Панавір Інлайт : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Панавір Інлайт
Виробник:
Ланафарм, ООО, Российская Федерация
Діюча речовина:
Полисахариды побегов Solanum tuberosum (Polysaccharides of shoots Solanum tuberosum)
ATX-класифікація:

J05AX - Прочие противовирусные средства

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Панавір Інлайт – спрей для ротової порожнини. Лікарський засіб являє собою однорідну прозору рідину, яка має блакитний колір, специфічний запах і терпко-гіркий смак.

Спрей призначений для підтримки нормального функціонування слизової оболонки ротової порожнини.

Полісахариди пагонів (Solanum tuberosum), які присутні в складі препарату Панавір Інлайт, запобігають розвитку запальних процесів, прискорюють процеси регенерації епітелію слизової оболонки ротової порожнини, мають противірусну, протибактерицидну, антисептичну дію. Препарат чинить тривалу захисну дію та активізує природні захисні властивості слизової. Завдяки таким властивостям спрей може використовуватися не тільки в профілактичних або гігієнічних цілях, але також у складі комплексного лікування захворювань слизової рота, збудниками яких є бактерії або віруси.

Переваги спрею Панавір Інлайт

  • застосовується спільно з протизапальними засобами і засобами проти грипу та ГРВІ для підвищення їх терапевтичного ефекту;

  • препарат має широкий спектр дії, що дає змогу його використовувати в терапії та профілактиці різних захворювань слизової ротової порожнини;

  • він абсолютно не токсичний, а також у його складі не міститься спирту і гормонів;

  • може використовуватися протягом тривалого часу.

Склад і форма випуску

Препарат Панавір Інлайт виготовляється у формі спрею для ротової порожнини.

До складу спрею Панавір Інлайт входять полісахариди пагонів (Solanum tuberosum), поліетиленгліколь, вода, лантану нітрат, натрію гідроксид.

Показання

Спрей Панавір Інлайт призначений для підтримки нормального функціонування слизової ротової порожнини. Засіб має виражену антибактеріальну, противірусну, регенераційну та протизапальну дію, що дає змогу його використовувати в терапії грипу та ГРВІ, а також стоматитів, гінгівітів і глоситів бактеріальної та вірусної етіології. Крім цього, спрей можна використовувати в профілактичних і лікувальних цілях при інших захворюваннях слизової оболонки ротової порожнини, які спричинені патогенною флорою.

Протипоказання

Спрей Панавір Інлайт не призначається пацієнтам з індивідуальною підвищеною чутливістю до його компонентів. Якщо під час використання спрею Панавір Інлайт виникають свербіж, печіння, висипання, гіперемія та відчуття оніміння слизової оболонки ротової порожнини, то про них слід негайно повідомити лікаря, який відкоригує схему лікування або призначить інший лікарський засіб з аналогічною дією.

Препарат Панавір Інлайт для слизової оболонки рота не містить токсичних речовин і не має жодних протипоказань, за винятком індивідуальної непереносимості, завдяки чому його можна використовувати тривалими курсами навіть пацієнтам із підвищеною чутливістю слизової оболонки рота.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У складі препарату Панавір Інлайт не міститься ніяких речовин, здатних чинити негативний вплив на розвиток плода або новонародженого, чия мати отримує спрей в терапевтичних або профілактичних цілях, що дозволяє його використовувати в терапії жінок, що годують груддю і вагітних жінок, але тільки після консультації лікаря.

Спосіб застосування та дози

Спрей Панавір Інлайт призначений для нанесення на поверхню слизової рота двічі на день – вранці та ввечері. Для зрошення слизової ротової порожнини слід зробити від двох до трьох натискань на ковпачок дозатора. У разі необхідності, при недостатньо якісному зрошенні слизової рота, цю маніпуляцію можна повторити.

Для отримання максимального ефекту при використанні препарату Панавір Інлайт його рекомендується застосовувати щодня не рідше, ніж два рази на день.

Перед початком зрошення слизової рота спреєм Панавір Інлайт слід переконатися в тому, що насадка надійно зафіксована на флаконі, тому що в іншому разі вона може стати причиною розвитку у пацієнта асфіксії.

Спрей слід розпилювати на слизову оболонку ротової порожнини виключно знизу-вгору, при цьому голова пацієнта повинна бути нахилена над флаконом.

Під час використання спрею необхідно стежити за тим, щоб насадка не стикалася зі слизовою рота. Після кожного використання препарату Панавір Інлайт насадку рекомендується промити теплою водою, що дасть змогу запобігти поширенню інфекції.

Передозування

У зв'язку з тим, що у складі препарату не міститься жодних токсичних речовин, навіть при використанні препарату у підвищених дозах протягом тривалого часу у пацієнта не відмічається розвитку токсичних симптомів.

Якщо під час використання препарату у пацієнта виникли печіння, свербіж або гіперемія слизової оболонки ротової порожнини, то її слід промити холодною водою і звернутися до медичного закладу для призначення коректного лікування.

Побічні ефекти

Спрей для ротової порожнини Панавір Інлайт абсолютно не токсичний і, як правило, добре переноситься хворими, однак у деяких пацієнтів може відзначатися розвиток місцевих алергічних реакцій, що проявляються печіння слизової, появою висипів на слизовій, свербінням і гіперемією слизової.

Якщо при використанні спрею Панавір Інлайт виникли будь-які, не описані в даній інструкції симптоми, то про них слід негайно повідомити лікаря.

Умови та терміни зберігання

Спрей Панавір Інлайт слід зберігати в оригінальній упаковці за температури довкілля від 5 ℃ до 25 ℃, подалі від будь-яких нагрівальних приладів і в місцях, які недоступні для дітей. Тривалість зберігання спрею Панавір Інлайт з моменту виготовлення становить п'ять років. Лікарський засіб категорично заборонено використовувати після закінчення терміну придатності, який вказаний на упаковці, оскільки використання медикаментозних засобів з вичерпаним терміном придатності може завдати здоров'ю пацієнта непоправної шкоди.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії