Супрадин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Супрадин
Виробник:
Байер Консьюмер Кер АГ, ШвейцарияДельфарм Гайард для "Байер Консьюмер Кер АГ", Франция/Швейцария
Діюча речовина:
Магний (Magnesium)
Железо (Iron)
Марганец (Marganets)
Кальций (Calcium)
Медь (Copper)
Кальция пантотенат (Calcium pantothenate)
Цианокобаламин (Cyanocobalaminum)
цинк
Тиамин (Thiaminum)
Ретинол (Retinolum)
Молибден (Molybdenum)
Рибофлавин (Riboflavinum)
Токоферол (Tocopherol)
аскорбиновая кислота
Холекальциферол (Cholecalciferole)
Пиридоксин (Pyridoxine)
фосфор
Биотин (Biotin)
ATX-класифікація:

A11AA03 - Поливитамины с другими минералами, включая комбинации

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Супрадин виготовляється у формі таблеток вкритих кишковорозчинною оболонкою, драже і шипучих таблеток. Препарат містить ретинол, тіаміну гідрохлорид, рибофлавін, піридоксину гідрохлорид, ціанокобаламін, аскорбінову кислоту, колекальциферл, альфа-токоферолу ацетат, біотин, кальцію пантотенат, фолієву кислоту, нікотинамід, а також комплекс мінералів та мікроелементів (кальцій, магній, залізо, марганець, фосфор, мідь, цинк та молібден).

Показання

Супрадин застосовують для профілактики та лікування гіпо-і авітамінозів та дефіциту мінеральних речовин. Також прийом препарату призначається тим, хто постійно піддається значним фізичним та розумовим навантаженням, перебуває на стадії одужання після продовжувальних та тяжко протікаючих захворювань. Його використовують у комплексному лікуванні хронічної алкогольної залежності, антибактеріальної та хіміотерапії, а також при незбалансованому та неповноцінному харчуванні.

Протипоказання

Супрадин не призначається, якщо пацієнт має гіпервітаміноз А і D, гіперчутливість до інгредієнтів препарату, гіперкальціємію, порушення роботи печінки, порушення обміну заліза або міді. Також від використання препарату слід утриматися, якщо хворий отримує лікування ретиноїдами або йому не виповнилося 12 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Супрадин може використовуватися на стадії лактації та вагітності, але лише за умови найсуворішого дотримання встановленого лікарем дозування. Супрадин у терапевтичних дозах не має негативного впливу на плід, проте при прийомі засобу необхідно пам'ятати про те, що передозування деяких вітамінів може стати причиною розвитку у плода вроджених дефектів, а тому приймати препарат у суворо встановлених лікарем дозах.

Спосіб застосування та дози

Для приготування шипучого напою із таблеток Супрадина слід попередньо розчинити 1 таблетку у склянці води. Драже і таблетки, покриті кишковорозчинною оболонкою, приймають після або під час їжі, не розжовуючи і запиваючи половиною склянки води.

Діти старше 12 років і дорослі, якщо немає інших призначень, повинні приймати по 1 таблетці на день.

Тривалість лікування Супрадином 30 днів. Повторення курсу лікування можливе лише через 2 або 3 місяці.

Передозування

У зв'язку з тим, що у складі Супрадину містяться жиророзчинні вітаміни А і D симптоми передозування можуть розвинутись навіть при одноразовому прийомі препарату у підвищених дозах. При передозуванні Супрадину у пацієнта можуть виникнути сильні головні болі, сплутаність свідомості, запаморочення та порушення роботи органів шлунково-кишкового тракту.

Якщо у пацієнта виникли перераховані вище симптоми слід припинити вживання препарату. При прийомі дітьми більше 12 таблеток Супрадіна або 60 таблеток дорослими рекомендується викликати у потерпілого блювоту, забезпечити прийом ентеросорбентів і питво.

Побічні ефекти

У деяких хворих прийом Супрадину може супроводжуватися розвитком порушення роботи органів травлення, головного болю та різних алергічних реакцій.

Умови та термін зберігання

Супрадин зберігають у сухому та недоступному для дітей місці. Термін придатності препарату – 2 роки.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії