Остеогенон : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

ОстеогенонОстеогенон
Виробник:
Пьер Фабр Медикамент Продакшн, Франция
Діюча речовина:
Оссеин-гидроксиапатитный комплекс (Ossein-hydroxyapatite complex)
ATX-класифікація:

M05BX - Прочие средства, влияющие на структуру и минерализацию костей

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Лікарський засіб Остеогенон застосовують для нормалізації обміну кальцію і фосфору в людському організмі, в основному в кістковій тканині. Також Остеогенон є засобом, який використовують не тільки для лікування, а й для профілактики. Оссеїн-гідроксіапатітна сукупність має анаболічний ефект на кістковий метаболізм, який перевищує той, що спостерігається за умови використання одного кальцію.

Склад і форма випуску

Лікарський засіб Остеогенон випускають у вигляді світло-жовтих, двоопуклих, вкритих плівкою таблеток, довгастої форми. Активними компонентами препарату є: 830 мг оссеїн-гідроксиапатитної сполуки (оссеїну291 мг, зокрема неколлагенових пептидів і білків75 мг, колагенових білків216 мг, гідроксиапатиту 444 мг, зокрема кальцію 178 мг і фосфору 82 мг). Додатковими компонентами у складі таблеток позначені: кремнію діоксид колоїдний, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, гіпромелоза, крохмаль картопляний, поліетиленгліколь, титану діоксид, тальк, заліза оксид жовтий. В упаковці 4 блістери по 10 таблеток у кожному.

Показання до застосування

Препарат Остеогенон застосовують для лікування, а також у профілактичних цілях за дефіциту кальцію в організмі, за остеопорозу, як додаткове лікування при переломах для поліпшення росту кісток.

Протипоказання

Якщо пацієнт має підвищену сприйнятливість до складових компонентів, що входять до складу препарату Остеогенон, тоді приймання таблеток протипоказане. Дитячий вік, а також гіперкальціємія, гіпермагніємія, ниркова недостатність, сечокам'яна хвороба, кальциноз тканин теж є протипоказанням.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Застосовувати препарат Остеогенон у період вагітності та годування груддю можна, але варто все-таки проконсультуватися з лікарем.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Остеогенон застосовуються дорослими пацієнтами і людьми похилого віку по 2-4 таблетки двічі на день. Якщо у хворого виражений остеопороз, у такому разі лікар може збільшити дозу. Прийом потрібно проводити до їжі або під час їжі, не розжовуючи, запиваючи водою. Тривалість терапії визначає лікар.

Передозування

Передозування таблетками спричиняє такі симптоми: спрагу, блювання, запори, нудоту, втрату апетиту, підвищення артеріального тиску, поліурію, полідипсію, нефрокальциноз, зневоднення організму, нефролітіаз, психічні розлади, біль у кістках, аритмію.

Для лікування передозування пацієнту потрібно відмінити прийом препарату, вживати велику кількість рідини.

Побічні ефекти

Побічні реакції під час прийому препарату Остеогенон можуть виникнути у вигляді: нудоти, запору, болю в животі, гіперкальціємії, гіперкальціурії. Також при застосуванні таблеток можуть виникнути алергічні реакції, такі як свербіж, висипання на шкірі.

Умови та терміни зберігання

Зберігати препарат Остеогенон слід за умов, що б температура була не вищою за +25 за Цельсієм, місце зберігання не повинно бути доступним для дітей, упаковка оригінальною. Термін придатності не перевищує 4 роки. Відпускається за рецептом.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії