Вітаргін : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

ВітаргінВітаргін
Виробник:
Фитофарм, ПАО/Луганская областная "Фармация" ФФ, КП для "Экофарм, НПК, ООО ", УкраинаЛуганская областная "Фармация" ФФ, КП/"Биолек", ПАО для "Экофарм, НПК, ООО ", Украина
Діюча речовина:
Аргинин (Argininum)
Бетаин (Betainum)
Бетаина гидрохлорид (Betaine hydrochloride)
ATX-класифікація:

A05BA01 - Аргинин

A16AA06 - Бетаин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Препарат Вітаргін – це джерело амінокислот аргініну і бетаїну. Ці речовини мають виражену кардіопротекторну, антигіпоксичну, нейропротекторну, цитопротекторну, загальнозміцнювальну, гепатопротекторну, протиастенічну та детоксикаційну дію.

Аргінін є амінокислотою, яка бере участь у синтезі протеїнів, а також бере участь у метаболізмі сечовини, прискорює виведення речовин, що утворюються під час розпаду протеїнів, і стимулює детоксикаційні властивості печінки. Аргінін – це важливий компонент біосинтезу оксиду азоту (NO), він нормалізує тонус судинної стінки, коригує кількість азоту в крові та сприяє виведенню продуктів, що утворюються під час його розпаду, окрім цього володіє антиоксидантними властивостями та покращує кровопостачання печінки. Крім цього, аргінін сприяє насиченню тканин печінки киснем, сприяє поліпшенню якості внутрішньоклітинного обміну в гепатоцитах, підвищує їхню активність. Пригнічує утворення вільних радикалів, які чинять несприятливий вплив на гепатоцити, знижує прояви гіпоксії та вираженість запальних процесів, сприяє більш швидкій регенерації клітин печінки.

Бетаїн – це речовина, що має ліпотропні властивості, бере участь у біосинтезі фосфоліпідів, транспорті тригліцеридів, окисненні та утилізації жирів. Перешкоджає накопиченню ліпідів у тканинах печінки і знижує вираженість її жирової дистрофії. Бетаїн має антифібротичну, протизапальну дію, знижує рівень гомоцистеїну, запобігає утворенню тромбів і гальмує розвиток атеросклерозу.

Присутні у Вітаргіні іони цитрату покращують травлення, знижують ацидоз і вираженість диспепсичних явищ, які характерні для захворювань печінки.

Препарат Вітаргін показаний тим, хто постійно піддається підвищеним фізичним і розумовим навантаженням для загального зміцнення організму.

Склад і форма випуску

Препарат випускається в розчині для перорального прийому у флаконах по 10 мл.

Препарат містить: аргініну 730 мг, бетаїну 500 мг, бетаїну гідрохлориду 656 мг, що відповідає 730 мг аргініну і 1000 мг бетаїну.

Показання

Вітаргін у пероральному розчині показаний дорослим і дітям, яким виповнилося три роки, як дієтична добавка до раціону харчування. Даний препарат є повноцінним джерелом аргініну і бетаїну, які необхідні для стабілізації роботи серцево-судинної системи, а також центральної і периферичної нервової систем, він сприяє виведенню токсинів з печінки, за допомогою поліпшення кровообігу і мікроциркуляції тканин печінки. Підвищує стійкість організму до розумових і фізичних навантажень, що виникають на тлі порушення білкового обміну, асоційованого зі стресом, травмами, голодуванням, астенією, ацетонемічним синдромом.

Протипоказання

Вітаргін не слід призначати тим пацієнтам, у яких раніше були зафіксовані випадки реакції гіперчутливості на його компоненти. Вітаргін не призначається пацієнтам, які страждають на сечокам'яну або жовчнокам'яну хворобу в гострій стадії, а також на цукровий діабет.

Препарат протипоказаний дітям молодше трьох років.

Препарат Вітаргін не може використовуватися як заміна повноцінного харчування. Перед початком прийому розчину слід звернутися за консультацією до фахівця.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат Вітаргін не рекомендується призначати жінкам, які годують груддю, і вагітним жінкам, оскільки не проводилося досліджень щодо безпеки його використання в терапії цієї категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози

Препарат Вітаргін у розчині для перорального прийому слід приймати після прийому їжі. Перед вживанням розчин слід розвести у 100 мл води.

Діти від трьох до дванадцяти років отримують по одному або два флакони на добу. Діти старше дванадцяти років і дорослі отримують на день від одного до трьох флаконів.

Тривалість курсу лікування варіюється від трьох до чотирьох тижнів. Збільшення тривалості лікування можливе лише за рішенням лікаря.

Під час лікування ацетонемічного синдрому діти віком від трьох до дванадцяти років мають приймати попередньо розведений у воді розчин по одній чайній ложці через кожні десять або п'ятнадцять хвилин. На добу пацієнт максимум може отримати два флакони.

Якщо в процесі прийому препарату Вітаргін у пацієнта виникли будь-які не описані в даній інструкції симптоми, то про них слід негайно повідомити лікаря.

Передозування

Наразі випадки передозування офіційно не зафіксовані, оскільки в складі препарату Вітаргін не міститься жодних токсичних речовин. Однак можна припустити, що під час прийому препарату Вітаргін у дозах, що значно перевищують терапевтичні, у пацієнта може відзначатися посилений розвиток побічних ефектів.

Якщо лікарський засіб Вітаргін було прийнято у дозі, що перевершує терапевтичні, пацієнту слід промити шлунок, забезпечити прийом ентеросорбентів і коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Препарат Вітаргін у більшості випадків добре переноситься хворими, однак під час прийому особами з підвищеною чутливістю до його компонентів у хворих можуть виникати алергічні реакції, що проявляються свербінням шкіри, шкірними висипами, гіперемією та алергічними дерматитами.

Умови та терміни зберігання

Флакони з розчином лікарського засобу Вітаргін повинні зберігатися в оригінальному упакуванні в місцях, які недоступні для дітей і захищені від сонячного світла. На кожній коробці вказано номер партії та кінцеву дату вживання після напису: "Застосувати до". Слід пам'ятати про те, що номер партії збігається з датою виготовлення.

Лікарський засіб Вітаргін слід зберігати при температурі навколишнього середовища не більше 25 °С. Тривалість зберігання лікарського засобу Вітаргін з моменту виготовлення становить два роки. Розчин категорично заборонено заморожувати.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії