Персен : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Персен
Виробник:
Лек, предприятие комп. "Сандоз", Польша/Словения
Діюча речовина:
Валерианы лекарственной корневища с корнями (Valerianae officinalis rhizomata cum radicibus)
Мелиссы лекарственной трава (Melissae officinalis herba)
Мяты перечной листья (Menthae piperitae folia)
ATX-класифікація:

N05CM - Прочие снотворные и седативные средства

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Персен виробляється в таблетках. До складу препарату входить валеріана, меліса, м'ята перцева.

Показання

Персен використовується при неврозах, які супроводжуються вираженим психоемоційним напруженням, зниженням уваги, занепокоєнням, безсонням і потребують терапії сильнодіючими засобами.

Препарат може використовуватися в замісній терапії при відміні сильнодіючих седативних засобів. Його призначають для профілактики розвитку психосоматичних розладів за наявності виражених стресогенних чинників. Крім цього, Персен застосовують у лікуванні вегетосудинної дистонії.

Протипоказання

Призначення Персену протипоказано, якщо у пацієнта є знижений артеріальний тиск, дефіцит сахарази та ізомальтази, непереносимість фруктози, дефіцит лактази, синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції, жовчнокам'яна хвороба та холангіт, а також інші патології жовчовивідних шляхів і гіперчутливість до компонентів препарату. Персен не використовують у терапії пацієнтів віком до 12 років, жінок на стадії вагітності та лактації.

Персен з обережністю призначається хворим на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу.

Якщо при лікуванні Персеном протягом тривалого часу у стані пацієнта не спостерігається жодного поліпшення або навпаки відбувається погіршення стану, прийом препарату рекомендується припинити.

Під час прийому препарату пацієнт на час лікування повинен відмовитися від керування транспортним засобом або потенційно небезпечними механізмами, тому що компоненти, що входять до складу медикаментозного засобу, провокують зниження уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Досліджень щодо впливу Персену на розвиток плода не проводили, тому його під час вагітності та в період лактації призначають з великою обережністю.

Спосіб застосування та дози

Персен – препарат, призначений для перорального прийому. Таблетки приймають внутрішньо незалежно від прийому їжі. При ковтанні таблетки рекомендується запивати достатньою кількістю води.

Діти віком від 12 років і дорослі пацієнти приймають препарат при підвищеній збудливості та дратівливості по 2 або 3 таблетки від 2 до 3 разів на добу. При лікуванні безсоння препарат необхідно приймати за півгодини або годину перед відходом до сну. На добу хворий може приймати не більше 12 таблеток. Персен не рекомендується приймати більше двох місяців. Після припинення прийому Персену у хворого не виникає синдрому відміни.

Передозування

Передозування Персеном супроводжується виникненням відчуття втоми, спазмами у шлунку, відчуттям стиснення у грудях, тремором рук, запамороченнями, розширенням зіниць. Якщо симптоми передозування не виражені, то вони минають самостійно через 24 години після останнього прийому лікарського засобу. У важчих випадках хворому слід промити шлунок і призначити відповідне лікування.

Побічні ефекти

У рідкісних випадках прийом Персену може супроводжуватися розвитком алергічних реакцій, тривалими запорами і бронхоспазмом.

Умови та терміни зберігання

Персен повинен зберігатися в сухому і недоступному для дітей місці. Тривалість зберігання – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії