Долобене гель : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Долобене гель
Виробник:
Меркле ГмбХ для "ратиофарм ГмбХ", Германия
Діюча речовина:
Гепарин (Heparin)
Декспантенол (Dexpanthenol)
ATX-класифікація:

M02AA - Нестероидные противовоспалительные препараты для местного применения

S01C - Противовоспалительные препараты в комбинации с противомикробными препаратами

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Долобене гель має кілька діючих інгредієнтів – димітілсульфоксид, гепарин та декспантенол. Виготовляється у фасуванні по 50 та 100 грам, продається в алюмінієвих тубах.

Показання

Застосування препарату показано при закритих травмах і забитих місцях, набряках, гематомах і запаленні м'яких тканин, сухожилля і м'язів, травмах суглобів з розтягненням сухожиль і зв'язок, епікондилітах плеча, тендинітах, тендовагінітах і бурситах, періартритах плечового суглоба.

Диметилсульфоксид, що входить до його складу, має протизапальну, протиексудативну та місцеву знеболювальну дію завдяки здатності пригнічувати активність гідроксильних радикалів, а також покращувати обмінні процеси всередині запального вогнища, знижувати швидкість проведення нервових імпульсів у нервових клітинах, властивістю вбирати вологу. Здатний покращувати всмоктування інших речовин, що входять до складу.

Ще один активний компонент препарату - гепарин – є антикоагулянтом, що має пряму дію гальмування згортання крові, що сприяє відновленню сполучних тканин, протистоїть утворенню тромбів, покращує місцевий кровообіг.

Декспантенол, у свою чергу, потрапляючи на шкіру, в процесі метаболізму стає пантотеновою кислотою, який є складовою ферменту А, і який також має важливу роль у процесах окислення, що відбуваються в організмі, а також у прискоренні процесів регенерації.

Протипоказання

Не рекомендується використовувати даний препарат при бронхіальній астмі, виражених порушеннях у роботі серцево-судинної системи, порушенні цілісності шкірних покривів, дисфункції печінки та некоректній роботі нирок.

Препарат не рекомендується застосовувати при підвищеній чутливості до компонентів лікарського засобу та в терапії дітей віком до 5 років.

Даний фармзасіб категорично заборонено наносити на слизову рота, статевих органів і очей, а також на ділянки тіла, які зазнали сильного опромінення сонячними променями. Крім цього, необхідно уникати нанесення засобу на ділянки шкіри, на яких є нові післяопераційні рубці.

При використанні препарату значно посилюється фоточутливість шкіри, у зв'язку з цим при використанні препарату необхідно відмовитись від інтенсивних сонячних ванн та відвідування солярію.

Долобене не рекомендується використовувати в складі комплексного лікування з іншими репаратами, так як диметилсульфоксид, що входить до його складу, володіє високим ступенем абсорбції.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Даний лікарський засіб не призначається вагітним, оскільки не проводилося клінічного дослідження дії препарату на розвиток плода, оскільки на вагітних клінідослідження не проводяться в принципі. Також не бажано використання препарату в терапії жінок на стадії лактації, оскільки диметилсульфоксид, що знаходиться до його складу, здатний проникати в рудне молоко.

Спосіб застосування та дози

Препарат наноситься на пошкоджену ділянку тіла від 2 до 4 разів на стуки.

При нанесенні його під пов'язку після втирання засобу необхідно почекати кілька хвилин, щоб він міг адсорбуватися шкірою.

Допустимо використовувати його під час проведення іонофорезу. Препарат слід наносити під катод.

Як контактний гель може використовуватися в ультразвуковій терапії, так як активні речовини, що входять до його складу, здатні доповнювати терапевтичну дію ультразвукових хвиль. Тривалість курсу лікування залежить від тяжкості симптомів захворювання.

Передозування

Не зафіксовано випадки передозування цим фармпрепаратом.

Побічні ефекти

При використанні аналізованого лікарського гелю в зонах його нанесення можливий розвиток місцевих алергічних реакцій: свербежу шкіри, печіння та гіперемії. Такі симптоми не вимагають відміни препарату та швидко проходять при подальшому лікуванні.

Іноді при використанні препарату у хворих з'являється запах часнику в повітрі, що видихається, зміна смакових відчуттів, утруднене дихання, головний біль і озноб.

Умови та термін зберігання

Препарат зберігають у недоступних для дітей місцях при температурі не більше 25°C. Термін придатності 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії