Окомистин : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Фармак, ПАО для "Инфамед, ООО", Украина /Российская Федерация
- Діюча речовина:
- Мирамистин (Myramistin)
- ATX-класифікація:
S03D - Прочие препараты для лечения заболеваний глаз и уха
S03D - Прочие препараты для лечения заболеваний глаз и уха
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Бензилдиметил-мірістоіламіно-пропіламоній – це головна діюча речовина препарату Окомістин, вона володіє вираженим антисептичним ефектом і широким спектром антимікробної дії, що дає змогу її використовувати в терапії захворювань, спричинених грампозитивною та грамнегативною, анаеробною й аеробною бактеріальною флорою, зокрема й госпітальних штамів, які характеризуються полірезистентністю до антибіотиків. Препарат активний щодо хламідій, патогенних грибів, а також вірусів герпесу та аденовірусів. Найефективнішим лікарський засіб є щодо грампозитивних бактерій, зокрема стафілококів, стрептококів.
Препарат має виражену протигрибкову дію, що дає змогу його використовувати в терапії захворювань, спричинених монокультурами та мікробними асоціаціями, зокрема грибковою мікрофлорою, яка характеризується стійкістю до хіміотерапевтичних препаратів.
Терапевтичний ефект бензилдиметил-мірістоіламіно-пропіламонію реалізується за допомогою гідрофобної взаємодії його молекули з ліпідами мембран мікроорганізмів, що спричиняє їхню фрагментацію і руйнування. Крім цього, частина молекули діючої речовини препарату занурюється в гідрофобну ділянку мембрани, де вона руйнує надмембранний шар, що розрихлює мембрану, робить її більш вразливою до великомолекулярних речовин, змінює ензиматичну активність мікробної клітини, пригнічує роботу її ферментних систем, що призводить до пригнічення життєдіяльності мікроорганізмів та їхнього цитолізу. Бензилдиметил-мірістоіламіно-пропіламоній – це речовина, що має високу вибірковість дії по відношенню до мікроорганізмів, оскільки вона практично не чинить жодного впливу на мембрани клітин людини, що пояснюється тим, що вони мають іншу структуру: їхні ліпідні радикали є більш довгими, що значно обмежує можливості гідрофобної взаємодії бензилдиметил-мірістоіламіно-пропіламонію з клітинами.
Склад і форма випуску
Діюча речовина: Бензилдиметил-міристоіламіно-пропіламмоній (Benzyldimethyl-myristoilamine-propylammonium).
Препарат виготовляється у формі очних, вушних і назальних 0,01% крапель.
Показання
Окомістин в офтальмологічній практиці застосовується у складі комплексного лікування інфекційно-запальних процесів, що виникають у передньому відділі ока, таких як блефарити, кон'юнктивіти, кератити, кератоувеїти. Також цей лікарський засіб використовують у комплексному лікуванні травм і опіків (хімічних і термічних) очей, у передопераційному та післяопераційному періодах для профілактики і лікування гнійних і запальних уражень очей.
Крім цього, краплі можуть використовуватися в профілактичних цілях у новонароджених, зокрема хламідійної та гонококової інфекції.
В оториноларингологічній практиці Окомістин використовують у складі комплексного лікування гострих синуситів, риносинуситів, загострень хронічних зовнішніх отитів, хронічних гнійних мезотимпанітів і отомікозів.
Протипоказання
Краплі Окомістин не використовуються в терапії осіб з індивідуальною гіперчутливістю до бензилдиметил-міристоіламіно-пропіламонію.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Використання Окомістину в терапії вагітних і жінок, які годують груддю, у період грудного вигодовування можливе за рішенням лікаря та після ретельного співвідношення передбачуваної користі та шкоди для матері та дитини.
Спосіб застосування та дози
В офтальмологічній практиці Окомістин призначений тільки для місцевого використання. Лікарський засіб слід закапувати в кон'юнктивальний мішок хворого ока по 1 або 2 краплі від 4 до 6 разів на день. Лікування слід продовжувати до повного зникнення клінічних симптомів захворювання.
У передопераційний період хворі починають отримувати краплі за 2 або 3 дні до хірургічного втручання, а також протягом 10 або 15 днів після нього по 1 або 2 краплі тричі на день.
При використанні Окомістину в терапії опіків слизової оболонки ока, введення препарату можливе тільки після промивання ока великою кількістю води. Для отримання максимального ефекту проводиться досить часта інстиляція (через кожні 5 або 10 хвилин) протягом 1 або 2 годин. Потім переходять на використання препарату від по 1 або 2 краплі від 4 до 6 разів на день.
У педіатричній офтальмології, для лікування бактеріального кон'юнктивіту у дітей препарат вводять по 1 краплі в кон'юнктивальний мішок ураженого ока до 6 разів на день протягом 7 або 10 днів.
Для попередження розвитку офтальмії у новонароджених дитині одразу після народження закапують по 1 краплі лікарського засобу в обидва ока два рази з інтервалом у кілька хвилин.
В оториноларингологічній практиці під час лікування гострого синуситу, риносинуситу, загострень хронічного риносинуситу та синуситу, а також гострих ринітів, інфекційно-запальних уражень слизової оболонки носа дорослі хворі отримують по 2 або 3 краплі у кожну ніздрю від 4 до 6 разів на день. Тривалість лікування 14 днів.
У педіатрії в терапії гострого риносинуситу та загострення хронічного риносинуситу у дітей, яким виповнився рік пацієнти отримують препарат Окомістин по 1 або 2 краплі від 4 до 6 разів на день від 10 до 14 днів.
При лікуванні отомікозів, а також гострого і хронічного зовнішнього отиту хворі отримують по 5 крапель у зовнішній слуховий прохід 4 рази на день. Замість закапування іноді вводять у зовнішній слуховий прохід марлеву турунду, просочену препаратом 4 рази на день. Тривалість лікування 10 днів.
Якщо при використанні препарату Окомістин протягом 3 або 4 днів не відзначається в стані пацієнта поліпшення, то рекомендується звернутися на консультацію до фахівця, який відкоригує лікування або призначить нове обстеження для уточнення діагнозу.
Передозування
На даний момент поки що не зареєстровано випадків передозування препаратом Окомістин.
Побічні ефекти
Під час використання препарату Окомістин у деяких хворих відмічається розвиток алергічних реакцій, що проявляються місцевими реакціями. У деяких пацієнтів під час використання крапель може відмічатися поява дискомфорту та легкого печіння в ділянці введення. Такі симптоми не потребують призначення спеціального лікування або відміни препарату, оскільки минають самостійно через 15 або 20 хвилин після введення крапель.
Умови та терміни зберігання
Краплі Окомістин слід зберігати в місцях, недоступних для дітей, за температури навколишнього середовища не більше 25 °C. Після відкриття флакона краплі зберігають свої лікувальні властивості протягом одного місяця, тривалість зберігання препарату до відкриття флакона три роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію