Трамадол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Діюча речовина – трамадол. Випускається у різних формах – капсул та крапель для перорального застосування, ректальних свічок, ін'єкційного розчину.

Показання

Ефективне знеболювальне. Знімає напади болю різного походження та різної сили, у тому числі значної. Застосовується при гострому та хронічному больовому синдромі, при гострих травмах для попередження больового шоку, під час діагностичних та терапевтичних процедур, після операцій, для усунення болю, що виникають при онкозахворюваннях. Має швидку, сильну і тривалу дію, як і більшість синтетичних опіатів. Проте поступається ефективності морфінам. При переході з морфіну на трамадол потрібне збільшення дозувань.

При слабких болях не рекомендують приймати.

Протипоказання

Не застосовується, якщо пацієнт перебуває у стані сильного алкогольного сп'яніння, інтоксикації. Протипоказаний при алергії на трамадол, також не слід застосовувати його одночасно з інгібіторами моноаміноксидази.

Слід проявити обережність при призначенні препарату наркозалежним, черепно-мозковій травмі, епілепсії у разі болю в животі невідомого походження.

Уникати тривалого застосування, бо може виробитись резистентність до нього, і дія препарату ослабне. Також можливе виникнення лікарської залежності.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосовувати з великою обережністю під наглядом лікаря. Немає повної впевненості у повній його безпеці для жінки та плоду.

Спосіб застосування та дози

Вводиться інфузійно по 1-2 ампули (50-100 міліграм) на добу. Максимальна добова доза – 400 мг. Таке ж дозування рекомендовано для внутрішньом'язового та підшкірного введення.

Капсули приймають, запиваючи водою, у тому ж дозуванні - від 50 до 400 мг на день. У краплях приймають по 20 крапель (ті ж 50 мг), до 8 разів на день.

При необхідності трамадол вводиться ректально (після спорожнення кишечника, ввівши свічку за сфінктер). Припустимо вводити до 4 разів на день.

Внутрішньовенне введення забезпечує найшвидший ефект – 5-10 хвилин, пероральний прийом дасть знеболюючий ефект не раніше ніж через півгодини. Дія триває від 3 до 5 годин.

Не слід перевищувати рекомендовану дозу, бо одноразовий прийом великої дози трамадолу може спричинити лікарську залежність.

Передозування

Можливе посилення побічних ефектів (галюцинації, загальмованість, тахікардія), та тяжка інтоксикація, що проявляється у сильній блювоті, можливе виникнення колапсу, коми, судом, пригнічення дихального центру. При передозуванні слід промити шлунок, прийняти ентеросорбенти.

Побічні ефекти

Якщо дозування не перевищено, прийом цього препарату рідко викликає побічні симптоми. У поодиноких випадках спостерігалися симптоми нудоти, запаморочення, надмірної пітливості.

Умови та термін зберігання

Може зберігатися до 5 років за температури 15- 25°С. Умови доступу до препарату є жорсткими, оскільки він відноситься до наркотичних засобів – опіатів і зберігається відповідно до вимог до препаратів групи А.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії