Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Румалон – комбінований лікарський засіб тваринного походження. Препарат виготовлено на основі глікозаміноглікан-пептидного комплексу. Терапевтичний ефект цього препарату зумовлений сукупною дією активних компонентів, що входять до його складу. Використання препарату Румалон допомагає нормалізувати обмін речовин у хрящовій гіаліновій тканині за допомогою посилення й активації біосинтезу сульфатованих мукополісахаридів і колагену, лікарський засіб стимулює регенераційні процеси в суглобовому хрящі, знижує активність ферментів та пригнічує проходження катаболічних процесів у хрящовій тканині.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: екстракт реберного хряща та екстракт кісткового мозку телят (у співвідношенні від 1:2 до 1:4), що містить глікозаміноглікан-пептидний комплекс.

Препарат випускається у формі розчину для внутрішньом'язового введення в ампулах із темного скла по 1 або 2 мл.

Показання

Лікарський засіб Румалон використовується в комплексному лікуванні дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів, таких як гонартроз, спондильоз, спондилоартроз, артроз міжпальцевих суглобів, коксартроз, меніскопатія, а також хондромаляція надколінка.

Протипоказання

Застосування в терапевтичних цілях лікарського засобу Румалон неможливе, якщо у пацієнта раніше відзначалися випадки індивідуальної підвищеної чутливості до його компонентів.

Крім цього, препарат Румалон не використовується в терапії ревматоїдних артритів, а також не призначається особам віком до вісімнадцяти років, жінкам на стадії вагітності та лактації.

Від призначення препарату краще відмовитися, якщо жінка репродуктивного віку відмовляється користуватися надійними методами контрацепції для попередження настання вагітності.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з відсутністю будь-якої інформації щодо тератогенності або ембріонотоксичності лікарського засобу Румалон його призначення вагітним жінкам протипоказане.

Наразі немає достовірної інформації щодо проникнення компонентів препарату Румалон у грудне молоко, тому застосування цього препарату в терапії цієї категорії пацієнтів неможливе. Якщо без використання цього лікарського засобу неможливо обійтися в терапії жінки, яка годує груддю, то їй радять на час лікування відмовитися від лактації.

Спосіб застосування та дози

Препарат Румалон призначений для парентерального використання. Розчин повинен вводитися тільки глибоко внутрішньом'язово. Заборонено підшкірне або внутрішньовенне введення цього лікарського засобу. У перший день лікування пацієнт отримує по 0,3 мл, на другу добу хворому вводиться 0,5 мл і тільки після цього можливе введення препарату 3 рази на тиждень по 1 мл протягом п'яти або шести тижнів.

За необхідності повторення курсу лікування можливе тільки після консультації лікаря за схемою, описаною вище.

Іноді доцільно для досягнення більш швидкого купірування запалення використання лікарського засобу Румалон поєднувати з прийомом нестероїдних протизапальних засобів і глюкокортикостероїдних препаратів.

При використанні лікарського засобу Румалон у комплексному лікуванні з непрямими антикоагулянтами, антиагрегантними засобами та фібринолітиками пацієнт потребує постійного моніторингу згортання крові.

Препарат Румалон не знижує швидкість реакції та увагу, що дає змогу його використовувати в терапії пацієнтів, які займаються керуванням транспортних засобів або управлінням потенційно небезпечних механізмів.

Якщо під час введення цього лікарського засобу у хворого виникли не описані в цій інструкції побічні симптоми, то про них слід негайно повідомити лікаря.

Передозування

На даний момент випадки передозування препаратом Румалон офіційно не зареєстровані, з огляду на те, що введення препарату здійснюється винятково медичними працівниками в медичних установах. Однак, виходячи з досвіду використання даного лікарського засобу, можна припустити, що при введенні препарату Румалон у дозах, що значно перевищують максимально допустимі, у пацієнта може відзначатися посилений розвиток побічних ефектів.

У разі передозування хворому слід забезпечити моніторинг життєво важливих органів і систем, а також коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Розвиток побічних ефектів при використанні лікарського засобу Румалон через низьку токсичність препарату відзначався вкрай рідко.

Деякі пацієнти скаржилися на появу місцевих алергічних реакцій, що проявляються почервонінням шкірних покривів, свербінням шкіри та шкірними висипами. Також слід зазначити, що під час використання лікарського засобу Румалон можливий розвиток таких надшвидких алергічних реакцій, як ангіоневротичний набряк та анафілактичний шок. Дані алергічні реакції відрізняються досить швидким розвитком, що робить їх дуже небезпечними для життя пацієнта.

Передбачається, що в осіб з підвищеною чутливістю до компонентів препарату Румалон може відзначатися розвиток почервоніння і легкої болючості в місці введення розчину.

Умови та терміни зберігання

Лікарський засіб Румалон слід зберігати у місцях, недосяжних для дітей і добре захищених від проникнення сонячного проміння, за температури навколишнього середовища не більше 25 °С. Якщо під час транспортування ампулка з розчином була пошкоджена або препарат зберігався в невідповідних умовах, то такий лікарський засіб стає непридатним для використання. Препарат Румалон категорично заборонено використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці, оскільки такі лікарські засоби можуть завдати здоров'ю істотної шкоди.

Тривалість зберігання препарату Румалон з моменту виготовлення становить п'ять років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії