Ністатин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Ністатин випускається в таблетках, мазях, ректальних і вагінальних супозиторіях. Основна речовина лікарського засобу ністатин.

Показання

Ністатин має виражену протигрибкову дію, що дозволяє його застосовувати для профілактики та лікування захворювань, які викликані дріжджоподібними грибами роду Candida, таких як кандидоз слизових оболонок, шкіри та внутрішніх органів.

Препарат дуже часто застосовують для профілактики розвитку грибкових інфекцій при тривалому лікуванні антибактеріальними препаратами та при імунодефіцитних станах.

Протипоказання

Ністатин не призначають хворим, які страждають порушенням роботи печінки, панкреатитом, ерозивно-виразковим ураженням шлунка та дванадцятипалої кишки, а також при гіперчутливості до ністатину.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Досліджень на тему впливу Ністатину на плід або новонародженого не проводилося, тому препарат неприпустимо використовувати у терапії вагітних та годуючих.

При необхідності призначення Ністатину жінці на стадії лактації, їй повідомляють про те, що перед початком лікування вона повинна припинити грудне вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Ністатин перорально приймають незалежно від прийомів їжі. Дорослі приймають по 500000 ОД препарату від 3 до 4 разів на добу або по 250000 ОД від 6 до 8 разів на добу. При лікуванні важких форм генералізованого кандидозу максимальна добова доза може досягати 6000000 ОД.

Тривалість лікування може досягати від 10 до 14 днів залежно від тяжкості захворювання.

При лікуванні шкірних грибкових уражень можливий спільний прийом мазі та таблеток, що значно посилює терапевтичний потенціал препарату.

При терапії кандидозних кольпітів та вульвовагінітів препарат може використовуватися у формі ректальних або вагінальних супозиторіїв, що містять від 250000 до 500000 ОД. Введення кошти здійснюється двічі на день від 10 до 14 днів.

Передозування

Ністатин має низьку токсичність, тому симптоми передозування при його прийомі спостерігаються дуже рідко. При передозуванні препаратом у хворих спостерігається посилення побічних ефектів.

Для поліпшення стану при прийомі Ністатину у підвищених дозах хворому призначають промивання шлунка та прийом ентеросорбентів.

Побічні ефекти

При прийомі Ністатину у деяких хворих спостерігається виникнення абдомінальних болів, диспепсичних розладів та підвищення температури тіла.

Побічні явища, що виникли на фоні лікування ністатин, дуже швидко проходять при зниженні дози або відміні препарату.

Умови та термін зберігання

Ністатин рекомендується зберігати в недоступному для дітей темному та прохолодному місці. Термін придатності лікарського засобу – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії