Супрадин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Супрадин
Виробник:
Байер Консьюмер Кер АГ, ШвейцарияДельфарм Гайард для "Байер Консьюмер Кер АГ", Франция/Швейцария
Діюча речовина:
Магний (Magnesium)
Железо (Iron)
Марганец (Marganets)
Кальций (Calcium)
Медь (Copper)
Кальция пантотенат (Calcium pantothenate)
Цианокобаламин (Cyanocobalaminum)
цинк
Тиамин (Thiaminum)
Ретинол (Retinolum)
Молибден (Molybdenum)
Рибофлавин (Riboflavinum)
Токоферол (Tocopherol)
аскорбиновая кислота
Холекальциферол (Cholecalciferole)
Пиридоксин (Pyridoxine)
фосфор
Биотин (Biotin)
ATX-класифікація:

A11AA03 - Поливитамины с другими минералами, включая комбинации

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Фармакологічний ефект прийому Супрадину визначається властивостями вітамінів і мінералів, які присутні в його складі. У складі Супрадину міститься дванадцять вітамінів у поєднанні з мінералами і рідкісними елементами, які є важливими складовими метаболічних процесів.

Вітаміни беруть участь у метаболізмі вуглеводів і ліпідів, а також протеїнів і нуклеїнових кислот, формують запаси енергії, вони необхідні для синтезу колагену і нейромедіаторів. Крім того, що вітаміни беруть участь в основних метаболічних реакціях, вони беруть участь у регуляції та координації метаболічних процесів. Вітаміни беруть участь у процесі росту кісткової тканини, загоєнні ран, відповідають за підтримання імунного статусу, нормального стану стінок судин, мікросомального метаболізму медикаментозних засобів і детоксикації, а також вони відповідають за ріст і диференціацію тканин.

Вітамін А забезпечує ріст і нормальну структури кісток і шкіри, а також стимулює вироблення зорового пігменту.

Вітамін В1 необхідний для роботи нервової системи.

Вітамін В2 підтримує тканинне дихання, а також коригує ліпідний, вуглеводний і протеїновий обмін.

Вітамін В6 впливає на еритропоез, а також необхідний для підтримки нормальної структури кісткової тканини.

Вітамін B12 бере участь в еритропоезі, забезпечує нормальну роботу нервової системи.

Вітамін С необхідний для підтримання нормальної структури кісткової тканини, а також він сприяє зміцненню судинної стінки.

Вітамін D3 бере участь в обміні фосфору і кальцію в організмі, покращує їхню абсорбцію в кишечнику і підтримує необхідну структуру кісткової тканини.

Вітамін Е оберігає клітинні мембрани від ушкодження і забезпечує нормальне функціонування еритроцитів.

Біотин бере участь в обмінних процесах, покращує засвоєння білка.

Пантотенова кислота бере участь у метаболізмі жирів, білків і вуглеводів.

Фолієва кислота є важливою складовою еритропоезу.

Нікотинамід підтримує окисно-відновні процеси, відповідає за транспортування водню та фосфату.

Кальцій є важливою складовою кісткових тканин і підтримує в нормі згортання крові.

Магній необхідний для формування м'язової та кісткової тканин, а також він бере участь у синтезі протеїнів.

Залізо необхідне для вироблення гемоглобіну і бере участь в еритропоезі.

Марганець підтримує коректну мінералізацію кісткової тканини.

Мідь забезпечує підтримання функції еритроцитів і обміну заліза.

Цинк присутній у складі 70 ферментів, які беруть участь у синтезі та метаболізмі гормонів.

Молібден присутній у складі ферментів і коферментів, які беруть участь у багатьох окисно-відновних процесах.

Склад і форма випуску

Кожна таблетка містить: вітамін А (у формі ретинолу) - 2666 МО (800 мкг), вітамін D (у формі холекальциферолу) - 200 МО (5 мкг), вітамін Е (у формі α-токоферолу ацетату) - 12 мг, вітамін К (у формі фітоменадіону) - 25 мкг, вітамін В1 (у формі тіаміну мононітрату) - 3,3 мг, вітамін В2 (рибофлавін) - 4,2 мг, ніацин (у формі нікотинаміду) - 48 мг, пантотенова кислота (у формі кальцію D-пантотенату) - 18 мг, вітамін В6 (у формі піридоксину гідрохлориду) - 2 мг, фолієва кислота - 200 мкг, вітамін В12 (ціанокобаламін) - 3 мкг, біотин - 50 мкг, вітамін С (аскорбінова кислота) - 180 мг, кальцій - 120 мг, магній - 80 мг, залізо - 14 мг, мідь - 1 мг, йод - 150 мкг, цинк - 10 мг, марганець - 2 мг, селен - 50 мкг, молібден - 50 мкг, коензим Q10 - 4,5 мг;

Препарат виготовляється у формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою для перорального прийому.

Показання

Супрадин використовують у складі комплексного лікування гіповітамінозів та авітамінозів, а також у разі дефіциту мінеральних речовин. Лікарський засіб використовують при неповноцінному і незбалансованому харчуванні, високих розумових і фізичних навантаженнях, на етапі реконвалесценції після перенесених захворювань, а також у складі комплексного лікування хронічної алкогольної залежності та при призначенні антибіотико- і хіміотерапії.

Протипоказання

Супрадин не призначають у разі гіперчутливості до його компонентів, гіпервітамінозу, порушення обміну міді та заліза, гіперкальціємії, вираженої гіперкальціурії, ниркової дисфункції, а також на етапі лікування ретиноїдами, у разі дефіциту сахарази/ізомальтази, непереносимості фруктози, глюкозо-галактозній мальабсорбції, алергічних реакціях на арахіс або сою.

Даний лікарський засіб не застосовується в терапії дітей, яким не виповнилося дванадцяти років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Супрадин може бути використаний у терапії та профілактиці гіповітамінозу та авітамінозу у вагітних і жінок, які годують груддю, за умови, що жінка буде приймати препарат у зазначеному дозуванні. У зв'язку з тим, що доза вітаміну А не може бути вищою за 4000 ME на день, Супрадин заборонено приймати разом з іншими препаратами, у складі яких присутній вітамін А, та його синтетичні ізомери. Крім цього, слід тримати під контролем надходження в організм вітаміну D, оскільки його передозування спільно з гіперкальціємією може чинити несприятливий вплив на плід і новонародженого.

Спосіб застосування та дози

Супрадин слід приймати під час їжі. Таблетки ковтають цілими і запивають достатньою кількістю води.

Діти старше дванадцяти років і дорослі отримують препарат у профілактичних і лікувальних цілях один раз на день по 1 таблетці.

Тривалість лікування може варіюватися від одного до двох місяців. Повторний прийом препарату можливий тільки після консультації лікаря.

Передозування

У зв'язку з тим, що у складі Супрадину є жиророзчинні вітаміни А і D, симптоми передозування можуть виникати не тільки під час тривалого приймання, а й після одноразового приймання препарату в дозах, що перевищують терапевтичні.

При прийомі препарату у дозах, що перевищують терапевтичні, у пацієнта можуть виникати напади раптового головного болю, сплутаність свідомості, запаморочення, порушення роботи травного тракту. У разі виникнення у пацієнта таких симптомів, прийом препарату слід припинити, виконати йому промивання шлунку, а також призначити коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

У деяких пацієнтів прийом Супрадину може супроводжуватися появою болю в животі, закрепів, метеоризму, діареї, блювоти, нудоти, запаморочень, головного болю, підвищеної нервозності, а також алергічних реакцій.

Умови та терміни зберігання

Супрадин – препарат, що не потребує створення спеціальних умов для зберігання. Цей лікарський засіб слід зберігати в сухих місцях, недоступних для дітей, за температури довкілля не більше 25°С. Тривалість зберігання лікарського засобу становить два роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії