Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Діюча речовина – дезлоратадин. Містить також допоміжні компоненти – кукурудзяний крохмаль, стеарат магнію, кальцію гідрофосфату дигідрат, мікрокристалічну целюлозу, інші додаткові компоненти. Випускається у формі таблеток по 5 мг та у формі сиропу.

Показання

Протиалергічний (антигістамінний) лікарський засіб 4-го покоління. Призначають для лікування вазомоторного або алергічного риніту як сезонного, так і цілорічного. Основна властивість препарату – пригнічення каскаду різних реакцій, що є основою розвитку алергічного запального процесу.

Усуває або полегшує чхання, закладеність носа, зменшує виділення слизу з носа, знімає набряклість і свербіж у носі, піднебінні, усуває свербіж шкіри і почервоніння очей, знижує сльозотечу. Призначається також як профілактика можливого розвитку набряку Квінке.

Будучи блокатором гістамінових Н1-рецепторів, зменшує висипання при ідіопатичній кропив'янці. Препарат не здатний долати гематоенцефалічний бар'єр.

Не має седативного ефекту.

Протипоказання

Протипоказане застосування при гіперчутливості до дезлоратадину, лоратадину. Не застосовується у разі ниркової недостатності, непереносимості целюлози, у разі застосування сиропу – враховувати присутність у його складі сахарози та галактози.

Таблетовану форму з обережністю застосовують у віці до 12 років, формі сиропу - до 1 року.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не застосовується. Уразі потреби прийняти під час годування – лактацію слід призупинити.

Спосіб застосування та дози

Дорослі та діти старше 12 років приймають внутрішньо 1 таблетку на день в той самий час, незалежно від прийому їжі.

При алергічному риніті, що інтермітує, слід враховувати наявність симптомів – починають прийом у разі виникнення риніту, і припиняють після їх усунення. При персистуючому риніті препарат приймають весь час контакту з алергеном. Якщо можна передбачити зустріч з алергеном, бажано розпочати прийом за кілька днів до контакту.

Сироп, як і таблетовану форму, приймають 1 раз на день у наступних дозах:

Діти віком від 6 до 11 місяців – по 2 мл, від 1 до 5 років – по 2,5 мл, від 6 до 11 років – 5 мл. Для зручності використання до флакона з сиропом додається мірна ложка.

Передозування

При передозуванні може виникнути посилення побічних ефектів. В цьому разі призначається симптоматичне лікування – промивання шлунку, прийом сорбентів. Гемодіаліз не є ефективним.

Побічні ефекти

Може спостерігатись підвищення стомлюваності, сухості у роті, головний біль. Можливе виникнення тахікардії, підвищення активності ферментів печінки, підвищення концентрації білірубіну, у випадках алергічних проявів виникає висип, ангіоневротичний набряк, у поодиноких випадках – анафілаксія.

При прийомі сиропу дітьми інколи спостерігалися діарея, підвищення температури, іносомнія. При прийомі сиропу дорослими виникає підвищення стомлюваності,

Умови та термін зберігання

Зберігають до 2 років за температури не більше 30°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії