Склад і форма випуску
Стодаль виготовляється у вигляді сиропу. У складі препарата міститься: пульсатілла, румекскріспус, бріоніа, іпекакуана, спонгія тоста, коккускакті, стікта, антімоніумтартарікум, дрозера, міокарде.
Показання
Стодаль – це комплексний, відмінно збалансований гомеопатичний препарат, що має виражену протикашльову дію. Лікарський засіб показаний для симптоматичного лікування кашлю різного характеру – вологого і сухого.
Протипоказання
Стодаль не призначають тим пацієнтам, в анамнезі яких є непереносимість хоча б одного з компонентів препарату, а також, якщо хворий страждає на глюкозо-галактозну мальабсорбцію, сахаразо-ізомальтазну недостатність або спадкові форми фруктозурії, яка проявляється спадковою непереносимістю фруктози і спадковою відсутністю фруктозо-1,6-дифосфатази. Препарат категорично протипоказаний тим, хто проходив лікування щодо алкогольної залежності.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Стодаль з особливою обережністю призначають вагітним і жінкам, які годують груддю, і тільки за життєво важливими показниками. При лікуванні препаратом слід враховувати, що він містить етанол.
Спосіб застосування та дози
Стодаль дозволений для лікування представників усіх вікових груп. Дорослі повинні приймати по 15 мл засобу перорально через кожні вісім годин. У разі необхідності кратність прийомів може бути збільшена до 5 разів на добу.
Для усунення кашлю у дітей Стодаль приймають по 5 мл сиропу через кожні 8 годин. За необхідності кратність прийомів може бути збільшена до п'яти разів на добу. Якщо через сім днів після початку лікування не спостерігається істотного поліпшення стану хворого, то рекомендується відмовитися від прийому лікарського засобу. У кожному конкретному випадку лікар самостійно визначає частоту вживання препарату та тривалість лікування.
Передозування
Наразі не було офіційно зареєстровано випадків передозування. Однак, виходячи з того, що у складі препарату міститься етиловий спирт, можна припустити, що під час вживання великих доз препарату у хворого можливе виникнення симптомів, схожих зі станом алкогольного сп'яніння. З цього можна зробити висновок, що у пацієнта може виникнути нудота, блювання, головні болі, запаморочення та порушення свідомості.
Якщо хворий випадково або навмисно прийняв велику дозу препарату, то йому необхідно негайно промити шлунок, забезпечити рясне пиття і прийом ентеросорбентів.
Побічні ефекти
Прийом Стодалю не супроводжується розвитком жодних побічних ефектів, за винятком тих випадків, коли хворий страждає підвищеним алергенним фоном або гіперчутливістю до його компонентів. У цьому випадку можливе виникнення у пацієнта різних алергічних реакцій, що проявляються шкірним висипом, свербінням і кропив'янкою.
Умови та терміни зберігання
Для підтримання терапевтичного потенціалу препарату Стодаль необхідно зберігати його в темному, прохолодному та недоступному для дітей місці. Термін придатності засобу – 5 років.