Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Моксифлоксацин-Тева – це протимікробний препарат, який відноситься до фторхінолонових антибіотиків. Препарат активний до анаеробних, атипових, грамнегативних та грампозитивних бактерій. Має бактерицидний ефект, дія якого порушує синтез ДНК мікроорганізмів, що призводить до їх загибелі. Препарат добре переноситься та безпечний, застосовується при багатьох інфекційних захворюваннях, забезпечуючи швидку регресію симптомів.

Склад та форма випуску

Препарат Моксифлоксацин-Тева виробляють в вигляді прозорого розчину для інфузій зеленувато-жовтого кольору без видимих ​​частинок.

У складі препарату міститься активний компонент: моксифлоксацин 400 мг на 100 мл розчину, а також додаткові речовини: пропіленгліколь і вода для ін'єкцій.

У пачці з картону упаковано по 1, 5 або 12 флаконів із розчином (250 мл).

Показання

Препарат Моксифлоксацин-Тева застосовують для лікування інфекційних бактеріальних захворювань, які спричинені мікроорганізмами чутливими до препарату, таких як:

позалікарняна пневмонія;

інфекційні захворювання м'яких тканин чи шкіри.

Протипоказання

Препарат Моксифлоксацин-Тева протипоказаний для застосування пацієнтам з гіперчутливістю до складових речовин, захворюваннями сухожиль в анамнезі, порушенням балансу електролітів, брадикардією, аритмією, серцевою недостатністю та у дитячому віці. Також препарат не можна застосовувати одночасно з лікарськими препаратами, що подовжують інтервал QT і з 10% або 20% розчином хлориду натрію і 4,2% або 8,4% розчином натрію гідрокарбонату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат Моксифлоксацин-Тева під час вагітності та у період годування груддю протипоказаний для застосування.

Спосіб застосування та дози

Рекомендована добова доза препарату Моксифлоксацин-Тева становить 400 мг при будь-яких інфекціях, зазначених у показаннях до застосування.

Тривалість терапії залежить від ступеня тяжкості самого захворювання та клінічної картини:

позалікарняна пневмонія – 7-14 днів;

інфекційні захворювання шкіри та підшкірних тканин – 1-3 тижні.

Препарат вводять внутрішньовенно шляхом безперервної 60-хвилинної інфузії.

Не рекомендується перевищувати рекомендовані дози та тривалість терапії.

Передозування

При передозуванні Моксифлоксацин-Тева можуть посилитися побічні ефекти. У такому разі необхідно промити шлунок, скасувати прийом препарату, прийняти сорбенти та провести симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Введення препарату Моксифлоксацин-Тева дуже часто викликає такі побічні ефекти, як: нервозність, тривожність, запаморочення, головний біль, депресія, апатія слабкість, безсоння, серцебиття, сплутаність свідомості, біль у грудях, судоми, тремор, болі в ногах і парестезія.

Також можуть виникнути: тахікардія, нудота, гіпертензія, діарея, біль у животі, метеоризм, блювання, запор, зміна смакових відчуттів, тимчасове підвищення активності печінкових ферментів, зниження рівня лейкоцитів, підвищення рівня еозинофілів та тромбоцитів, анемія, біль у суглобах, периферичні набряки, болі в м'язах і спині.

Можливі прояви алергічних реакцій, такі як кропив'янка та свербіж.

Умови та термін зберігання

Препарат Моксифлоксацин-Тева слід зберігати в оригінальній упаковці, при температурі не вище +25°С, місце зберігання не повинно бути доступне дітям. Препарат не можна заморожувати.

Термін придатності до 5 років.

З аптек препарат відпускають лише за наданням рецепту.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії