Метоклопрамід : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Метоклопрамід
Виробник:
Дарница, ФФ, ЗАО, г.Киев, Украина
Діюча речовина:
Метоклопрамид (Metoclopramidum)
ATX-класифікація:

A03FA01 - Метоклопрамид

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Метоклопрамід реалізується у таблетках або ампулах для парентерального введення. Основна діюча речовина лікарського засобу – метоклопраміду гідрохлорид.

Показання

Метоклопрамід призначений для усунення нападів гикавки, нудоти та блювання різного генезу. Також він допомагає позбутися нападів нудоти та блювання, викликаних лікуванням цитостатиками.

Крім цього, Метоклопрамід застосовується при гіпотонії та атонії кишечника, дискінезії жовчовивідних шляхів, метеоризмі, рефлюкс-езофагіт, загостренні виразкової хвороби шлунку. Також використання препарату показано в тих випадках, коли необхідно посилити перистальтику кишечника при проведенні його рентгенологічного вивчення та полегшення дуоденального зондування.

Протипоказання

Метоклопрамід не призначається, якщо є кровотечі з органів шлунково-кишкового тракту, звуження воротаря, перфорація шлунку, механічна кишкова непрохідність, епілепсія, феохромоцитома, екстрапірамідні порушення, пролактинозалежні новоутворення, гіперчутливість до інгредієнтів засобу, лактація.

З особливою обережністю призначають Метоклопрамід пацієнтам, у яких є бронхіальна астма, хвороба Паркінсона, артеріальна гіпертензія, ниркова недостатність.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Метоклопрамід не призначається вагітним. За необхідності його використання під час лікування жінок на стадії лактації вирішується питання про припинення грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Парентеральна форма Метоклопрамід використовується для внутрішньом'язового або внутрішньовенного введення. Дорослі отримують препарат у дозі від 10 до 20 мг, діти віком від 6 років – по 5 мг 1 чи 3 рази на добу. Добова доза препарату для дітей віком до 6 років не повинна перевищувати 0,5 або 1 мг на кг маси тіла від 1 до 3 разів на добу.

Для усунення блювоти і нудоти, викликаних лікуванням цитостатиками або променевою терапією рекомендовано внутрішньовенне введення Метоклопраміду в дозі 2 мг на кг маси тіла за 30 хвилин до опромінення або вживання цитостатиків. За необхідності можливе повторне введення Метоклопраміду через 2 або 3 години.

Передозування

При передозуванні Метоклопраміду у хворих може спостерігатися гіперсомнія, дезорієнтація у просторі та екстрапірамідні розлади. Симптоми передозування не потребують специфічного лікування та зникають самостійно через 24 години після припинення прийому препарату.

Побічні ефекти

Прийом Метоклопраміду може супроводжуватися розвитком запорів, діареї, сухості слизової оболонки рота, почуття втоми, сонливості, головного болю, запаморочення та депресії.

При тривалому прийомі Метоклопраміду у підвищених дозах у літніх пацієнтів можливо виникнення явищ паркінсонізму, дискінезії та гінекомастії.

Умови та термін зберігання

Метоклопрамід зберігають у сухому, недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії