Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Таванік випускається у формі таблеток та розчину для інфузій. Основний компонент препарату – левофлоксацина гемігідрат.

Показання

Основна діюча речовина Таваніка левофлоксацин є фторхінолоновим похідним і має широкий спектр протибактеріальної дії. Левофлоксацин блокує ферменти бактерій, що відповідають за суперспіралізацію ДНК, що викликає в клітині мікроорганізму порушення синтезу РНК і ДНК і уповільнення синтезу білка, що спричиняє зміну клітинних структур і загибель потогінного мікроорганізму. Це дозволяє використовувати Таванік для терапії інтраабдомінальних інфекцій, позалікарняних запалень легень, інфекційних захворювань бронхолегеневої системи, ЛОР- та сечостатевих органів, а також лікування септицемії, хламідіозу, туберкульозу, простатиту, мікоплазмозу, інфекційних уражень шкіри.

Протипоказання

Таванік не призначається, якщо є підвищена чутливість до діючої речовини та інших хінолонів, також він протипоказаний при епілепсії, псевдопаралітичній міастенії, ураженні сухожиль, викликаному прийомом фторхінолонів. Препарат не використовують для лікування тих, кому ще не виповнилося 18 років, а також жінок під час вагітності та лактації.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат не призначається для лікування вагітних, оскільки не з'ясовано його тератогенний вплив на плід. При лікуванні жінок на стадії лактації вирішується питання про припинення годування.

Спосіб застосування та дози

Таваник у таблетках приймають внутрішньо, не розжовуючи і запиваючи великою кількістю води, якщо хворому важко ковтати таблетку цілком, то її можна розламати на дві частини по розділовій рисці. Препарат вживають перед або після їжі, тому що прийом їжі не знижує абсорбцію препарату. Таванік рекомендується приймати не менше двох годин до або через дві години після вживання антацидних засобів, у складі яких присутній алюміній, магній або солі заліза.

У зв'язку з тим, що біодоступність левофлоксацину гемігідрату при прийомі Таваніка в таблетках досягає практично 100%, тому при переведенні пацієнта з парентерального на пероральне лікування необхідно продовжувати терапію препаратом у початковій дозі, яка використовувалася для внутрішньовенного введення.

Передозування

При значному перевищенні рекомендованої дози у хворого можуть виникнути блювання, судоми, порушення та втрата свідомості, а також ерозивне ураження слизової оболонки. При передозуванні Таваніка показано симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Тривалий прийом Таваніка може супроводжуватися розвитком небажаних побічних реакцій, таких як головний біль, запаморочення, різке зниження артеріального тиску (аж до ортостатичного колапсу), тахікардія, гіпоглікемія, гострий гепатит, дисбактеріоз, підвищена тривожність, безсоння, депресія, депресія міастенія, сплутана свідомість, інтерстиціальний нефрит, запалення сухожиль, флебіт, васкуліт, фотосенсибілізація та синдром Стівенса-Джонсона.

Умови та термін зберігання

Таванік зберігають у місці, недоступному для дітей при температурі близько 25 градусів, термін придатності препарату 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії