Селцинк Плюс : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Селцинк Плюс
Виробник:
Про. Мед. ЦС, Прага а.т., Чешская Республика
Діюча речовина:
цинк
Токоферол (Tocopherol)
Аскорбиновая кислота (Ascorbic acid)
Бета-каротин (Beta-carotene)
Натрия селенит (Sodium selenite)
ATX-класифікація:

A11GB10 - Аскорбиновая кислота в комбинации с различными средствами

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Селцинк Плюс є біологічно активною добавкою, комбінованим антиоксидантом, у складі якого міститься збалансований комплекс вітамінів і мікроелементів. До складу препарату входять цинк, селен, вітаміни С і Е.

Іони цинку – це важливий кофактор ферментної системи супероксиддисмутази, що відповідає за каталізацію реакцій диспропорціонування вільних радикалів. Крім цього, іони цинку посилюють активність гідролаз (фосфатази, пептидази, кінази), які беруть участь у транспортуванні фосфату, а також беруть участь у метаболізмі нуклеїнових кислот, ліпідів, жирних кислот, вуглеводів і гормонів.

Іони селену – це кофактор ферментної системи глутатіонпероксидази, що відповідає за розкладання перекису водню, за допомогою одночасного окислення відновленого глутатіону.

Завдяки високій антирадикальній активності вітаміну Е, забезпечується захист ненасичених жирних кислот у клітинних мембранах від процесів ліпопероксидації. Крім цього, вітамін Е бере участь у синтезі міжклітинної речовини, еластичних і колагенових волокон, присутніх у сполучній тканині, гладенькій мускулатурі судин і органів травлення.

Аскорбінова кислота також має виражені антиоксидантні властивості. Крім цього, вітамін С активує синтез колагену, стимулює метаболізм фолієвої кислоти і заліза, а також бере участь у виробленні стероїдних гормонів, катехоламінів, бета-каротину, жиророзчинного рослинного пігменту з групи каротиноїдів, який під час надходження в організм, перетворюється на ретинол (вітамін А), який, взаємодіючи з опсинами, бере участь в утворенні зорового пігменту, необхідного для підтримання на нормальному рівні сутінкового і колірного зору, а також забезпечує цілісність епітеліальних тканин і стимулює ріст кісткової тканини.

Склад і форма випуску

Препарат виготовляється в таблетованій формі: кожна таблетка вкрита плівковою оболонкою масою 672 мг.

До складу препарату входять: аскорбінова кислота, альфа-токоферолу ацетат, бета-каротин, цинку лактат дигідрат, натрію селеніт, МКЦ, лактози моногідрат, магнію стеарат, полідекстроза, гіпромелоза, титану діоксид, тальк, кукурудзяний мальтодекстрин, середньоланцюгові тригліцериди, заліза оксид червоний, заліза оксид жовтий.

Показання

Селцинк Плюс реалізується як біологічно активна добавка до харчування і як джерело аскорбінової кислоти, бета-каротину, альфа-токоферолу, селену і цинку.

Препарат показаний для прийому під час терапії застудних захворювань, хімічного та радіаційного впливу, вірусних і бактеріальних інфекцій, а також у разі несприятливих умов довкілля, нестачі харчування під час дотримання суворої дієти, високих психоемоційних та фізичних навантажень, надмірного вживання алкогольних напоїв, клімактеричного періоду й цукрового діабету, адже в цей період значно зростає потреба у вітамінах і мікроелементах.

Протипоказання

Препарат Селцинк Плюс не використовується в терапії пацієнтів, у яких раніше були зафіксовані випадки індивідуальної непереносимості його компонентів. Також протипоказано призначення препарату жінкам, які годують груддю, вагітним жінкам, дітям та особам, схильним до розвитку важких алергічних реакцій.

Застосування під час вагітності та годування груддю

У зв'язку з тим, що не проводилося клінічних досліджень щодо використання препарату Селцинк Плюс у терапії вагітних жінок, а також не встановлені тератогенний та ембріотоксичний вплив препарату, його не використовують у терапії цієї категорії пацієнтів.

У зв'язку з тим, що немає достовірної інформації щодо того здатні чи ні компоненти препарату проникати в материнське молоко, застосування цього лікарського засобу в терапії жінок, які лактують, є неприпустимим. У разі необхідності його використання вирішується питання про припинення лактації.

Спосіб застосування та дози

Препарат Селцинк Плюс призначений для перорального прийому. Дорослі хворі отримують лікарський засіб по одній таблетці один раз на день протягом тридцяти днів.

Рішення про необхідність повторного прийому або подовження терапевтичного курсу лікар приймає індивідуально, ґрунтуючись на стані хворого і результатах прийому препарату.

Передозування

На даний момент випадки передозування препаратом Селцинк Плюс офіційно не зареєстровані через його низьку токсичність. Однак можна припустити, що при прийомі лікарського засобу у дозах, що значно перевищують максимально допустимі, впродовж тривалого часу у пацієнта можуть виникнути симптоми гіпервітамінозу та посилений розвиток побічних ефектів.

При випадковому прийомі препарату Селцинк Плюс у підвищеному дозуванні у пацієнта потрібно індукувати блювоту або промити йому шлунок, а також забезпечити прийом рясного пиття, ентеросорбентів та призначити коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

У більшості випадків препарат Селцинк Плюс добре переноситься, проте в окремих осіб може відзначатися розвиток алергічних реакцій, болю в животі, нудоти, блювоти, порушення випорожнення, а також алергічних реакцій, що проявляються свербінням шкіри, висипами і підвищеним лущенням шкіри.

Якщо в процесі прийому препарату Селцинк Плюс виникли будь-які, не описані в даній інструкції побічні симптоми або погіршення стану, то про це слід негайно повідомити лікаря, який відкоригує схему лікування або призначить додаткові обстеження для уточнення діагнозу.

Умови та терміни зберігання

Препарат Селцинк Плюс слід зберігати в місцях, захищених від світла і вологи, а також недоступних для дітей, за температури довкілля не більше 25°С. Тривалість зберігання препарату Селцинк Плюс не перевищує трьох років з моменту виготовлення. Категорично заборонено приймати лікарський засіб після закінчення терміну придатності зазначеного на упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії