Цефиксим : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Орхид Кемикалс энд Фармасьютикалс Лтд, Индия
- Діюча речовина:
- Цефиксим (Cefiximum)
- ATX-класифікація:
J01DD08 - Цефиксим
J01DD08 - Цефиксим
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Цефіксим – це антибактеріальний лікарський засіб із групи цефалоспоринів.
Це сучасний препарат третього покоління антибіотиків, що має здатність боротися з широким колом бактерій. Його активний діючий засіб - цефіксим - синтетичний антибактеріальний препарат, який призначений для перорального прийому.
Має бактерицидні властивості. Механізм дії цефіксиму зумовлений здатністю пригнічувати синтезування клітинних стінок у бактерій. Ця речовина має стійкість щодо бета-лактамаз, які здатні продукуватися безліччю грампозитивних і грамнегативних бактерій.
Цефіксим ефективний у боротьбі з грампозитивними (стрептококи різних типів), грамнегативними (гонорея, моракселла, гемофільна інфекція, ехерія колі, протеус, клебсієла, сальмонела, шигела, інш.) бактеріями.
Не ефективний щодо ентерококів, лістерій, клостридій.
Склад і форма випуску
Цефіксим виробляється у формі таблеток, що диспергуються. Активний компонент – цефіксим.
В 1 таблетці міститься 400 мг цефіксиму у формі тригідрату.
Показання
Цей препарат є антибіотиком цефалоспоринової групи, належить до третього покоління антибіотиків.
Цефіксим застосовується для лікування інфекційних захворювань, спричинених чутливими до нього бактеріями. Зокрема, ефективний при лікуванны:
- інфекцій дихальних шляхів (бронхів, легень, трахеї, горла);
- інфекцій ЛОР-органів (фарингіту, тонзиліту, синуситу, отиту);
- інфекцій гострого і хронічного характеру в сечовивідних шляхах (уретриту, запалень у шийці матки, гонококу і стрептококу).
Активний як бактерицидний препарат відносно аеробів, так і анаеробів, що зумовлено здатністю його основного активного компонента – цефіксиму порушувати синтезування клітин у хвороботворних бактеріях.
Знищувані бактерії можуть бути як грампозитивного, так і грамнегативного типу.
Виявляє стійкість щодо бактерій Псеудоманас, Ентерококк, Лістерія, більшості стафілококів, включно з метицилінрезистентними штамами, бактероїдіс фрагіліс, клостридій. Активність щодо ентеробактерій і серратія марцесценс нестійка.
При прийомі внутрішньо біодоступність досить велика і досягає 50% і не залежить від прийнятої їжі. Максимальної концентрації в крові досягає через 3-4 години після прийому.
Найбільша концентрація – у жовчі та в сечі, тому Цефіксим ефективний щодо лікування бактерій сечовивідної системи.
Протипоказання
Протипоказано застосування щодо пацієнтів, які страждають на гіперчутливість до антибіотиків групи пеніцилінів, пеніциламінів і цефалоспоринів.
Не застосовується при лікуванні пацієнтів, які страждають на порфірію.
Порушення роботи нирок або печінки: слід знизити дозування препарату, особливо це стосується пацієнтів, які проходять лікування за допомогою процедури гемодіалізу.
Не призначають також дітям віком до 6 місяців, пацієнтам літнього віку і тим, хто страждає на ниркову недостатність.
Слід враховувати, що прийом ліків-блокаторів канальцевої секреції підвищує рівень концентрації цефіксиму в плазмі крові, сповільнюючи виведення цефіксиму нирками, що може спричинити симптоми, характерні для передозування.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Цефіксим під час вагітності приймати не слід, оскільки він проникає через плаценту.
За необхідності призначення ліків, у складі яких є цефіксим, жінкам у той час, коли вони годують дитину материнським молоком, пацієнткам бажано призупинити грудне годування, хоча після його застосування він у грудному молоці не виявляється.
Спосіб застосування та дози
Для досягнення достатнього ефекту під час терапії препаратом Цефіксим достатньо приймати його лише 1 раз на день: дорослі, та діти старші за 12 років при вазі від 50 і більше кілограмів стандартне добове дозування – 400 мг цефіксиму на добу.
Якщо лікар вважає за необхідне, дозу можна розділити на два прийоми, і прийняти по 200 мг препарату вранці та ввечері.
Для лікування гонореї достатньо прийняти Цефіксим лише один раз, випивши 1 таблетку в 400 міліграм.
Під час лікування дітей з 6-місячного віку і до 12 років Цефіксим приймають у вигляді орального розчину-суспензії, розділивши дозу на 2 половини, приймаючи по 200 мг вранці і ввечері, тобто двічі на день.
Тривалість терапевтичного курсу – не менше 10 днів, особливо в разі зараження дітей стрептококом.
Передозування
Передозування препаратом Цефіксим може викликати посилення побічних симптомів.
При передозуванні у пацієнта можуть розвинутися симптоми отруєння та порушення роботи шлунково-кишкового тракту. У разі передозування потрібно промити шлунок, провести лікування симптоматики, вжити антигістамінні препарати, глюкокортикоїди, також рекомендовано провести кисневу терапію, за необхідності провести штучну вентиляцію легень.
Застосування гемодіалізу неефективне.
Побічні ефекти
Прийом препарату Цефіксим може викликати алергічні прояви у вигляді свербіння шкіри, кропив'янки, почервоніння.
Також можливі такі побічні ефекти, як:
- вагініт;
- порушення функціонування нирок;
- порушення роботи органів кровотворення;
- гіповітаміноз (нестача) вітамінів групи В.
Тривале лікування препаратом Цефіксим може спричинити активний ріст грибкових мікроорганізмів, що може порушити нормальну мікрофлору як у шлунково-кишковому тракті, так і в піхві. Як наслідок, активізується ріст клостридій в результаті чого може розвинутися псевдомембранозний коліт.
У разі появи загрозливих побічних ефектів, слід призупинити застосування препарату Цефіксим.
Умови та терміни зберігання
Цефіксим потрібно зберігати в захищених від сонячних променів і недосяжних для дітей місцях. Термін зберігання три роки при температурі не вище 25°С.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію