Гліцин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Гліцин
Виробник:
Мосхимфармпрепараты, ОАО, им. Н.А.Семашко, Российская ФедерацияБиотики, МНПК, ООО, Российская ФедерацияАрпимед, ООО для "Виола, ЧП", Республика Армения/Украина
Діюча речовина:
Глицин (Glycine)
ATX-класифікація:

N06BX - Прочие психостимулирующие и ноотропные средства

N07XX - Прочие средства, действующие на нервную систему

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Інструкція до препарату Гліцин повідомляє, що активний компонент препарату становить речовину «гліцин» (від грецького «гліцис» – солодкий). Так інакше називають амінооцтову кислоту, або інакше – аміноетанову кислоту.

Гліцин призначають як заспокійливий, для лікування захворювань нервової системи, нормалізації обміну речовин. Гліцин – це регулятор метаболічних процесів в організмі, який має властивість до нормалізації, активації захисних процесів нервової системи через вплив на головний мозок.

Амінооцтова кислота знижує рівень емоційного напруження, стимулює розумові працездатності людини. Також Гліцин здатний блокувати деякі рецептори та амінокислоти, які знижують алергічні реакції, а також борються з інтоксикаціями.

Гліцин також є антиоксидантом, працюючи як протиокисний препарат. Має властивість регуляції глутаматів, що викликає зниження психоемоційного напруження у людини, підвищуючи його стресостійкість. Усувається схильність до агресії та конфліктності.

Склад та форма випуску

Гліцин складається з активного та допоміжних компонентів. Головний активний компонент - амінооцтова кислота, яка відноситься до класу карбонових кислот, є найпростішою аліфатичною органічною амінокислотою.

Гліцин виробляється у формі таблеток, які розсмоктують під язиком, або сублінгвальних таблеток.

В 1 таблетці міститься 100 мг амінооцтової кислоти.

Показання

Гліцин приймають від нервових розладів для нормалізації нервової системи, нормалізації обмінних процесів в організмі.

Прийом Гліцин знімає агресію, підвищує соціальну адаптацію.

Гліцин, за своїми властивостями:

- стабілізує настрій;

- значно полегшує засинання, нормалізує сон, лікує безсоння;

- помітно підвищує працездатність, особливо розумового характера;

- усуває або значно зменшує вегетативні судинні розлади (включаючи симптоми клімаксу);

- зменшує вираженість церебральних розладів при черепно-мозковій травмі, ішемії чи інсульті ;

- знижує алкогольну інтоксикацію, отруєння деякими лікарськими засобами, які пригнічують роботу центральної нервової системи.

Амінооцтова кислота, що є основою препарату, здатна послаблювати виражені побічні ефекти внаслідок прийому антипсихотичних лікарських засобів), а також протитривожних засобів (анксіолітиків), антидепресантів, протисудомних, снодійних препаратів.

Дія Гліцину обумовлена властивостями його основного активного компонента – амінооцтової кислоти. Вона швидко проникає в більшість тканин і різні рідини організму, у тому числі в тканини головного мозку. Чи не накопичується в тканинах.

Гліцин призначають для:

- підвищення розумової працездатності;

- підвищення адаптації до стресів, психоемоційної напруги (іспити, життєві трагедії, такі як смерть або тяжка хвороба близьких);

- стабілізації настрою при формах поведінки підлітків, дітей, що відхиляються;

- вироблення врівноваженості, стійкості при захворюваннях нервової системи, що супроводжуються емоційною лабільністю (нестабільністю), високою збудливістю, розладами сну, зниженням розумової працездатності, зокрема при неврозах, неврозоподібних станах, при наслідках нейроінфекцій або струсах мозку, контузіязах;

- комплексного лікування вегето-судинної дистонії, перинатальної та інших формах енцефалопатії, зокрема при алкоголізмі, наркоманії).

Також Гліцин призначають у комплексній терапії станів після інсульту, що спричиняє пошкодження тканин головного мозку.

Протипоказання

Гліцин протипоказано призначати при гіперчутливості до основного або одного із допоміжних інгредієнтів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Гліцин вагітним допускається приймати за призначенням лікаря.

Зазвичай Гліцин призначають при лікуванні розладів нервової системи – при сильних стресах, нестабільному або пригніченому психологічному стані. Ефективно відновлює режим сну, спричинений перезбудженням.

Гліцин знімає у вагітних швидку стомлюваність, неуважність.

Також Гліцин можна застосовувати в період лактації, проте приймається він лише за призначенням лікаря.

Спосіб застосування та дози

Гліцин приймають залежно від захворювання та віку пацієнта.

Таблетку не проковтують, а розчиняють у роті, тримаючи під язиком до повного розсмоктування.

Крім сублінгвального (розсмоктування під язиком) допускається також трансбуккальне (розсмоктування між яснами та верхньою губою) вживання препарату.

Середня доза – 1 таблетка на 1 прийом, по 100.

Рекомендовані дозування:

- 1 таблетка 2-3 рази на день призначається для здорових дорослих, дітей, підлітків при зниженні розумової активності, погіршенні пам'яті, уваги, психоемоційному напрузі, розумовій працездатності, затримці розумового розвитку, відхилень поведінки у підлітків. Курс лікування – від 2 до 4 тижнів;

- по ½ таблетки (50 мг амінооцтової кислоти) по 2-3 рази на день призначають дітям до 3 років, курс лікування 1-2 тижні, потім лікування продовжують протягом 10 днів, приймаючи вказане разове дозування у 50 мг 1 раз на день вигляді підтримуючої терапії (при ураженні головного мозку, емоційній збудливості, безсоннях);

- дорослим при порушеннях сну призначають ½ або 1 цілу таблетку перед сном;

- при відновленні після інсульту – 10 пігулок протягом перших 3-6 годин від його діагностування (можна розвести в 1 чайній ложці води), потім по 10 пігулок 5 днів, потім по 2 пігулки 3 рази на день, 30 днів;

- при вагітності приймають по 1 таблетці 3 рази на день;

- при лікуванні алкоголізму або наркоманії, у тому числі лікарської, приймають по 1 таблетці 2-3 рази на день, тому що Гліцин знижує психоемоційну напругу, нормалізує стан нервової системи. Тривалість курсу лікування – 2-4 тижні, за рішенням лікаря.

Лікувальні курси можна повторювати з перервою в 1-2 місяці по 4-6 разів на рік.

Передозування

Передозування Гліцину поки не фіксувалося, оскільки препарат не токсичний і навіть у великих кількостях не завдасть особливої шкоди.

Побічні ефекти

Гліцин мало викликає побічних ефектів.

У поодиноких випадках можуть спостерігатися алергічні реакції через індивідуальну гіперчутливість до одного з компонентів препарату, наприклад, лактози.

Можливі прояви:

- гіперемії (почервоніння) шкіри, свербіж шкіри;

- алергічної кропив'янки, подразнення шкіри;

- алергічного риніту, задишки;

- у поодиноких випадках може розвинутися набряк Квінке до анафілактичного шоку.

Умови та термін зберігання

Гліцин слід зберігати поза прямими сонячними променями, при помірній кімнатній температурі 15 – 25°C, у сухому місці.

Тривалість зберігання – не більше 3 років з дати виробництва, зазначеної на упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії