Хвороби нервової системи
Нервові хвороби - це група захворювань, які виникають на тлі ураження головного і спинного мозку, а також периферичних нервових стовбурів і гангліїв. Вивченням даного розділу медицини займається неврологія. Нервова система – це складний апарат, який пов'язує і регулює роботу все організму, тому при постановці діагнозу і призначення лікування неврологи постійно співпрацюють з іншими фахівцями, наприклад, кардіологами, гастроентеролога, гінекологами, офтальмологами, ендокринологами, ортопедами, травматологами, логопедами.
причини розвитку
Причини розвитку неврологічних захворювань можуть бути самими різними: генетичними, вродженими, інфекційними, травматичними і токсичними. Придбані неврологічні захворювання найчастіше розвиваються на тлі інфекційного ураження нервової системи. В результаті проникнення в організм людини патогенних агентів відбувається розвиток менінгітів, арахноідітів, мієлітів і абсцесів головного мозку.
Окрему групу нервових хвороб становлять патології, що виникають на тлі травматичного ураження різних відділів нервової системи. При розвитку нервових хвороб у осіб похилого віку, вони найчастіше мають судинну етіологію, рідше – пов'язані з метаболічними порушеннями.
Особливу групу нервових хвороб являють собою пухлинні ураження нервової системи. Незначні розміри внутрішнього простору черепної коробки і хребетного каналу стають причиною того, що навіть неоплазии доброякісного генезу, характеризуються злоякісним перебігом.
симптоми
Клінічна картина нервових захворювань залежить від того, який саме її відділ піддався патологічних змін. Наприклад, при ураженні головного мозку у хворих відзначається поява головного болю, запаморочення, порушення ходи, мови, слуху, координації рухів і розладів психіки.
При ураженні периферичних нервів найчастіше хворі скаржаться на виражений біль, порушення чутливості, м'язову атрофію, поява вегетативних і трофічних змін в області іннервації ураженого нерва.
діагностика
Найчастіше при діагностиці нервових захворювань використовуються рентгенографічні методи дослідження, а також комп'ютерна магнітно-резонансна томографія, позитронно-емісійна томографія, ультразвукова доплерографія судин головного мозку.