Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Моксифлоксацин-Фармекс - це антибактеріальний препарат, який застосовується в офтальмології. Препарат активний до анаеробних, атипових, грамнегативних та грампозитивних бактерій. Має бактерицидний ефект, дія якого порушує синтез ДНК мікроорганізмів, що в кінцевому підсумку призводить до їх загибелі. Препарат добре переноситься та безпечний навіть у дитячому віці, включаючи новонароджених.

Склад та форма випуску

Препарат Моксифлоксацин-Фармекс - це краплі для очей, які виробляють у вигляді прозорого розчину зеленувато-жовтого кольору, без видимих ​​частинок.

У складі препарату міститься активний компонент: моксифлоксацин 5 мг на 1 мл розчину, а також додаткові речовини: натрію хлорид, натрію гідроксид, кислота борна, кислота соляна розведена та вода для ін'єкцій.

У пачці з картону упаковано один флакон із розчином (5 мл) разом із кришкою-крапельницею.

Показання

Препарат Моксифлоксацин-Фармекс застосовують для лікування бактеріального кон'юнктивіту, який спричинений чутливими мікроорганізмами до препарату.

Протипоказання

Препарат Моксифлоксацин-Фармекс протипоказаний для застосування пацієнтам із гіперчутливістю до складових речовин.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат Моксифлоксацин-Фармекс під час вагітності застосовують лише в тих випадках, якщо користь для матері значно перевищує ризик для плода. З особливою обережністю необхідно застосовувати препарат під час годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Препарат Моксифлоксацин-Фармекс призначений для застосування у офтальмології.

Рекомендована доза становить по 1 краплі в уражене око або очі 3 рази протягом доби. Як правило, поліпшення відбувається у перші 5 днів лікування, після чого необхідно ще 2-3 дні продовжити закопувати краплі. Але якщо після 5-денної терапії не спостерігається поліпшення стану, у цьому випадку слід звернутися до лікаря для консультації щодо подальшого лікування або для уточнення діагнозу.

Тривалість терапії залежить від бактеріологічної та клінічної картини, а також від ступеня тяжкості хвороби.

Краплі показані для застосування як дорослим пацієнтам, включаючи людей похилого віку, так і дітям, у тому числі і новонародженим.

Передозування

У разі передозування краплями Моксифлоксацин-Фармекс при застосуванні в очі або при випадковому попаданні вмісту одного флакона всередину, токсичного ефекту не очікується.

Побічні ефекти

Найчастіші побічні ефекти, які викликає застосування препарату Моксифлоксацин-Фармекс це подразнення ока та біль у оці.

Також можуть виникнути: зниження рівня гемоглобіну, головний біль, парестезії, точковий кератит, кон'юнктивальний крововилив, синдром сухого ока, гіперемія кон'юнктиви, свербіж очей, гіперемія ока, набряк повік, аномальна чутливість очей, відчуття дискомфорту в оці.

Застосування крапель можуть призвести до дефекту епітелію рогівки, забарвлення та порушень з боку рогівки, блефариту, кон'юнктивіту, припухлості очей, набряку кон'юнктиви, болю у повіках, помутніння та зниження гостроти зору, порушень з боку повік, астенопії, еритеми повік.

Можуть виявлятися такі побічні реакції як: фаринголарингеальний біль, відчуття дискомфорту в носі, відчуття стороннього тіла (у горлі), дисгевзія, блювання, підвищення рівня гамма-глютамілтрансферази та аланін-амінотрансферази.

Умови та термін зберігання

Препарат Моксифлоксацин-Фармекс слід зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище +25°С, місце зберігання не повинно бути доступне дітям.

Термін придатності 24 місяці.

Після того, як флакон був розкритий, термін придатності крапель становить один місяць.

З аптек препарат відпускають лише за наданням рецепту.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії