Перекис Водню : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Перекис Водню
Виробник:
ЭЗМП, ГП, УкраинаЗдоровье, ФК, ООО, г.Харьков, УкраинаАгрофирма "Ян", ДП, с.Немиринцы, Ружинский р-н, Житомирская обл.Виола, ФФ, ЧАО, г.Запорожье, УкраинаКиевская ФФ, ОГКП, г.Киев, УкраинаКилафф, ЧП, г.Донецк, УкраинаБиолик, ПАО для "Украинская фармацевтическая компания, ООО", г.Киев, УкраинаЧерниговская ФФ, ООО, г.Чернигов, УкраинаТернофарм, ООО, г.Тернополь, УкраинаТетерев, ЛВЗ, ООО для "Касмет, ООО", Киевская обл., пгт. Иванков, УкраинаФарма Черкас, ООО, г. Черкасы, УкраинаТетерев, ЛВЗ, ООО, Киевская обл., пгт. Иванков, УкраинаТетерев, ПО, ООО/Биолик, ПАО для "МВК, Торговый дом, ООО", Киевская обл., пгт. Иванков, УкраинаИвано-Франковская ФФ, г.Ивано-Франковск, УкраинаФармак, ПАО, г.Киев, УкраинаСлавия 2000, ООО, г.Кировоград, УкраинаФармацевтическая фабрика, ГКП, ООО, г.Житомир, УкраинаФармнатур, ЗАО, г.Одесса, УкраинаДнепропетровская ФФ, ОКП, г.Днепропетровск, УкраинаДонецкая ФФ, ООО, г.Донецьк, УкраинаФитофарм, ПАО, г.Артемовск, Донецкая обл., УкраинаЛики Кировоградщины, ПАО, г.Кировоград, УкраинаФри-Вест, ЧП, г.Хмельницкий, УкраинаЛуганская областная "Фармация" ФФ, КП, г.Луганск, Украина
Діюча речовина:
Пероксид водорода (Hydrogen peroxide)
ATX-класифікація:

D08AX01 - Водорода пероксид

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Hydrogen peroxide - антисептик і дезінфектор, що широко використовується, як у побутових умовах, так і у сфері стаціонарної та амбулаторної медицини. Дуже часто можна зустріти різні рецепти зі сфери народної медицини з використанням перекису водню.

Це рідина, розчинна у воді, спирті, ефірі, прозора субстанція, із слабким специфічним запахом, що має присмак металу.

Швидко розкладається під час підігріву та дії сонячного світла.

Форма випуску, склад

Засіб виробляється у вигляді розчину для зовнішнього застосування.

Основний активний компонент – hydrogen peroxide 30%. Як допоміжні інгредієнти до складу входять бензонат натрію та очищена вода.

В аптеках можна знайти перекис водню у прозорих скляних банках, у флаконах із темного скла, у пластикових упаковках, об'ємами по 25, 40, 100, 120, 200 та 400 мл.

Показання до застосування

Перекис водню використовують для дезінфекції дрібних і великих ран, порізів, кровотечі з носа, ран на тілі.

Перекис використовується також і для промивання та полоскання ротової порожнини в стоматології: за наявності пародонтиту та стоматиту. Ефективно дезінфікує носоглотку при гнійній ангіні.

У гінекології часто використовують перекис для спринцювання при деяких гінекологічних захворюваннях. Для запобігання інфікуванню або поширенню інфекції препарату застосовують для лікування гнійних ран, опіків.

Протипоказання

Перекис водню протипоказаний за високої чутливості до препарату. Заборонено "наливати" в глибокі рани, оскільки велика ймовірність закупорки кровоносних судин бульбашками газу або частинками, що переносяться в крові та лімфі.

При нанесенні розчину на пов'язку сприяє її безболісному зняттю з рани. Піна, що утворюється під час застосування препарату, автоматично очищає рану від гною.

Застосування розчину на пов'язку сприяє знеболюванню зняття її з рани. Велика кількість піни, що утворюється, сприяє механічному очищенню рани від гною та відмерлих частинок шкіри.

Перекисом водню заборонено зрошувати порожнини організму.

Слід обережно використовувати препарат, щоб він не потрапив у вічі.

Перекис має властивість випаровуватись при дії високих температур, біля металів, на світлі.

Перекис не можна застосовувати одночасно з лугом, складними радикалами деяких оксидантів.

Період вагітності та грудного вигодовування

Наукових підтверджень про те, що перекис водню небезпечний для вагітних жінок та молодих мам не підтверджується науковими дослідженнями.

Для зовнішнього застосування допустима до прийому під час вагітності та лактації.

Спосіб застосування

Перекис водню наносять на пошкоджені ділянки шкіри, не розводячи водою чи іншими рідинами. Можливе нанесення на пов'язку, ватяні диски.

Для полоскання ротової порожнини 1 столову ложку розчину розводять в 1 склянці води.

Для обробки поверхні ран та зупинки капілярних кровотеч, пошкоджені ділянки обробляють змоченим перекисом тампоном. Повторювати процедуру необхідно у міру результативності лікування.

Передозування

Передозування неможливе при зовнішньому застосуванні.

Побічні реакції

Іноді в момент обробки рани засобом або нанесення його на пов'язку може відчуватися легке печіння.

За наявності непереносимості препарату можливі прояви місцевих алергічних реакцій. Тривале полоскання ротової порожнини іноді збільшуються сосочки на язику.

Умови зберігання

Розчин перекису водню зберігають при температурі від 8 до 15°С, у темному місці далеко від дітей.

За дотримання умов зберігання термін придатності - 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії