Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Активний компонент препарату – левофлоксацин, антибіотик, що належить до групи фторхінолонів. Левофлоксацин інгібує ДНК-гіразу бактерій і порушує синтез білка, що призводить до загибелі бактерій. Лікарський засіб ефективний у терапії інфекційних захворювань, що спричинені грампозитивними та грамнегативними патогенними мікроорганізмами, а також бактеріями, резистентними до препаратів групи пеніцилінів, цефалоспоринів і аміноглікозидів.

Склад і форма випуску

Виготовляється в розчині для внутрішньовенного введення і таблетках. Діючий компонент – левофлоксацин.

Показання

Використовується в терапії пневмоній, ускладнених інфекціями сечовивідних шляхів, хронічним бактеріальним простатитом, інфекційними ураженнями шкіри та м'яких тканин.

Крім цього, препарат Глево в таблетованій формі може застосовуватися в терапії пацієнтів, які страждають на гострий синусит, загострення хронічного бронхіту, інтраабдомінальні інфекції, інфекційні захворювання сечовивідних шляхів, бактеріємію і септицемію.

Протипоказання

Не призначають хворим із непереносимістю левофлоксацину, а також інших фторхінолонів. Абсолютними протипоказаннями до призначення Глево є епілепсія, ураження сухожиль, асоційоване з прийомом фторхінолонових препаратів, вагітність, лактація та вік молодше 18 років.

З обережністю необхідно поставитися до призначення левофлоксацину пацієнтам з ураженнями центральної нервової системи, цукровим діабетом, психічними розладами, дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, хворим, які отримують кортикостероїди, а також особам літнього віку у зв'язку з високим ризиком розвитку тендиніту.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Левофлоксацин категорично протипоказаний жінкам, які перебувають у гестаційному або лактаційному періодах. При застосуванні засобу в терапії жінок репродуктивного віку пацієнтка повинна використовувати надійні контрацептивні засоби.

Якщо неможливо обійтися без прийому Глево в лактаційний період, то необхідно відмовитися від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Дорослі пацієнти приймають таблетки Глево перорально від 1 до 2 разів на день. Перед ковтанням таблетки не рекомендується подрібнювати або розжовувати. Препарат приймають незалежно від прийому їжі. Дозу лікарського засобу визначає лікар, виходячи з тяжкості інфекції та чутливості патогенної флори до впливу лікарського засобу.

При лікуванні синуситів хворі отримують по 500 мг препарату 1 раз на день від 10 до 14 днів. При лікуванні загострень хронічних бронхітів призначають від 250 до 500 мг засобу один раз на день від 7 до 10 днів.

При лікуванні негоспітальної форми пневмонії та інтраабдомінальної інфекції призначають по 500 мг від 1 до 2 разів на день від 7 до 14 днів. При терапії неускладнених інфекцій сечовивідних шляхів – по 250 мг раз на день протягом 3 днів. При лікуванні простатиту призначають по 500 мг засобу один раз на день протягом 28 днів. При терапії інфекцій шкіри та м'яких тканин призначають від 250 до 500 мг препарату протягом 7 або 14 днів.

Передозування

Прийом високих доз левофлоксацину призводить до виникнення запаморочень, нудоти, виразкового ураження слизової органів травлення, порушення свідомості та судомних нападів.

Для усунення негативної симптоматики хворому призначають лікувальні заходи, спрямовані на підтримку роботи серцево-судинної системи. Якщо з моменту прийому збільшеної дози левофлоксацину минуло не більше години, то пацієнту проводять промивання шлунку і призначають прийом сорбентних засобів.

Побічні ефекти

Зниження артеріального тиску, гемолітична анемія, тахікардія, порушення випорожнення, зниження апетиту, біль в епігастрії, збільшення активності печінкових ферментів, псевдомембранозний коліт, тремор кінцівок, головний біль, сплутаність свідомості, парестезія, депресивний стан, судоми, м'язова слабкість, алергічні реакції.

Умови та терміни зберігання

Глево слід зберігати в захищених від світла і вологи місцях. Тривалість зберігання препарату – 4 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії