Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Інструкція на препарат Супракс говорить, що це антибактеріальний лікарський засіб – з групи цефалоспоринів.

Це сучасний препарат третього покоління антибіотиків, що має здатність боротися з широким колом бактерій. Його активний засіб – цефіксім – синтетичний антибактеріальний препарат, який можна приймати внутрішньо, без уколів.

Має бактерицидні властивості. Механізм дії цефіксиму обумовлений здатністю пригнічувати синтезування клітинних стінок у бактеріях. Ця речовина має стійкість щодо бета-лактамаз, здатних продукуватися безліччю грампозитивних та грамнегативних бактерій.

Супракс ефективний у боротьбі з грампозитивними (стрептококи різних типів), грамнегативними (гонорея, мораксела, гемофільна інфекція, ехерія коли, протеус, клебсієла, сальмонела, шигела, ін.) бактеріями.

Не ефективний щодо ентерококів, листерій, клостридій.

Склад та форма випуску

Супракс виробляється у формі таблеток, що диспергуються. Активний компонент – цефіксім.

В 1 таблетці міститься 400 мг цефіксиму у формі тригідрату.

Також проводиться у вигляді оральної суспензії для дітей.

Показання

Супракс є антибіотиком цефалоспоринової групи, що відноситься до третього покоління антибіотиків.

Супракс застосовується для лікування інфекційних хвороб, спричинених чутливими до нього бактеріями. Зокрема, ефективний для лікування:

- інфекцій дихальних шляхів (бронхів, легень, трахеї, горла);

- інфекцій ЛОР-органів ( фарингіту, тонзиліту, синуситу, отиту);

- інфекцій гострого та хронічного характеру у сечовивідних шляхах (уретриту, запалень у шийці матки, гонококу та стрептококу).

Активний як бактерицидний препарат щодо як аеробів, так і анаеробів, що обумовлено здатністю його основного активного компонента – цефіксиму – порушувати синтезування клітин у хвороботворних бактеріях.

Знищувані бактерії можуть бути як грампозитивного, так і грамнегативного типу.

Виявляє стійкість щодо бактерій Псеудоманас, Ентерокок, Лістерія, більшості стафілококів, включно з метицилінрезистентними штамами, бактероїдис фрагіліс, клостридій. Активність щодо ентеробактерій та серратію марцесценс нестійка.

При прийомі внутрішньо біодоступність досить велика і досягає 50% і не залежить від їжі. Максимальна концентрація в крові досягає через 3-4 години після прийому.

Найбільша концентрація – у жовчі та сечі, тому Супракс ефективний щодо лікування бактерій сечовивідної системи.

Протипоказання

Протипоказано застосування щодо пацієнтів, які страждають на гіперчутливість до антибіотиків групи пеніцилінів, пеніциламінів та цефалоспоринів.

Не застосовується при лікуванні пацієнтів, які страждають на порфірію.

Порушення роботи нирок або печінки слід знизити дозування препарату, особливо це стосується пацієнтів, які проходять лікування за допомогою гемодіалізу.

Не призначають також дітям молодше 6 місяців, пацієнтам похилого віку та страждаючим нирковою недостатністю.

Слід враховувати, що прийом ліків-блокаторів канальцевої секреції підвищує рівень концентрації цефіксиму в плазмі крові, уповільнюючи виведення цефіксиму нирками, що може викликати симптоми, характерні для передозування.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Супракс під час вагітності не слід приймати, оскільки він проникає через плаценту.

За необхідності призначення ліків, у складі яких є цефакс, жінкам у той час, коли вона годує дитину материнським молоком, пацієнтці бажано призупинити грудне годування, хоча після його застосування він у грудному молоці не виявляється.

Спосіб застосування та дози

Для досягнення достатнього ефекту при терапії препаратом Супракс достатньо приймати його всього 1 раз на день: при вазі старше 12 років або при вазі від 50 і більше кілограмів стандартне добове дозування – 400 мг цефіксимо на добу.

Якщо лікар вважає за необхідне, дозу можна розділити на два прийоми і прийняти по 200 мг препарату вранці та ввечері.

Для лікування гонореї достатньо прийняти Супракс лише один раз, випивши 1 таблетку в 400 міліграм.

При лікуванні дітей з 6-місячного віку та до 12 років Супракс приймають у вигляді орального розчину-суспензії, розділивши дозу на 2 половини, приймаючи по 200 мг вранці та ввечері, тобто двічі на день.

Тривалість терапевтичного курсу – не менше 10 днів, особливо при зараженні дітей стрептококом.

Передозування

Передозування препаратом Супракс у пацієнта може значно посилитись побічні дії.

Якщо передозування відбулося, у пацієнта можуть розвинутись симптоми отруєння, порушень роботи ШКТ. У разі передозування потрібно промити шлунок, провести лікування симптоматики, прийняти антигістамінні препарати, глюкокортироїди, також рекомендовано проведення киснедотерапії, при необхідності – провести штучну вентиляцію легень.

Застосування гемодіалізу є неефективним.

Побічні ефекти

Прийом препарату Супракс може спричинити деякі побічні ефекти.

Зокрема, реакція гіперчутливості може спровокувати алергічні прояви у вигляді свербежу, кропив'янки, почервоніння.

Також можливі такі побічні ефекти, як:

- вагініт;

- порушення функціонування нирок;

- травний тракт може відреагувати диспепсією – ентероколітом, дисбактеріозом, холестазом, холестатичною жовтяницею;

- порушення роботи органів кровотворення, виникнути кровотечі;

- гіповітаміноз (нестача) вітамінів групи В.

Тривале лікування препаратом Супракс може спричинити активне зростання грибкових мікроорганізмів, що може порушити нормальну мікрофлору як у шлунково-кишковому тракті, так і у піхві. Як наслідок, активізується зростання клостридій та розвиток псевдомембранозного коліту.

У разі виникнення загрозливих побічних ефектів слід призупинити застосування препарату Супракс. І тут побочка зазвичай припиняється.

Умови та термін зберігання

Термін зберігання препарату Супракс не перевищує трьох років.

При зберіганні слід берегти препарат від потрапляння прямих сонячних променів, у недоступному для дітей місці. Тримається до 3 років при температурі не вище 25°

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії