Хофитол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Хофитол
Виробник:
Лаб. Роза-Фитофарма, Франция
Діюча речовина:
артишок посевной
ATX-класифікація:

A05AX - Прочие препараты, применяемые при билиарной патологии

A05AX10 - Различные препараты, включая комбинации

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Про препарат Хофітол інструкція повідомляє, що цей препарат відноситься до засобів, що застосовуються в терапії хвороб печінки, а також якщо у пацієнта спостерігаються патології у функціонуванні жовчовивідних шляхів.

Це препарат – на натуральній, рослинній основі. Основною діючою речовиною Хофітол є екстракт рослини артишоку польового (різновид розторопші, відомої своїми лікувальними для печінки властивостями). Його прийом помітно покращує роботу жовчовивідних шляхів, активізує жовчогінну та діуретичну функції. Він очищає печінку, покращуючи її роботу, активізуючи роботу нирок, у тому числі при хронічному гепатиті, цирозі, інших захворюваннях печінки та нирок.

Висока ефективність фармакологічних здібностей Хофітолу обумовлена властивостями листя артишоку. Він має біологічно активні речовини, які справляють жовчогінний, гепатопротекторний та сечогінний ефект.

Крім того, артишок має здатність знижувати рівень сечовини у складі крові, а інулін, як і інші лікувальні компоненти (клітковина, фосфати, вітаміни С і К, фолати, фосфор та магній, антиоксиданти), сприяють активізації обмінних процесів в організмі, що благотворно впливає нею загалом.

Склад та форма випуску

Хофітол містить очищений екстракт соку листя свіжого артишоку польового як основну діючу речовину. Випускається у таблетованій формі та у формі парентерального розчину.

Випускається у формі таблеток, по 200 мг артишоку в кожному та у формі перорального розчину в пляшечках об'ємом по 120 мл.

Серед допоміжних компонентів – магній, крохмаль, тальк, шелак, каніфоль, сахароза, желатин, віск.

Показання

Хофітол застосовують для лікування печінки, нирок та жовчовивідних шляхів.

Зокрема, призначається у комплексній терапії, якщо у пацієнта діагностовано:

- хронічний гепатит, цироз печінки, некалькульозний хронічний холецистит, жировий гепатоз, дискінезія жовчовивідних шляхів;

- ацетонемія, атеросклероз, ожиріння;

- хронічна інтоксикація, у тому числі є отруєння печінки токсичними речовинами, алкалоїдами (при хронічному алкоголізмі), нітросполуками та солями важких металів;

- хронічна ниркова недостатність, хронічний нефрит.

Хофітол та його активний компонент – артишок – покращує відтік жовчі, розширюючи жовчні протоки, знижує поганий холестерин у крові. При регулярному прийомі захищає печінку та полегшує жирові зміни у печінці неалкогольного характеру.

Сприяє нормалізації підвищеного тиску, регулює роботу органів травлення, стимулює кількість життєво важливих бактерій у кишечнику, пом'якшує стан розладів травлення.

Хофітол знижує рівень цукру на крові, знімає м'язові спазми, нормалізуючи рівень кишкової мікрофлори. Деякі дослідження відзначають позитивний вплив на організм при боротьбі з онкологічними захворюваннями, сповільнюючи ріст ракових клітин.

Артишок не містить тваринних жирів, містить безліч корисних вітамінів та мікроелементів, є джерелом актіоксидантів.

Протипоказання

Хофітол протипоказано призначати при алергії на артишок або розторопшу, гіперчутливість на один із допоміжних компонентів.

Не слід призначати Хофітол, якщо у пацієнта діагностовано:

- непрохідність жовчних шляхів;

- печінкова недостатність;

- жовчокам'яна хвороба;

- гостре захворювання нирок;

- гостре захворювання печінки, жовчовивідних шляхів;

- знижений артеріальний тиск ( артеріальна гіпотензія ), оскільки препарат знижує тиск у кровоносних судинах.

Не рекомендується призначати хофітол при гострому періоді холециститу.

З обережністю застосовують, якщо застосування викликало діарею, біль у животі. У цьому випадку слід проконсультуватися з лікарем.

Одним із допоміжних компонентів Хофітолу є сахароза, тому пацієнтам з непереносимістю фруктози, сахароз-ізмальтази не слід застосовувати цей препарат.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Хофітол допускається призначати в лікуванні органів травлення та захворювань печінки у вагітних жінок, проте робити це слід лише за призначенням лікаря і тільки якщо є суворі медичні показання.

Прийом Хофітолу на ранніх термінах вагітності може запобігти розвитку гестозу вагітних пізніх термінів.

Не проводилося клінічно значущих досліджень щодо ступеня проникнення екстракту артишоку в грудне молоко, а також його безпеки для дитини. З цієї причини прийом Хофітолу під час лактації допускається за умови припинення грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Пігулки Хофітол приймають перорально, запиваючи водою.

Зазвичай приймають перед їдою, за 10-15 хвилин до їжі.

Рекомендовані дозування:

- дорослим і дітям старше 12 років Хофітол у таблетках призначають перорально по 1 або 2 таблетки 3 рази на день;

- діти від 6 до 12 приймають по 1 таблетці тричі на день.

Хофітол у формі розчину приймається по 2,5-3 мл 3 десь у день, і навіть перед їжею.

Тривалість терапевтичного курсу – 2-3 тижні.

Передозування

Передозування препаратом Хофітол може спричинити посилення побічних ефектів. Найчастіше це проявляється у зниженні артеріального тиску, явищах диспепсії – нудоті, блювоті, болях в епігастрії.

У разі передозування слід провести промивання шлунка, важливо також провести прийом енетеросорбентів та рясний діурез.

Побічні ефекти

Терапія препаратом Хофітол зазвичай добре переноситься, рідко викликаючи побічні ефекти.

Однак у деяких хворих артишок може викликати деякі диспепсичні явища у формі нудоти, діареї, болів у надшлунковій ділянці.

При алергії на один із компонентів препарату можливі прояви алергічних реакцій – кропив'янка, свербіж, набряклість.

У випадку, якщо терапія за допомогою препарату Хофітол викликала якісь нестандартні реакції, бажано якнайшвидше розповісти про них своєму лікарю. Останній проведе додаткові дослідження, після чого ухвалить рішення про продовження терапії або його зміну.

Умови та термін зберігання

Хофітол зберігається у захищеному від прямих сонячних променів, при температурі не вище 25°C, у недоступному для дітей місці.

Термін придатності 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії