Коронаророзширювальний та антиангінальний засіб. Збільшує об'ємну швидкість серцевого кровотоку, покращує якість постачання міокарда киснем. Підвищує стійкість міокарда до нестачі кисню. При дисфункції кровообігу в основних серцевих судинах лікарський засіб покращує кровообіг у колатеральній судинній мережі. Під впливом препарату зменшується загальний периферичний опір, незначно знижується системний артеріальний тиск та покращується якість мозкового кровообігу.
Склад та форма випуску
Випускається в драже та таблетках по 0,025 та 0,075 г, а також у вигляді 0,5% розчину в ампулах по 2 мл. Активний інгредієнт – дипіридамол.
Показання
Використовується як антиагрегаційний засіб для профілактики післяопераційних тромбозів, застосовується в терапії інфаркту міокарда та дисфункції мозкового кровообігу.
Наявні відомості дозволяють припустити, що під впливом дипіридамолу покращуються реологічні показники та функції нирок у пацієнтів, які страждають на хронічний гломерулонефрит. Дипіридамол стимулює метаболізм та активує вироблення простацикліну у стінках судин.
Протипоказання
Дипіридамол не призначається внутрішньовенно для усунення гострих нападів стенокардії, оскільки імовірно це може спровокувати нерівномірний перерозподіл кровотоку в коронарних судинах і викликати його посилення.
Препарат не призначається хворим з поширеним склерозуючим атеросклерозом коронарних артерій. Крім цього, при парентеральному введенні лікарського засобу необхідно уникати його потрапляння під шкіру. Внутрішньовенне введення препарату заборонено при преколаптоїдних станах і колапсі.
При парентеральному введенні дипіридамолу його заборонено вводити в одному шприці разом з іншими лікарськими засобами.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Дипіридамол не використовується у терапії жінок під час вагітності.
Лікарський засіб здатний проникати в материнське молоко, тому перед застосуванням жінка повинна відмовитися від лактації.
Спосіб застосування та дози
Перорально приймають препарат для профілактики виникнення тромбів по 0,025 г тричі на добу.
При лікуванні стенокардії приймають тричі на день внутрішньо за 1 годину до їжі від 0,025 до 0,05 г препарату. Тривалість лікування визначає лікар.
Передозування
Для передозування Дипіридамолу характерний розвиток почервоніння обличчя, дратівливості, підвищеного потовиділення, слабкості, зниження артеріального тиску, прискорення серцебиття, нападів стенокардії та появи тепла в тілі.
Лікування полягає у призначенні пацієнту промивання шлунка, сорбентних засобів та симптоматичного лікування.
Побічні ефекти
У поодиноких випадках при прийомі Дипіридамолу у хворих може спостерігатися короткочасне почервоніння обличчя, почастішання пульсу та виникнення алергічних шкірних реакцій.
Умови та термін зберігання
Дипіридамол повинен зберігатися у сухих, захищених від світла місцях, які недоступні для дітей. Тривалість зберігання препарату – 3 роки.