Фурамаг : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Фурамаг
Виробник:
Олайнфарм, АО, Латвия
Діюча речовина:
Фуразидин (Furazidinum)
ATX-класифікація:

J01XE - Производные нитрофурана

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Фурамаг випускається у формі капсул. Препарат виготовлений на основі фуразидину.

Показання

Фурамаг використовується для лікування запально-інфекційних захворювань, таких як цистити, пієлонефрити, уретрити, ендометрити, цервіцити, артрити, кон'юнктивіти, кератити, опіки, гнійні рани, сепсис.

Крім цього, його призначають для профілактики приєднання інфекції при урологічних операціях, проведенні цистоскопії та катетеризації.

Іноді Фурамаг призначають при лікуванні інфекційно-запальних захворювань органів дихання: запалення легень, бронхітів та обструктивних легеневих патологій.

Протипоказання

Фурамаг не призначають, якщо у хворого є гіперчутливість до фуразидину, хронічна ниркова недостатність у стадії загострення, поліневрит, токсичний гепатит.

Препарат не використовується для лікування дітей до 3 років, годуючих та вагітних.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Фурамаг, а також інші препарати, виготовлені на основі фуразидину, не використовуються для лікування годуючих та вагітних.

Спосіб застосування та дози

Фурамаг приймають після їжї, запиваючи значною кількістю води, в наступних дозах:

  • дорослі приймають від 50 до 100 мг 3 р/с;

  • діти – від 25 до 50 мг 3 р/с, але не більше ніж 5 мг на кг ваги на добу.

Тривалість лікування визначає лікар, але у середньому курс терапії препаратом триває від 7 до 10 днів, у разі потреби лікування через 10 чи 15 днів повторюють.

При призначенні препарату з профілактичною метою при урологічному хірургічному лікуванні дорослим призначають одноразово по 50 мг, а дітям – по 25 мг препарату до проведення маніпуляції.

Передозування

При прийомі Фурамага у збільшених дозах можливий розвиток передозування.

Для симптомів передозування характерна поява шуму у вухах, нудоти, головного болю, втрати апетиту, а також гострих алергічних реакцій за типом кропив'янки, свербежу шкіри, набряку Квінке і анафілактичного шоку.

При перших симптомах передозування хворому рекомендується промити шлунок, призначити ентеросорбенти та антигістамінні препарати.

Побічні ефекти

Як правило, Фурамаг чудово переноситься хворими, однак у деяких випадках при гіперчутливості до фуразидину можливе виникнення таких небажаних явищ, як нудота, блювання, головний біль, зниження апетиту, прогресуюче схуднення, алергічні реакції, порушення роботи печінки та нирок.

Щоб запобігти розвитку побічних ефектів та ураження нервових тканин периферичної нервової системи, прийом Фурамага рекомендується поєднувати з прийомом вітамінів групи В, а при ковтанні капсули запивати великою кількістю води.

Умови та термін зберігання

Фурамаг зберігають у темному сухому місці за температури не вище 25 градусів.

Тривалість зберігання препарату за дотримання всіх умов зберігання не перевищує трьох років. Препарат не рекомендується використовувати після закінчення терміну зберігання.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії