Декатилен : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Декатилен
Виробник:
ТЕВА Фармацевтикал Индастриз Лтд, Израиль
Діюча речовина:
Цинхокаин (Cinchocaine)
Деквалиния хлорид (Dequalinii chloridum)
ATX-класифікація:

R02A - Препараты, применяемые при заболеваниях горла

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Випускається у вигляді таблеток для розсмоктування. У кожній таблетці Декатилену міститься хлориду деквалінію - 0,25 mg, гідрохлориду дибукаїну - 0,03 mg, a також допоміжні інгредієнти - олія м'яти перцевої, сорбітол.

Показання

Декатилен – знезаражувальні ліки для застосування в ротовій порожнині. Має бактерицидну (вбиває бактерії) і фунгістатичну (припиняє ріст і розмноження грибків) дію. Деквалінію хлорид впливає переважно на хвороботворні мікроорганізми, що спричиняють змішані інфекції рота і горла. Діапазон дії цієї хіміотерапевтичної речовини дуже широкий, охоплює більшість грампозитивних (Гр+) та грамнегативних (Гр-) бактерій, а також спірохети, гриби та хвороботворні мікроорганізми, що спричиняють змішані інфекції рота та горла. Дибукаїн гідрохлорид є місцевим анестетиком амідного типу. Він блокує чутливі нервові закінчення у шкірі та слизових за рахунок стабілізації мембран нервових клітин (шляхом деполяризації натрієвих каналів), запобігає виникненню, a також проведенню нервового імпульсу по аферентних нервових волокнах. Дибукаїн полегшує больові відчуття, що зазвичай супроводжують інфекції ротової порожнини, горла.

Ці ліки ефективні проти Гр-бактерій (Escherichia coli, Salmonella typxi, Pseudomonas aeruginosa, Salmonella typhimurium, Proteus vulgaris), Гр-бактерій (Bacillius subtitis, Mycobacteria tuberculosis, Corynebacteria diphtheriae), Гр-бактерій (Neіsseria catarrhalis, Neisseria meningitides), Гр+ коків (Staphylococcus aureaus penicillin-resistens, Staphylococcus aureaus, Streptococcus laecalis, Streptococcus salivarius, Streptococcus pneumonіae, Streptococcus pyogenes), грибкової флори (Candida albicans, Actinomycis, Trichophyton mentagrvophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophyton rubrium).

Таблетки не сприяють розвитку карієсу. У зв'язку з тим, що ці ліки не містять цукру, вони придатні для застосування y хворих на цукровий діабет.

Основний активний інгредієнт всмоктується в незначній кількості.

Призначається Декатилен:

  • для місцевого лікування гострих запальних захворювань ротової порожнини, глотки: виразкового стоматиту, гінгівіту, афтозного стоматиту, тонзиліту, ларингіту, фарингіту;

  • для лікування змішаної інфекції ротової порожнини, горла (за рекомендацією лікаря);

  • для усунення неприємного запаху з рота;

  • як допоміжний засіб під час лікування лакунарної, катаральної ангіни, ангіни Симановського-Плаута-Венсана;

  • для лікування кандидозу порожнини рота, глотки.

Також Декатилен може застосовуватися в післяопераційному періоді після тонзилектомії (видалення мигдаликів), екстракції (видалення) зубів.

Протипоказання

Не можна призначати Декатилен при підвищеній чутливості (алергії або непереносимості) до деквалінію хлориду, дибукаїну гідрохлориду, допоміжних компонентів ліків. Не слід застосовувати препарат Декатилен при алергії на рослини родини Ясноткові, a також при розвитку алергії на анестетики місцевого типу в минулому.

Препарат не можна призначати дітям до чотирьох років.

У зв'язку з тим, що ліки містять сорбіт, їх не слід застосовувати y пацієнтів з рідкісними спадковими захворюваннями, такими як харчова непереносимість фруктози.

Препарат слід застосовувати з обережністю y пацієнтів з низьким рівнем ферменту холінестерази в крові.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Контрольованих досліджень здатності впливати на перебіг вагітності та стан плода для даного препарату не проводили. За цих обставин ці ліки у період вагітності застосовують тільки після консультації з лікарем, якщо лікування матері необхідне і перевищує можливий ризик для дитини.

Не проводилися клінічні дослідження щодо здатності діючих речовин цих ліків проникати у материнське молоко, тому їх не призначають у період годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Препарат Декатилен призначений для місцевого застосування (розсмоктування) у ротовій порожнині. Таблетку слід розсмоктувати повільно, не розжовуючи.

Дорослим, a також дітям віком від 12 років рекомендується призначати по одній таблетці кожні 2 години, після зменшення вираженості болю і симптомів запалення – по одній таблетці кожні 4 години. Дітям віком від 4 років рекомендується призначати по одній таблетці кожні 3 години, після зменшення вираженості больових відчуттів і симптомів запалення – по 1 таблетці кожні 4 години.

Максимальна доза, яку можна застосувати на добу, становить 10-12 таблеток (у період гострої фази) і 6 таблеток (після зменшення болю, зникнення запальних симптомів).

Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально. Пацієнт має проконсультуватися з лікарем, якщо протягом 5 днів лікування симптоми погіршилися або не зникли.

Здатність впливати на швидкість реакції: досліджень впливу цих ліків на здатність керувати автомобілем, працювати з механізмами не проводили, однак імовірність того, що можуть виникати будь-які негативні впливи на здатність концентрувати увагу, дуже малоймовірна.

Слід враховувати, що антибактеріальна дія ліків знижується при одночасному застосуванні з аніонними детергентами (наприклад, після чищення зубів зубною пастою).

Застосування ліків не слід поєднувати з прийомом інгібіторів холінестерази.

Передозування

Немає даних про випадки отруєння цими ліками. Імовірність передозування дуже низька, оскільки (при правильному застосуванні) активні речовини майже не всмоктуються.

При випадковому/навмисному проковтуванні великої кількості таблеток слід звернутися за медичною допомогою, промити шлунок або штучно викликати блювання, прийняти ентеросорбенти.

Побічні ефекти

У поодиноких випадках можуть спостерігатися подразнення, печіння слизової оболонки ротової порожнини, горла. У рідкісних випадках, a саме при зловживанні ліками, можливе виникнення виразок, некрозу на слизовій ротоглотки. Існує можливість розвитку алергічної реакції, що проявляється свербежем, гіперемією (почервонінням) шкіри, кропив'янкою (уртикарними висипаннями), задишкою, алергічним ринітом (нежитям), набряком Квінке (набряк очей, обличчя або його частини, губ, гортані, який швидко розвивається, з порушенням прохідності дихальних шляхів), анафілактичного шоку (проявляється різким падінням артеріального тиску, сильним свербінням шкіри, що швидко поширюється по шкірі, блювотою, рідкими випорожненнями, набряком гортані, розладом роботи життєво важливих органів, гучним і ускладненим диханням, блідістю/синюшністю шкіри, різким звуженням бронхів, гортані, гострим утрудненням дихання, втратою свідомості). У разі розвитку будь-яких незвичних реакцій потрібно припинити застосування таблеток та обов'язково проконсультуватися з лікарем щодо подальшого лікування.

Умови та терміни зберігання

Препарат слід транспортувати та зберігати в оригінальній упаковці. Температурні умови: не вище 25°С. Термін придатності Декатилену – три роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії