Полісорб : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Полісорб
Діюча речовина:
Кремния диоксид (Silicii dioxydum)
ATX-класифікація:

A07B - Кишечные адсорбенты

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Полісорб є неорганічним, неселективним, поліфункціональним ентертесорбентним засобом, виготовленим на основі високодисперсного кремнезему з розмірами частинок до 0,09 мм, з хімічною формулою SiO2. При пероральному прийомі адсорбції не менше 220 мг/г.

Полісорб демонструє виражені сорбційні та детоксикаційні властивості. Проникаючи в просвіт кишківника, лікарський засіб зв'язує та виводить із нього ендогенні та екзогенні токсини різного походження, а також бактерії та їхні токсини, антигени, харчові алергени, лікарські препарати, отрути, солі важких металів, радіонукліди та алкоголь.

Препарат Полісорб здатний сорбувати також деякі продукти обміну речовин організму: білірубін, сечовину, Хс і ліпідні комплекси, метаболіти, що сприяють розвитку ендогенного токсикозу.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: Кремнію діоксид колоїдний (Silicium dioxide colloidal).

Препарат виготовляється у формі білого, з незначним блакитним відтінком порошку, призначеного для перорального прийому. Порошок не має жодного запаху і смаку, а при розведенні у воді утворює однорідну суспензію.

Показання

Препарат Полісорб застосовується в терапії:

  • гострих і хронічних інтоксикацій різної етіології у дітей і дорослих;

  • гострих кишкових інфекцій різного походження, зокрема і харчових токсикоінфекцій, а також діарейного синдрому неінфекційної етіології та у складі комплексного лікування дисбактеріозу;

  • гнійно-септичних захворювань, які супроводжуються тяжкими проявами інтоксикації;

  • гострими отруєннями сильнодіючими та отруйними речовинами, медикаментозними засобами та алкогольними напоями, а також алкалоїдами, солями важких металів;

  • аліментарної та медикаментозної алергії;

  • гіпербілірубінемії (асоційованої з вірусним гепатитом) і гіперазотемією, спричиненою хронічною нирковою недостатністю.

Цей лікарський засіб показаний для вживання в профілактичних цілях жителям екологічно несприятливих регіонів, а також співробітникам шкідливих підприємств.

Протипоказання

Використання препарату Полісорб неможливе, якщо у хворого наявне виразкове ураження слизової оболонки шлунка або дванадцятипалої кишки в гострій фазі, активні кровотечі з травного тракту, сповільнення роботи кишківника та гіперчутливість до компонентів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з відсутністю інформації щодо особливостей використання препарату Полісорб у терапії жінок, які годують груддю, та вагітних жінок, даний лікарський засіб не може використовуватися у терапії цієї категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози

Препарат Полісорб приймається перорально тільки у вигляді оральної суспензії.

Для приготування суспензії необхідно одну дозу порошку розвести в ½ або ¼ склянки води. Суспензія готується безпосередньо перед прийомом. Лікарський засіб слід приймати за одну годину до прийому їжі або інших медикаментозних засобів.

Доросла середньодобова доза варіюється від 0,1 - 0,2 г на кілограм маси тіла, що дорівнює 6 - 12 г.

Препарат слід приймати від 3 до 4 разів на день, при цьому максимальна добова доза не повинна перевищувати 0,33 г/кг (20 г).

Дитячу дозу лікар підбирає індивідуально виходячи з маси тіла дитини.

При приготуванні суспензії слід враховувати, що в 1 чайній ложці міститься 1 г препарату, а в 1 столовій ложці - від 2,5 до 3 грамів препарату.

При лікуванні аліментарної алергії суспензію приймають безпосередньо перед прийомом їжі, при цьому добова доза Полісорбу ділиться на три прийоми.

Тривалість лікування встановлюється на підставі тяжкості перебігу захворювання і стану пацієнта. Тривалість терапевтичного курсу під час лікування гострих інтоксикаційних уражень варіюється від 3 до 5 днів, а під час лікування алергічних і хронічних інтоксикаційних уражень від 10 до 14 днів. Проведення повторних курсів можливе через два тижні після першого прийому і тільки за рішенням фахівця.

При лікуванні харчових токсикоінфекцій і гострих отруєнь прийом препарату слід розпочинати після проведення промивання шлунка 0,5-1% суспензією. У разі тяжкої форми отруєння в перший день промивання шлунка слід проводити за допомогою зонда через кожні 4 або 6 годин, крім цього хворий повинен отримувати препарат також перорально. Дорослі хворі в цьому випадку отримують суспензію по 0,1 або 0,15 г на кілограм маси тіла від 2 до 3 разів на день.

При лікуванні гострих кишкових інфекцій хворі отримують препарат у перші години лікування у складі комплексного лікування. Пацієнти отримують суспензію в перший день лікування протягом п'яти годин через кожну годину. На другу добу добову дозу розділяють на чотири прийоми і дають хворому через рівні часові проміжки. Тривалість лікування варіюється від 3 до 5 днів.

Передозування

У зв'язку з тим, що препарат Полісорб під час перорального прийому практично не проникає в загальний кровотік, при його використанні виникнення передозування неможливе. Однак, імовірно, при вживанні суспензії в дозах, що значно перевищують максимально допустимі, у пацієнта може виникнути порушення роботи кишківника, що проявляється запорами.

Побічні ефекти

У деяких хворих прийом препарату Полісорб може супроводжуватися розвитком диспептичних розладів, запорів, алергічних реакцій.

При прийомі суспензії понад 14 днів можливе порушення в кишечнику абсорбції вітамінів. Для попередження розвитку авітамінозу, асоційованого з прийомом препарату Полісорб, хворі повинні приймати комплексні вітаміни та препарати кальцію.

Умови та терміни зберігання

Препарат Полісорб слід зберігати в оригінальному упакуванні в місцях, недоступних для дітей, захищених від вологи та сонячного проміння, за температури довкілля не більше ніж 30°C. До розкриття упаковки термін зберігання препарату становить 5 років, а після розкриття - 48 годин.

Слід пам'ятати, що після відкриття упаковки препарат може зберігатися в щільно закритій ємності не більше 48 годин.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії