Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Головною діючою речовиною Но-Шпи является є дротаверин – похідне ізохіноліну, що забезпечує препарату спазмолітичний ефект. Дротаверин впливає на гладку мускулатуру, він інгібує дію ферменту фосфодіестерази ІV (ФДЕ IV), що підвищує рівень вмісту цАМФ і за допомогою інактивації легкого ланцюжка кінази міозину (MLCK) викликає розслаблення гладких м'язів.

Дротаверин відмінно усуває спазми гладкої мускулатури м'язового та нервового ґенезу. Він впливає на гладку мускулатуру органів травлення, сечостатевих органів, біліарної системи, серцево-судинної системи, незалежно від типу їхньої іннервації. Прийом препарату в терапевтичних дозах сприяє покращенню кровообігу в тканинах завдяки тому, що він розширює судини.

Дротаверин має більш виражену дію в порівнянні з папаверином, він швидше абсорбується, а також набагато менше зв'язується з сироватковими білками. Важливою перевагою дротаверину є те, що на відміну від папаверину, його використання не супроводжується стимуляцією дихання.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: Дротаверин (Drotaverine).

Препарат виготовляється у формі

таблеток, покритих плівковою оболонкою у дозі 40 мг;

таблеток у дозуванні 40 мг;

розчину для ін'єкцій у дозі 20 мг/мл.

Показання

Но-Шпа використовується для усунення спазму гладкої мускулатури, що виникає на органах біліарного тракту й асоційованого з холецистолітіазом, холангіолітіазом, холециститом, перихолециститом, холангітом, папілітом.

Препарат використовується для усунення спазму гладкої мускулатури, що виникає при таких захворюваннях сечостатевої системи, як уретролітіаз, тенезми сечового міхура, нефролітіаз, цистит, пієліт.

Як допоміжний засіб Но-Шпа використовується для усунення спазму гладкої мускулатури органів травлення таких, як виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, гастрит, кардіоспазм, пілороспазм, коліт, ентерит, спастичний коліт, що супроводжується запорами, синдромом подразненого кишечника.

Но-Шпа – ліки, які застосовуються для усунення головного болю і болю, що виникає при дисменореї та інших гінекологічних захворюваннях.

Протипоказання

Но-Шпа – препарат, який не призначається хворим із гіперчутливістю до дротаверину чи допоміжним компонентам медикаментозного засобу. Його неприпустимо використовувати в терапії хворих, у яких раніше було виявлено серцеву недостатність, ниркову або печінкову дисфункцію.

Слід з особливою обережністю ставитися до призначення Но-Шпи особам, у яких раніше була виявлена артеріальна гіпотензія.

Препарат у таблетованій формі заборонено призначати пацієнтам, які мають такі рідкісні спадкові захворювання, як непереносимість галактози, синдром мальабсорбції глюкози-галактози, дефіцит лактази Лаппа.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У процесі досліджень, спрямованих на визначення репродуктивної токсичності дротаверину було встановлено, що лікарська речовина не має тератогенного та ембріотоксичного впливу, що дозволяє його використовувати в терапії вагітних жінок лише за суворими медичними показаннями, оскільки його застосування значно підвищує ймовірність виникнення атонічних кровотеч.

У зв'язку з тим, що невідомо, здатний чи ні дротаверин проникати в грудне молоко, його не використовують у терапії жінок на стадії лактації.

Спосіб застосування та дози

Но-Шпа – препарат, який у таблетованій формі дорослі хворі отримують від 120 до 240 мг на день, поділених на два чи три прийоми.

Клінічних досліджень не проводилося щодо того, наскільки безпечно використовувати дротаверин у терапії дітей. Якщо застосування препарату в педіатричній практиці має життєво важливе значення, то препарат діти від 6 до 12 років можуть отримувати на добу не більше чим 80 мг, поділених на два прийоми, а діти віком від 12 років можуть отримувати на добу не більше 160 мг, поділених на два або чотири прийоми.

У терапії дітей віком до 6 років дротаверин не використовується.

Но-Шпа в розчині для ін'єкцій призначена для внутрішньовенного або внутрішньом'язового введення. Дорослі хворі отримують препарат від 40 до 240 мг на день, розділених на один або три внутрішньом'язові введення.

Для усунення симптомів гострого коліту дорослі хворі, у яких є камені в сечових та жовчних шляхах, одержують препарат внутрішньовенно у дозі від 40 до 80 мг.

Передозування

При вживанні Но-Шпи у високих дозах, що значно перевершують максимальні, може спостерігатися порушення серцевого ритму та серцевої провідності, виникати повна блокада пучка Гіса, а також зупинка серця, які можуть стати причиною летального результату.

У разі розвитку симптомів передозування хворий повинен перебувати під наглядом медичного персоналу, який забезпечить йому моніторинг життєво важливих органів та систем.

Для усунення негативної симптоматики хворому проводять промивання шлунку та дають випити активоване вугілля. Крім цього, таким хворим лікар призначає необхідну симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Використання Но-Шпи в терапевтичних цілях може супроводжуватися виникненням різних алергічних реакцій таких, як анафілактичний шок, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, шкірні висипання, почервоніння шкіри, свербіж шкіри. Також деякі хворі відзначають, що після прийому препарату у них виникає лихоманка, слабкість, підвищена втомлюваність, озноб, почервоніння шкіри та виражена гіпертермія.

З особливою обережністю слід поставитися до призначення препарату тим хворим, які страждають на захворювання серця та судин, порушення серцевого ритму, безсоння, запаморочення, головні болі, нудоту, блювоту, порушення стільця.

Умови та термін зберігання

Но-Шпа зберігатиметься в оригінальній упаковці при температурі не більше +25 °С, у місцях недосяжних для дітей не більше 3 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії