Віброцил : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Віброцил
Виробник:
Новартис Консьюмер Хелс С.А., Швейцария
Діюча речовина:
Фенилэфрин (Phenylephrinum)
Диметинден (Dimetindenum)
ATX-класифікація:

R01AB - Симпатомиметики в комбинации с другими средствами (за исключением кортикостероидов)

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Виготовляється у формі назального спрею, гелю та крапель, основні інгредієнти препарату – фенілефрин 2,5 мг та малеат диметиндену 250 мкг (1 мл).

Показання

Віброцил здійснює звужуючий вплив на судини слизової оболонки придаткових пазух і носових ходів. Препарат усуває підвищене відділення секрету та покращує рухову активність миготливого епітелію. Використовується для усунення набряку слизової оболонки носа при застудних захворюваннях, лікуванні вазомоторного, гострого, хронічного та алергічного ринітів, синуситів та полісинуситів, а також при підготовці до проведення хірургічних або діагностично-лікувальних від маніпуляцій та усунення післяопераційного набряку в носовій порожнині.

Протипоказання

Не призначають, якщо в анамнезі хворого є атрофічний риніт, підвищена чутливість до препарату та його компонентів. Також його не призначають, якщо пацієнт отримує лікування інгібіторами моноаміноксидази. Крім цього, гель і спрей не використовується для лікування дітей віком до 6 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не проводилося жодних клінічних досліджень щодо застосування Віброцилу вагітними або жінками, що годують, тому препарат не використовується для лікування цих пацієнтів.

Спосіб застосування та дози

Віброцил у краплях для носа в педіатричній практиці призначають у наступних дозах: дітям до року – не більше ніж по краплі в кожну ніздрю 3 або 4 р/с; дітям від 1 року до 6 років – по 1 – 2 краплі на кожен носовий хід 3 чи 4 р/с. Дітям старше 12 років і дорослим призначають по 3 – 4 краплі в кожну ніздрю 3 або 4 р/с.

У формі гелю Віброцил використовують для лікування дітей після 6 років: незначну кількість гелю вводять у кожну ніздрю 3 або 4 р/д.

Віброцил у формі спрею можна використовувати тільки для лікування дітей, яким виповнилося 6 років. При використанні засобу в кожний носовий хід роблять по одному або два впорскування препарату 3 або 4 р/д. Перед упорскуванням пацієнт повинен прийняти вертикальне положення, після натискання на флакон хворий повинен зробити максимально глибокий вдих. При виконанні маніпуляції флакон повинен бути встановлений вгору кінчиком, для виконання впорскування слід виконати одне натискання на розпилювач. Курс лікування віброцилом не перевищує 7 днів.

Передозування

При випадковому вживанні дитиною внутрішньо Віброцилу не спостерігається важких симптомів, але при індивідуальній чутливості можливе підвищення температури, підвищена стомлюваність, абдомінальні болі, гіпертензія, порушення тривалості сну, блідість слизових і шкірних покривів. Поки не існує специфічного антидоту, тому для усунення небажаних симптомів пацієнту призначають симптоматичне лікування, питво, ентеросорбенти та проносні.

Побічні ефекти

Дуже рідко при лікуванні Віброцилом може виникнути відчуття печіння, а також сухість носа слизової.

Умови та термін зберігання

Віброцил зберігають у темному прохолодному місці. Тривалість зберігання гелю та крапель – 3 роки, спрею – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії