тричі на добу.

Для попередження рецидиву при синдромі подразненого кишечнику після проведеного курсу терапії рекомендується продовжити прийом 300 мг/добу протягом 12 тижнів.

Стандартна доза для дітей 5-12 років – 50 мг тричі на добу.

Стандартна доза для дітей 3-5 років – 25 мг тричі на добу.

Передозування

До теперішнього часу не повідомлялося про випадки передозування.

При перевищенні дози та виявленні ознак передозування потрібно припинити прийом препарату, негайно проконсультуватися з лікарем.

Лікування: прийом ентеросорбентів, симптоматична терапія. За необхідності проводиться промивання шлунку.

Побічні ефекти

Травні розлади: нудота, сухість у роті, діарея, неприємні смакові відчуття, диспепсія, запор.

Неврологічні розлади: сонливість, головний біль, втома, запаморочення, неспокій, відчуття жару/холоду.

Алергічні реакції: висипи на шкірі.

Інші: хворобливе збільшення грудних залоз, порушення менструального циклу, затримка сечі.

Умови та терміни зберігання

Зберігати Необутин в оригінальній упаковці за температури до +25°С. Термін придатності – три роки. Заборонено застосування препарату після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Батькам необхідно забезпечити безпеку дітей, виключивши їхній доступ до ліків.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії