Цефотаксим : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Цефотаксим виготовляється в порошку для парентерального введення. Діючий компонент – цефотаксим безводний.

Показання

Цефотаксим може використовуватися в терапії сепсису, інфекційно-запальних захворювань кістково-м'язового апарату, органів малого тазу, шкіри та м'яких тканин, сечовивідних шляхів, нижніх відділів дихальної системи, хвороби Лайма, гонореї, абдомінальних інфекцій і перитоніту. Крім цього, препарат застосовують під час лікування інфекційного ураження ран та опіків і профілактики розвитку інфекційного запалення після проведення хірургічного лікування.

Протипоказання

Цефотаксим не призначається хворим із непереносимістю цефотаксиму безводного. З обережністю необхідно поставитися до призначення лікарського засобу хворим із колітом, порушенням роботи нирок і новонародженим дітям.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Призначення Цефотаксиму жінкам, які годують груддю, і вагітним жінкам можливе тільки за суворими медичними показаннями.

Спосіб застосування та дози

Цефотаксим призначений для парентерального введення – внутрішньом'язового або внутрішньовенного. Перед внутрішньом'язовим введенням 0,5 або 1 г препарат розчиняють у 2 – 3 мл або 4 – 5 мл води для ін'єкцій. Цефотаксим вводиться глибоко внутрішньом'язово в сідничний м'яз.

Для виконання внутрішньовенної ін'єкції 0,5 або 1 г Цефотаксиму спочатку розчиняють у 2 або 4 мл води для ін'єкцій, потім доводять об'єм розчину до 10 мл, після чого вводять повільно протягом 3 або 5 хвилин.

При краплинному введенні 2 г препарату розчиняють у 100 мл 5% глюкози або ізотонічного розчину натрію хлориду. Час інфузії 50 або 60 хвилин. Разове дозування Цефотаксиму дорівнює 1 г, препарат вводять через кожні 12 годин. В особливо тяжких випадках підвищують дозування препарату до 2 г через кожні 12 годин або збільшують частоту ін'єкцій до 3 або 4 разів на добу. Максимальна добова доза Цефотаксиму 12 г.

При лікуванні пацієнтів із нирковою недостатністю рекомендовано зменшення дозування у 2 рази. При лікуванні гострої гонореї показано одноразове введення препарату в дозуванні від 0,5 до 1 г.

Передозування

Передозування Цефотаксимом може супроводжуватися розвитком алергічних реакцій, енцефалопатією і дисбактеріозом. Лікувальні заходи в цьому випадку спрямовані на усунення небажаних симптомів.

Побічні ефекти

Під час використання Цефотаксиму у деяких хворих спостерігається виникнення алергічних реакцій, що проявляються шкірними висипами, свербінням шкіри, гіперемією шкірних покривів, лихоманкою, анафілактичними реакціями, мультиформною ексудативною еритемою та еозинофілією. Іноді введення препарату спричиняє порушення в роботі травної системи, такі як нудота, діарея, абдомінальні болі та псевдомембранозний коліт. Крім цього, можливий розвиток головного болю, анемії, оборотної енцефалопатії.

Умови та терміни зберігання

Препарат Цефотаксим повинен зберігатися в темних місцях, які захищені від світла. Тривалість зберігання препарату до розведення 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії