Магния Сульфат : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Про препарат Магнію сульфат інструкція повідомляє, що це – лікарський засіб, що застосовується як осмотичний проносний для розрідження стільця, усунення запорів, очищення організму від токсинів.

Крім того, застосування магнію сульфату справляє жовчогінний та сечогінний ефект. Як повідомляється в розділі про фармакокінетичні властивості препарату, його дія зумовлена здатністю змінювати осмотичний тиск у кишечнику.

Також препарат здатний затримувати всмоктування рідини через стінки кишківника. Завдяки прийому магнію сульфату відбувається розрідження та збільшення обсягу вмісту кишечника.

Також внаслідок терапії даним лексредством настає подразнення ентерорецепторів, що сприятливо позначається акті дефекації.

Склад та форма випуску

Магнію сульфат надходить у продаж у різних формах - у формі перорального розчину, ін'єкційного розчину та порошку для приготування пероральної суспензії.

Головна діюча речовина магнію – сульфат.

Показання

Магнію сульфат у формі порошку для виготовлення розчину для перорального застосування призначають для лікування:

- запорів різної етіології;

- холангіту (хронічне запалення жовчних проток), холециститу (запалення жовчного міхура);

- дискінезії жовчного міхура (порушення відтоку жовчі від печінки по жовчовивідних шляхах (жовчному міхурі та міхуровій протоці)).

Прийом магнію сульфату також рекомендований перед проведенням дуоденального зондування. Також цей препарат підходить для очищення кишківника перед діагностичними процедурами, такими як колоноскопія.

Магнію сульфат у вигляді розчину для перорального застосування та парентерального введення використовується для лікування:

- гіпомагніємії, артеріальної гіпертензії;

- судом при гестозі вагітних;

- епілептичний синдром;

- енцефалопатії, еклампсії;

- Затримка сечовипускання.

Магнію сульфат як у формі ін'єкції, так і у формі розчину для вживання може ефективний як антидот при отруєнні миш'яком, тетраетилсвинцем, ртуттю, іншими солями важких металів.

Протипоказання

Магнію сульфат протипоказано застосовувати внутрішньо, якщо у пацієнта діагностовано:

- pектальна кровотеча;

- кишкова непрохідність, апендицит;

- зневоднення;

- гіпермагніємія.

Магнію сульфат в розчині для парентерального введення не застосовується при явному падінні артеріального тиску, пригніченні дихального центру, брадикардії та атріовентрикулярній блокаді.

Препарат не можна застосовувати вагітним жінкам менш ніж за 2 години до розродження. Магнію сульфат не використовується в терапії хворих з хронічною дисфункцією печінки.

Протипоказано застосовувати при алергії на сульфат магнію.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Магнію сульфат може застосовуватись під час вагітності у виняткових випадках, при еклампсії, гестозі. У той же час це слід робити в стаціонарних умовах і при строгому лікарському контролі, оскільки при несприятливому ході терапії магнію сульфат може призвести до викидня.

Магнію сульфат для лікування жінок, що годують груддю, допускається застосовувати тільки якщо на час терапії лактацію призупинити.

Спосіб застосування та дози

Магнію сульфат застосовується внутрішньо, як парентерального розчину. Рекомендації щодо дозування робить лікар, залежно від захворювання, його типу, тяжкості та стану хворого, а також рівня магнію сульфату в сироватці крові пацієнта.

Середні рекомендовані дозування під час лікування:

- купірування гіпертонічного кризу – сульфат манія вводиться внутрішньовенно або внутрішньом'язово, по 5 або 20 мл у вигляді 25% розчину;

- купування судом, спастичних станів - вводиться внутрішньом'язово по 5 або 20 мл вигляді 25% розчину разом з препаратами-анксіолітиками, що мають виражений міорелаксуючий ефект (розслаблення м'язів);

- гострих отруєнь ртуттю, тетраетилсвинцем, миш'яком, іншими солями важких металів – вводиться внутрішньовенно дозуванням по 5 або 10% об'ємом по 5 або 10 мл;

- для лікування жовчних шляхів застосовується під час процедури тюбажу.

Тюбаж за допомогою магнію сульфату чого натщесерце слід випити 1 пакетик препарату об'ємом 200 мл, де розчинити 25 грам магнію сульфату. Запити водою. Легти на правий бік, підклавши грілку в область жовчного міхура (праве підребер'я).

Потім слід пити маленькими ковтками чисту воду. Жовчні протоки розкриються, надлишок жовчі вийде в протоки, надійшовши до кишечника. Приблизно через півтори-дві години відбудеться очищення кишківника.

Тюбаж можна робити лише після проведення попереднього УЗД жовчного міхура, щоб переконатися у відсутності каменів у ньому.

Передозування

Передозування Магнію сульфат може спричинити небезпечні симптоми. Зокрема, може виникнути:

- пригнічення функції дихання – задишку, зупинку дихання, апное;

- пригнічення роботи центральної нервової системи – судоми, непритомність.

Як антидот при передозуванні препаратом Магнію сульфат використовують кальцію глюконат або кальцію хлорид.

Побічні ефекти

Зазвичай магнію сульфат добре переноситься пацієнтами.

У деяких випадках можливе виникнення побічних реакцій. Зокрема, прийом магнію сульфату може супроводжуватись:

- порушенням роботи серцево-судинної системи – розбалансування серцевого ритму у формі брадикардії, тахікардії, гіпотонії, зниження артеріального тиску;

- раптового припливу крові до обличчя;

- порушеннями роботи центральної нервової системи у формі головного болю, задишки, незв'язного мовлення, слабкості;

- Порушення роботи шлунково-кишкового тракту у формі диспепсичних розладів, загострення захворювань органів травлення, підвищеної спраги, метеоризму (підвищеного газоутворення).

Умови та термін зберігання

Магнію сульфат слід зберігати у місцях, захищених від прямих сонячних променів, поза доступом дітей.

Температура – кімнатна.

Термін зберігання магнію сульфату – не більше 3-х років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії