Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Діюча речовина – доксициклін, додаткові компоненти. Випускається у формі таблеток

Показання

Юнідокс Солютаб є антибіотиком тетрациклінової групи. Застосовується в лікуванні інфекцій, зокрема при інфекціях ЛОР-органів, органів дихання, ШКТ, висипного тифу, сечостатевої системи - хламідіозу, урогенітального мікоплазмозу, сифілісу (у тому числі вторинного), пієлонефриту, циститу, простатиту, а також при інфекціях м'яких тканин, шкіри, акне.

Активний компонент препарату, що діє, доксициклін, має властивість пригнічувати синтез і порушувати обмінні процеси протеїнів, які містяться в клітинній мембрані патологічних мікроорганізмів. Особливо активний щодо мікроорганізмів, які перебувають у стадії поділу та зростання, і неактивний щодо їх стадії спокою.

Дія охоплює широкий спектр мікроорганізмів, у тому числі різні види грампозитивних - стрептококів, стафілококів, ін. та грамнегативних, серед яких – сальмонела, ентеробактерії, хламідії, спірохета.

Протипоказання

Протипоказаний при індивідуальній гіперчутливості ( алергії ) до тетрациклінів, інших речовин препарату.

Не застосовується у разі гострої печінкової чи ниркової недостатності.

Також не призначають у процесі лікування дітей віком до 8 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказаний, оскільки доксициклін порушує утворення кісткової тканини у плода.

Грудне годування на період лікування припиняється.

Спосіб застосування та дози

У перші дні гострого перебігу хвороби препарат призначають у більшій дозі, поступово її знижуючи. 1 день лікування – 200 мг 1 раз на день або 100 мг 2 рази на день. З другого дня достатньо прийому 100 мг один раз на день.

При тяжкому перебігу інфекції весь курс лікування пацієнт приймає по 200 мг щодня протягом усього лікувального курсу. При гонореї лікування за такою схемою триває 5 днів. Можливе призначення 300 мг протягом 2-4 днів. Лікування сифілісу, незалежно від стадії – 300 мг на день протягом 10 днів.

Висипний тиф виліковується одноразовим прийомом 200 мг на день, за легкої форми або за малої ваги пацієнта - достатньо 100 мг.

Діти старше 8 років і з вагою більше 50 кг приймають препарат у розрахунку 4 мг на 1 кг ваги, у наступні дні лікування – по 2 мг на 1 кг ваги.

Для зручнішого прийому дітьми таблетку допустимо приймати у подрібненому вигляді, розвівши в невеликій кількості води.

Передозування

Передозування характеризується нудотою, блюванням, діареєю, анорексією, головним болем. Специфічного антидоту поки не виявлено.

Необхідно здійснити промивання шлунка, забезпечити прийом сорбентів, призначити лікування симптоматики.

Побічні ефекти

Прийом препарату може викликати реакції з боку шлунково-кишкового тракту, дисфалгію, глосит, ентероколіт. Може розвинутись кандидоз.

Можливі реакції кровотворної системи, а саме – прояв гемолітичної анемії, тромбоцитопенії, еозонофілії, зниження протромбінового індексу.

Шкірні покриви здатні відреагувати висипом, еритемою.

У поодиноких випадках виникає алергічна реакція, у тому числі кропив'янка, вовчак, перикардит.

Умови та термін зберігання

Зберігають до 5 років за температури, що не перевищує 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії