Дипіридамол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Коронаророзширювальний та антиангінальний засіб. Збільшує об'ємну швидкість серцевого кровотоку, покращує якість постачання міокарда киснем. Підвищує стійкість міокарда до нестачі кисню. При дисфункції кровообігу в основних серцевих судинах лікарський засіб покращує кровообіг у колатеральній судинній мережі. Під впливом препарату зменшується загальний периферичний опір, незначно знижується системний артеріальний тиск та покращується якість мозкового кровообігу.

Склад та форма випуску

Випускається в драже та таблетках по 0,025 та 0,075 г, а також у вигляді 0,5% розчину в ампулах по 2 мл. Активний інгредієнт – дипіридамол.

Показання

Використовується як антиагрегаційний засіб для профілактики післяопераційних тромбозів, застосовується в терапії інфаркту міокарда та дисфункції мозкового кровообігу.

Наявні відомості дозволяють припустити, що під впливом дипіридамолу покращуються реологічні показники та функції нирок у пацієнтів, які страждають на хронічний гломерулонефрит. Дипіридамол стимулює метаболізм та активує вироблення простацикліну у стінках судин.

Протипоказання

Дипіридамол не призначається внутрішньовенно для усунення гострих нападів стенокардії, оскільки імовірно це може спровокувати нерівномірний перерозподіл кровотоку в коронарних судинах і викликати його посилення.

Препарат не призначається хворим з поширеним склерозуючим атеросклерозом коронарних артерій. Крім цього, при парентеральному введенні лікарського засобу необхідно уникати його потрапляння під шкіру. Внутрішньовенне введення препарату заборонено при преколаптоїдних станах і колапсі.

При парентеральному введенні дипіридамолу його заборонено вводити в одному шприці разом з іншими лікарськими засобами.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Дипіридамол не використовується у терапії жінок під час вагітності.

Лікарський засіб здатний проникати в материнське молоко, тому перед застосуванням жінка повинна відмовитися від лактації.

Спосіб застосування та дози

Перорально приймають препарат для профілактики виникнення тромбів по 0,025 г тричі на добу.

При лікуванні стенокардії приймають тричі на день внутрішньо за 1 годину до їжі від 0,025 до 0,05 г препарату. Тривалість лікування визначає лікар.

Передозування

Для передозування Дипіридамолу характерний розвиток почервоніння обличчя, дратівливості, підвищеного потовиділення, слабкості, зниження артеріального тиску, прискорення серцебиття, нападів стенокардії та появи тепла в тілі.

Лікування полягає у призначенні пацієнту промивання шлунка, сорбентних засобів та симптоматичного лікування.

Побічні ефекти

У поодиноких випадках при прийомі Дипіридамолу у хворих може спостерігатися короткочасне почервоніння обличчя, почастішання пульсу та виникнення алергічних шкірних реакцій.

Умови та термін зберігання

Дипіридамол повинен зберігатися у сухих, захищених від світла місцях, які недоступні для дітей. Тривалість зберігання препарату – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії