Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Клоназепам виробляється в таблетках, його основна діюча речовина – клоназепам.

Показання

Клоназепам призначається для лікування у дорослих і дітей великих і малих епілептичних нападів, що супроводжуються моноклінічними нападами (посмикуванням окремих м'язових пучків), а також психомоторних кризів і підвищеного м'язового тонусу. Препарат може використовуватися як снодійний засіб, особливо актуальний його прийом для хворих, які страждають на органічне ураження головного мозку.

Протипоказання

Клоназепам не використовується для лікування пацієнтів, які страждають на порушення роботи печінки і нирок, а також міастенію. Крім цього, його не призначають вагітним і жінкам, які годують груддю, також заборонено його одночасне приймання з інгібіторами МАО і похідними фенотіазину. Клоназепам має виражену седативну дію, а тому його не рекомендується вживати перед виконанням операцій, що вимагають підвищеної концентрації уваги. Прийом Клоназепаму заборонено поєднувати з прийомом алкогольних напоїв.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Використання Клоназепаму для лікування під час вагітності можливе тільки в крайніх випадках. При необхідності застосування Клоназепаму в період лактації слід припинити грудне вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Терапія Клоназепамом починається з невеликих доз і з поступовим доведенням їх до потрібного обсягу для досягнення максимального лікувального ефекту. Дозування препарату підбирають індивідуально, виходячи з тяжкості стану хворого і реакції його організму на введення препарату. Клоназепам призначають по 0,5 мг на добу 3 рази на день. Кожного третього дня підвищують дозу до досягнення необхідного терапевтичного ефекту.

Передозування

При прийомі великих доз Клоназепаму можливий розвиток порушення координації рухів, підвищеної дратівливості, станів глибокого пригнічення, запаморочення, головних болів, розладу зору, порушення мовлення. При передозуванні препарату проводять промивання шлунку, симптоматичне лікування, забезпечують пацієнту отримання підтримуючого лікування та ентеросорбентів.

Побічні ефекти

Під час лікування препаратом Клоназепам можливе виникнення порушення координації рухів, депресивних станів, підвищеної втомлюваності, слабкості, нудоти, сонливості, розладу зору, порушення мовлення, дезорієнтації, депресії, зниження здатності засвоювати нову інформацію, також у деяких випадках можливе виникнення симптомів катарального запалення дихальних шляхів.

Для зниження ризику виникнення побічних ефектів рекомендується розпочинати лікування препаратом Клоназепам з мінімальних доз і поступово збільшувати їх до досягнення потрібного терапевтичного ефекту.

Умови та терміни зберігання

Клоназепам зберігають у темному сухому місці. При дотриманні умов зберігання термін придатності препарату не перевищує 3 років. Препарат суворо заборонено використовувати для лікування після закінчення терміну придатності.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії