Нолицин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Нолицин
Виробник:
КРКА, д.д., Ново место, Словения
Діюча речовина:
Норфлоксацин (Norfloxacin)
ATX-класифікація:

J01MA06 - Норфлоксацин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Протимікробний засіб із групи фторхінолонів. Чинить бактерицидну дію. Впливає на бактеріальний фермент ДНК-гіразу, що забезпечує надспіралізацію і, таким чином порушує стабільність ДНК бактерій. Дестабілізація ланцюга ДНК призводить до загибелі бактерій. Володіє широким спектром антибактеріальної дії.

Активний в умовах in vitro та in vivo щодо таких мікроорганізмів: грампозитивні аероби – Enterococcus faecalis, Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, Staphylococcus saprophyticus, Streptococcus agalactiae; грамнегативні аероби - Citrobacter freundii, Enterobacter aerogenes, Enterobacter cloacae, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Neisseria gonorrhoeae, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Pseudomonas aeruginosa, Serratia marcescens, Salmonella spp. , Shigella spp.

Активний в умовах in vitro щодо таких мікроорганізмів: грамнегативні аероби – Citrobacter diversus, Edwardsiella tarda, Enterobacter agglomerans, Haemophilus ducreyi, Klebsiella oxytoca, Morganella morganii, Providencia alcalifaciens, Providencia rettgeri, Providencia stuartii, Pseudomonas fluorescens, Pseudomonas stutzeri; інші - Ureaplasma urealyticum.

Неактивний щодо облігатних анаеробів.

Склад і форма випуску

Ноліцин випускається у формі таблеток, вкритих оболонкою. Головний діючий інгредієнт препарату – норфлоксацин.

Показання

Ноліцин використовується для лікування інфекцій сечостатевих шляхів (пієлонефритів, уретритів, циститів, цервіцитів, простатитів і ендометритів), органів шлунково-кишкового тракту (сальмонельозів і шигельозів) та інфекцій, що передаються статевим шляхом (неускладненої гонореї). Препарат може використовуватися для профілактики і терапії інфекцій у пацієнтів, які страждають на гранулоцитопенію і діарею мандрівників. Ноліцин застосовується для профілактики сепсису у хворих із нейтропенією.

Протипоказання

Ноліцин не використовується для лікування хворих, у яких є гіперчутливість до компонентів препарату або лікарських речовин, що належать до групи хінолонів. Його також не використовують для лікування хворих із дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Крім цього, препарат не застосовується для лікування дітей, оскільки його прийом супроводжується ризиком ураження суглобів. Крім цього, його з великою обережністю призначають хворим, які страждають на непереносимість ацетилсаліцилової кислоти, атеросклеротичним ураженням церебральних судин, епілепсією, епілептичним судомним синдромом, порушенням роботи печінки та нирок і мозкового кровообігу, аритмією і брадикардією, а також тим, хто має злоякісні новоутворення.

Препарат може викликати сонливість і знижує увагу, а тому під час його прийому краще відмовитися від керування автомобілем або небезпечними механізмами.

Необхідна обережність, якщо у хворого є атеросклероз судин головного мозку, порушення мозкового кровообігу в анамнезі, наявність алергічної реакції на ацетилсаліцилову кислоту, органічні захворювання центральної нервової системи (ЦНС), схильність до судомних реакцій, епілепсія, психози та інші психічні порушення в анамнезі, ниркова/печінкова недостатність, печінкова порфірія, цукровий діабет, синдром вродженого подовження інтервалу QT або набуте подовження інтервалу QT, захворювання серця (серцева недостатність, інфаркт міокарда, брадикардія), у пацієнтів з аневризмою аорти в родинному анамнезі, або у пацієнтів з діагностованою аневризмою аорти та/або розшаруванням аорти (наприклад, синдром Марфана, синдром Елерса-Данлоса судинного типу, артеріїт Такаясу, гігантоклітинний артеріїт, хвороба Бехчета, артеріальна гіпертензія, атеросклероз), електролітний дисбаланс (наприклад, гіпокаліємія, гіпомагніємія), стани після трансплантації нирки, серця, легені, пацієнти літнього віку (віком від 60 років), пацієнти жіночої статі, міастенія gravis, одночасне застосування глюкокортикостероїдних препаратів, лікарських препаратів, які подовжують інтервал QT (цизаприд, антиаритмічні препарати ІА та ІІІ класів, трициклічні та тетрациклічні антидепресанти, нейролептики, макроліди, протигрибкові препарати, похідні імідазолу, деякі антигістамінні препарати, у тому числі астемізол, терфенадин, ебастин), одночасне застосування лікарських засобів для загальної анестезії та барбітуратів, одночасне застосування лікарських засобів, що знижують артеріальний тиск, одночасне застосування з інгібіторами ізоферменту CYP1A2 (такими як кофеїн, клозапін, ропінірол, такрин, теофілін, тизанідин), одночасне застосування з препаратами, що знижують поріг судомного синдрому, що знижують поріг судомної готовності головного мозку (такими як фенбуфен, інші нестероїдні протизапальні препарати), одночасне застосування з нітрофурантоїном, підвищена фізична активність, ураження сухожиль в анамнезі.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Ноліцин призначають вагітним тільки в разі крайньої необхідності та під контролем лікаря. Якщо жінка перебуває на стадії лактації, то використання препарату можливе тільки після припинення годування.

Спосіб застосування та дози

Кожна таблетка Ноліцину вкрита плівковою оболонкою. Препарат призначений для перорального вживання, таблетки не рекомендується розжовувати або якось подрібнювати перед ковтанням. Таблетки вживають за годину до або через 2 години після їжі. Під час лікування Ноліцином пацієнту рекомендується забезпечити хорошу гідратацію для підтримки стабільного діурезу. Тривалість лікування і доза препарату в кожному конкретному випадку підбирається лікарем індивідуально, виходячи з тяжкості захворювання.

Передозування

При прийомі великих доз Ноліцину у пацієнта можливий розвиток блювоти, нудоти, діареї, підвищеної стомлюваності, судом і сплутаної свідомості. При передозуванні препарату показано промивання шлунку, симптоматичне лікування і прийом ентеросорбентів. Для швидшого виведення препарату з організму пацієнта рекомендується забезпечити йому інтенсивну гідратацію.

Побічні ефекти

Під час лікування Ноліцином у деяких пацієнтів можливий розвиток побічних ефектів, що проявляються печією, нудотою, блюванням, анорексією, посиленням активності печінкових ферментів, гепатитом, панкреатитом, жовтяницею, порушенням сну, депресією, підвищеною тривожністю, порушенням орієнтації у просторі, галюцинаціями, тремором кінцівок, аритмією, гіпотензією, кропив'янкою, бронхоспазмом, набряком Квінке і синдромом Лайєлла.

Умови та терміни зберігання

Ноліцин зберігають у темному місці за температури від 5 до 15 градусів не більше 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії