Пертусин – це комбінований препарат, який застосовують у разі запально-інфекційних захворювань дихальної системи. Екстракт трави чебрецю чинить відхаркувальну дію, збільшує кількість секреторного відокремлюваного слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, сприяє розрідженню мокротиння і прискоренню його евакуації. Калію бромід знижує збудливість центральної нервової системи.
Склад і форма випуску
Діюча речовина: Чебрецю повзучого трави екстракт + [Калію бромід] (Thymi serpylli herbae extract + [Potassium bromide])
Пертусин виготовляється у формі сиропу.
По 100 г препарату у флакони з помаранчевого скла, закупорених поліетиленовими пробками та кришками, що нагвинчуються; або флакони помаранчевого скла з гвинтовою горловиною, закупорені алюмінієвими ковпачками.
Кожен флакон разом з інструкцією для медичного застосування поміщають у пачку з картону. Допускається наносити текст інструкції для медичного застосування на пачку.
Показання
Пертусин є комбінованим лікарським засобом рослинного походження, який має відхаркувальну та пом'якшувальну кашель дію.
Пертусин у сиропі використовують для симптоматичного лікування запальних уражень дихальних шляхів, що супроводжуються кашлем і утрудненим відходженням мокротиння.
Пертусин застосовується для лікування:
Протипоказання
Лікарський засіб Пертусин не використовується у разі гіперчутливості до екстракту чебрецю рідкого (екстракту чебрецю рідкого) або до інших рослин родини Губоцвітих (Lamiaceae), а також при чутливості до селери та пилку берези (можлива перехресна реакція) і непереносимості бромідів. Також препарат протипоказаний у разі декомпенсації роботи серцево-судинної системи, артеріальної гіпотензії, вираженого атеросклерозу, анемії, хвороби нирок, цукрового діабету, алкогольної залежності.
Перед прийомом препарату пацієнтами з порушенням толерантності до глюкози необхідна обов'язкова консультація лікаря.
При застосуванні препарату слід дотримуватися рекомендованих доз.
Пертусин не призначають, якщо у хворого наявні:
Пертусин не використовують для лікування дітей віком до 3 років, жінок, які годують груддю, і вагітних. Також препарат не призначають, якщо у пацієнта є виразкова хвороба шлунку.
Препарат містить 8-11 % етанолу.
Вміст абсолютного спирту становить: в 1 чайній ложці (5 мл) - до 0,43 г, в 1 десертній ложці (10 мл) - до 0,87 г, в 1 столовій ложці (15 мл) - до 1,3 г.
У максимальній добовій дозі препарату для дорослих - 3 столові ложки (45 мл) міститься до 3,9 г абсолютного спирту.
У період лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом і занятті іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.
Вказівка для хворих на цукровий діабет: вміст сахарози в 1 чайній ложці (5 мл) препарату відповідає приблизно 0,32 ХО, в 1 десертній ложці (10 мл) - приблизно 0,64 ХО; в 1 столовій ложці - приблизно 0,96 ХО.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Дія Пертусину на розвиток плода і новонародженого не вивчена, тому його використання на стадії вагітності можливе тільки в крайніх випадках.
У зв'язку з тим, що немає інформації про безпеку використання препарату Пертусин у терапії жінок, які годують груддю, тому при необхідності використання сиропу в терапії цієї категорії хворих пацієнтці рекомендують на час терапії відмовитися від лактації.
Спосіб застосування та дози
Препарат приймають внутрішньо, після їжы (у зв'язку з можливістю зниження апетиту).
Дорослим по 1 столовій ложці 3 рази на день;
діти від трьох до шести років отримують по 1/2 - 1 чайній ложці 3 рази на день;
діти від шести до дванадцяти років приймають по 1-2 чайні ложки 3 рази на день;
діти старше дванадцяти років отримують по 1 десертній ложці 3 рази на день.
Курс лікування 10-14 днів. Збільшення тривалості та проведення повторних курсів лікування можливе за рекомендацією лікаря.
Якщо під час лікування препаратом погіршується симптоматика та/або з'являються задишка, підвищення температури тіла, гнійне мокротиння, необхідно проконсультуватися з лікарем.
Якщо протягом одного тижня симптоматика зберігається, необхідно проконсультуватися з лікарем. Під час застосування препарату слід дотримуватися рекомендованих доз.
Передозування
При прийомі препарату Пертусин у дозах, що значно перевищують максимально допустимі, у хворого можуть розвинутися симптоми бромізму, що характеризуються загальною слабкістю, швидкою втомлюваністю, атаксією, шкірними висипаннями, ринітом, кон'юнктивітом, гастроентероколітом.
При передозуванні лікарським засобом Пертусин слід негайно припинити прийом сиропу, провести хворому промивання шлунку або викликати блювання, призначити прийом ентеросорбентів і симптоматичне лікування.
Побічні ефекти
При прийомі препарату Пертусин у деяких хворих можуть виникнути різноманітні алергічні реакції, що проявляється свербінням шкіри, шкірними висипами, підвищеним лущенням шкіри, або явища бромізму, що супроводжуються виникненням шкірних висипів, діареєю, атаксією, брадикардією, ринітом, кон'юнктивітом, млявістю, швидкою стомлюваністю і загальною слабкістю.
Умови та терміни зберігання
Пертусин зберігають у прохолодному, захищеному від світла місці, яке недоступне для дітей. Термін придатності сиропу – 4 роки. Категорично заборонено приймати препарат Пертусин після закінчення терміну зберігання, оскільки прийом прострочених лікарських засобів може завдати істотної шкоди здоров'ю хворого.