Теноліоф : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Теноліоф
Виробник:
К.Т. Ромфарм Компани С.Р.Л., Румыния
Діюча речовина:
Теноксикам (Tenoxicamum)
ATX-класифікація:

M01A - Нестероидные противовоспалительные и противоревматические средства

M01AC02 - Теноксикам

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Лікарський препарат Теноліоф відноситься до класу нестероїдних протизапальних засобів із групи оксикамів. Він має потужну аналгетичну та протизапальну дію.

Активна речовина – теноксикам - має жарознижувальний ефект, але меншою мірою. Основою механізму дії є пригнічення активності ізоферментів ЦОГ-1 та ЦОГ-2. Зазначена активність викликає зниження синтезу в осередку запалення простагландинів та інших тканинах організму.

Під впливом теноксикаму знижується акумулювання лейкоцитарної маси у вогнищі запалення.

Склад та форма випуску

У 1 флаконі міститься теноксикаму 20 мг.

До складу допоміжних речовин входять: маніт, едетат динатрію, метабісульфіт натрію (E 223), трометамол, гідроксид натрію 1 М розчин.

В упаковці знаходиться 1 ампула, що містить розчинник – 2 мл води для ін'єкцій.

Показання

Теноліоф застосовується для симптоматичного лікування як антизапального та знеболювального препарату при наступних захворюваннях та станах: ревматоїдний артрит, остеоартрит, анкілозуючий спондиліт, суглобовий синдром при загостреннях подагри, бурсит, тендовагініт; больові синдроми слабкої та середньої тяжкості (артралгії, міалгії, невралгії, мігрені, зубні та головні болі, альгодисменорея); біль при різних травмах та опіках.

Також ліки рекомендується призначати при захворюваннях опорно-рухового апарату запального та дегенеративного походження, що супроводжуються болями, наприклад, ішіалгія, люмбаго, епікондиліт.

Активний інгредієнт має здатність до більш тривалої дії: T1/2 становить 72 години.

Препарат абсорбується у шлунково-кишковому тракті. Він має 100% біодоступність і швидко досягає максимальної концентрації в організмі – через 2 години. Тривале застосування ліків не викликає кумуляції.

Шляхом гідроксилювання у печінці медикамент практично повністю метаболізується.

Протипоказання

Абсолютними протипоказаннями для призначення лікарського засобу є гіперчутливість до діючої речовини або будь-якого компонента лікарського засобу.

Також лікарський засіб не застосовується за наявності симптомів підвищеної чутливості до інших НПЗЗ (ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота). Це з можливістю перехресної чутливості до теноксикаму. Серед симптомів вказані: астма, риніт, ангіоневротичний набряк, кропив'янка.

Препарати цієї групи не показані пацієнтам, які мають такі захворювання: рецидивна виразкова хвороба/кровотечі травного тракту в активній формі або в анамнезі (більше 2х виражених епізодів), коліт виразковий, хвороба Крона, гастрит тяжкого ступеня або шлунково-кишкова кровотеча, з попереднім застосуванням НПЗЗ; серцева, печінкова, ниркова недостатність тяжкого ступеня; цереброваскулярні кровотечі в анамнезі або інші патології згортання крові.

Препарат протипоказаний до застосування у дитячому віці (до 18 років).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат впливає на фертильність у жінок. У зв'язку з цим його не слід призначати жінкам, які планують вагітність, проходять обстеження перед зачаттям або мають проблеми із зачаттям.

Дослідженнями доведено, що медикамент проникає у грудне молоко. У зв'язку з цим, при призначенні Теноліоф годування слід припинити.

Спосіб застосування та дози

Препарат вводять внутрішньовенно та внутрішньом'язово.

Лікарський засіб рекомендується застосовувати у дозі 20 мг 1 раз на день протягом перших 1 – 2 днів терапії. Після цього можна перейти на щоденний прийом пігулок. Приймати їх слід одночасно. Перед введенням активну речовину, що міститься у флаконі, слід розчинити у 2 мл води для ін'єкцій. Препарат повинен повністю розчинитись, після цього отриманий розчин слід вводити негайно.

Перевищення рекомендованого дозування не дозволяє досягти більш вираженого терапевтичного ефекту, а ризик побічних ефектів зростає.

Курс терапії теноксикамом при гострих розладах опорно-рухового апарату зазвичай не перевищує 7 днів. В окремих випадках тривалість лікування можна продовжити до 14 діб.

Передозування

При передозуванні Теноліофа можуть спостерігатися наступні симптоми: головний біль, нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, кровотечі шлунково-кишкового тракту, зрідка діарея, втрата орієнтації, гіперзбудження, сонливість, запаморочення, шум у вухах, слабкість, рідко судоми. Застосування препарату може спричинити значну ниркову або печінкову недостатність у вигляді тяжких отруєнь.

У разі передозування слід проводити симптоматичну терапію, підтримувати водний баланс в організмі для підтримки функцій печінки та нирок. Пацієнт повинен перебувати під суворим наглядом лікаря щонайменше 4 години після передозування.

Побічні ефекти

Найчастіше побічні ефекти спостерігаються з боку шлунково-кишкового тракту (диспепсія, нудота, блювання, абдомінальний біль та дискомфорт, запор, діарея, метеоризм, розлади травлення, епігастральний дистрес, виразковий стоматит, анорексія, загострення коліту та хвороби).

Також спостерігаються такі симптоми:

  • розвиток набряків, артеріальної гіпертензії та серцевої недостатності, асоційованих з лікуванням НПЗЗ;

  • фотосенсибілізація та бульозні реакції, включаючи синдром Стівенса – Джонсона;

  • зниження рівня гемоглобіну, не пов'язане із шлунково-кишковими кровотечами; анемія, апластична анемія, гемолітична анемія, тромбоцитопенія та нетромбоцитопенічна пурпура, лейкопенія, нейтропенія та еозинофілія;

  • порушення параметрів функції печінки;

  • неспецифічні алергічні реакції та анафілактичні реакції.

Умови та термін зберігання

Теноліоф повинен знаходитись у недоступному для дітей місці при температурі, що не перевищує 25°С. Термін придатності складає 3 роки від дня випуску.

Зберігати лікарський засіб слід в оригінальній упаковці в захищеному від прямого сонячного проміння місці. Препарат не можна заморожувати.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії