Преднизолон Буфус : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Діюча речовина:
- Преднизолон (Prednisolonum)
- ATX-класифікація:
H02AB06 - Преднизолон
H02AB06 - Преднизолон
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Преднізолон є дегідрованим аналогом гідрокортизону. Препарат має протизапальну, протиалергійну, десенсибілізуючу, протишокову та імуносупресивну дію. При використанні преднізолону його лікувальні ефекти реалізуються завдяки здатності стабілізувати клітинні мембрани, інгібувати накопичення макрофагів, знижувати швидкість міграції лейкоцитів, зменшувати проникність стінок капілярів, завдяки чому знижується ймовірність утворення набряків. Преднізолон пригнічує фагоцитоз, активує метаболізм арахідонової кислоти, пригнічує синтез та вивільнення медіаторів запалення.
Склад та форма випуску
Діюча речовина: Преднізолон (Prednisolone).
Препарат виготовляється у формі
таблеток у дозуванні 1 мг або 5 мг;
розчину для внутрішньом'язової та внутрішньовенної ін'єкцій у дозуванні по 15 мг/мл або 30 мг/мл;
0,5% мазі для зовнішнього застосування по 5 мг/г речовини, що діє.
Показання
Преднізолон використовується в терапії
системних захворювань сполучної тканини: системного червоного вовчаку, вузликового періартеріїту, склеродермії, ревматоїдного артриту, дерматоміозиту;
хронічних та гострих запальних уражень суглобів: псоріатичного та подагричного артритів, плечолопаткового періартриту, поліартриту, хвороби Бехтерева, ювенільного та ревматоїдного артритів, бурситу, синовіту, епікондиліту та у дорослих хворих синдрому Стілла;
бронхіальної астми;
гострого ревмокардиту та гострого ревматизму;
гострих та хронічних алергічних реакцій;
набряків головного мозку, асоційованих з новоутворенням головного мозку, хірургічним втручанням та променевою хворобою;
запального ураження очей;
захворювань шкіри: псоріазу, пухирчатки, атопічного дерматиту, контактного дерматиту, синдрому Лайєлла, синдрому Стівена-Джонса, бульозного герпетичного дерматиту;
вторинної та первинної надниркової недостатності;
вродженої гіперплазії надниркових залоз;
аутоімунних патологій нирок;
підгострого тиреоїдиту;
патологій крові та системи кровотворення: лімфогранулематозу, мієлоїдного лейкозу, агранулоцитозу, у дорослих хворих на вторинну тромбоцитопенію, гіпопластичної анемії, лімфогранулематозу, аутоімунної гемолітичної анемії, агранулоцитозу;
туберкульозних інфекцій: туберкульозу легень, туберкульозного менінгіту;
інтерстиціальних хвороб легень: гострого альвеоліту, фіброзу легень, саркоїдозу ІІ–ІІІ стадії;
раку легені, бериліозу та синдрому Леффлера;
розсіяного склерозу;
патологій травного тракту, таких як хвороба Крона, виразковий коліт, локальний ентерит;
гепатит А;
попередження відторгнення трансплантата після пересадки органу;
гіперкальціємії, що виникла на тлі онкологічних патологій;
мієломної хвороби.
Протипоказання
Преднізолон протипоказаний при ранових та виразкових ураженнях, грибкових, вірусних та бактеріальних захворюваннях шкірних покривів, синдромі Кушинга, простому герпесі, вітряній віспі, періоді вакцинації, шкірних проявах туберкульозу або сифілісу, шкірних новоутвореннях, звичайних та рожевих вуграх, алергії на компоненти препарату, оперізуючому лишаї, періоральному дерматиті, атрофічному дерматиті, шкірній реакції після введення вакцини в області нанесення препарату.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Преднізолон здатний проникати через плацентарний бар'єр, тому його застосування в терапії вагітних можливе лише в тому випадку, якщо терапевтичний ефект від його використання значно перевищує ризик його негативного впливу на плід. Застосування цього препарату в терапії вагітних є доцільним лише за абсолютними медичними показаннями.
У зв'язку з тим, що преднізолон здатний проникати у грудне молоко, при його призначенні жінці на стадії лактації пацієнтці радять відмовитися від грудного вигодовування.
Спосіб застосування та дози
Тривалість лікування, доза та медикаментозна форма підбираються індивідуально. При призначенні Преднізолону враховується циркадний ритм секреції глюкокортикоїдів.
При використанні препарату у формі мазі її наносять від 1 до 3 разів на день на уражену ділянку. Тривалість лікування не повинна перевищувати двох тижнів.
При використанні Преднізолону у формі таблеток його призначають залежно від тяжкості захворювання від 20 до 30 мг на день, з переходом на прийом препарату у дозуванні, що підтримує, від 5 до 10 мг. У деяких випадках початкова доза може становити 100 мг.
При використанні Преднізолону у формі розчину для ін'єкцій його категорично заборонено змішувати з іншими ін'єкційними препаратами. Медикаментозний засіб призначений для внутрішньом'язового, внутрішньовенного та внутрішньосуглобового введення.
Дорослі пацієнти отримують препарат внутрішньовенно або внутрішньом'язово у добовій дозі від 4 до 60 мг.
Передозування
Можливість розвитку симптомів передозування збільшується при тривалому застосуванні.
При передозуванні препарату у хворого може виникати підвищення артеріального тиску, поява периферичних набряків та побічні симптоми.
При передозуванні хворому призначають промивання шлунку або викликають блювання. На даний момент специфічного антидоту поки не виявлено.
Терапія хронічного передозування ґрунтується на зниженні дози.
Побічні ефекти
При використанні Преднізолону з лікувальною метою у деяких хворих може відзначатися розвиток підвищеного згортання крові, толерантність до глюкози, затримка статевого розвитку у дітей, затримка росту у дітей та підлітків, порушення менструального циклу, аменорея, підвищення артеріального тиску, безсоння, судоми, епілептичні напади запаморочення, головний біль, емоційна лабільність, підвищення внутрішньочерепного тиску, підвищення внутрішньоочного тиску, стоншення рогівки, катаракта, екзофтальм, реакції гіперчутливості, м'язова слабкість, остеопороз, виразка стравоходу, стоншення шкіри, алергічних реакції, що проявляються шкірними висипами, шкірного свербіжу, набряка Квінке, анафілактичного шоку.
Умови та термін зберігання
Преднізолон у таблетованій формі слід берегти в оригінальній упаковці у місцях, захищених від проникнення сонячних променів та вологи, при температурі навколишнього середовища не більше 25 °С. Тривалість зберігання три роки.
Преднізолон у формі розчину для ін'єкцій слід берегти в оригінальній упаковці в місцях, захищених від проникнення сонячних променів та вологи, за температури навколишнього середовища від 2 до 8 °С. Тривалість зберігання два роки.
Преднізолон у формі мазі слід берегти в оригінальній упаковці в місцях, захищених від проникнення сонячних променів та вологи, за температури навколишнього середовища не більше 25 °С. Тривалість зберігання два роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію